Jump to content

ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ---ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ------


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα Αγγελε και καλή χρονιά να έχουμε.Λοιπόν κοίταξε να δεις.Το ΜΚ ΙΙ τα watt που εκπέμπει είναι αναλόγως την συχνότητα που θα εκπέμψεις.Στα UHF εκπέμπει 20watt, στα VHF 50 watt και στα βραχέα έως 100watt.Οπότε για να καταλάβεις είναι από 20watt-100watt.Πιστεύω να σε κάλυψα.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όντως, δεν το διευκρίνισα, εννοούσα τα HF.

Το ΜΚ-Ι επομένως είναι που βγάζει 10W μέχρι τους 30.

Χωρίς ανταλλαγή, σε τι τιμή το δίνεις?

Αγγελος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καταρχήν το μηχάνημα είναι mobile-βάση,δηλαδή για αυτοκίνητο και για σπίτι,δεν είναι φορητό. Ολα αυτά Άγγελε πληροφοριακά και για κάποιους φίλους που ίσως δεν κατέχουν το αντικείμενο.Το δίνω και έτσι εννοώ χωρίς ανταλλαγή στα 700 ευρώ.Είναι 6μηνων μηχάνημα σχεδόν αχρησιμοποίητο και με εγγύηση εταιρίας.Η τιμή είναι η καλύτερη που μπορώ να κάνω.Βλέπεις Άγγελε είναι ακριβά τα χόμπι που ακολουθώ οπότε αναγκαστικά κάτι πρέπει να διώξω για να πάρω κατί άλλο(τηλεσκόπιο). :D :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γεια σου Κώστα.Είναι μηχάνημα που μιλάς στα UHF,VHF και στα βραχέα.Κάτι σαν τα pmr αν κατέχεις.Κοινώς είναι ασύρματος.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γιώργο,

το συγκεκριμένο εργαλείο δεν έχει καμία σχέση με τα pmr. Είναι πολύ εξελιγμένο και ισχυρό εργαλείο με το οποίο μπορείς χαλαρά να κάνεις συνομιλίες σε αποστάσεις χιλιάδων χιλιομέτρων, αρκεί να βάλεις τις κατάλληλες κεραίες.

Αγγελος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Άγγελε πολύ σωστά τα είπες.Το συγκεκριμένο μηχάνημα χρειάζεται άδεια για να το δουλέψεις αλλά αυτό δεν συμένει ότι και χωρίς άδεια δεν μπορείς.Αρκετοί που ξέρω το έχουνε και το δουλεύουνε εκτός μπάντας.Και νέα τιμή χωρίς ανταλλαγή στα 650 ευρω!!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αντρέα,

το ίδιο ακριβώς μοντέλο έχει και ο αδερφός μου, που έχει και call sign στην Ραδιοερασιτεχνική Ενωση. Εγώ ποτέ δεν είχα την όρεξη να γίνω νόμιμος... από την εποχή των πειρατικών FM!

Αγγελος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Άγγελε για αυτό κατέχεις το αντικείμενο.Και εγώ αδειούχος είμαι με διακριτικό SW1JGE.Αλλα αρκετοί είναι εκείνοι που προτιμούν τα εκτός μπάντας.Και εμείς που είμαστε μες στην μπάντα δεν υπάρχει ψύχη. :D :D :D .Τα 73 μου στον αδελφό σου.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κύριοι να σας πληροφορήσω ότι η αγγελία έχει αλλάξει.Το μηχάνημα πωλείται και χωρίς ανταλλαγή στα 630 ευρώ η με ανταλλαγή μόνο ρομποτική βάση χωρίς τηλεσκόπιο.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης