Jump to content

Ιστοσελίδα ισχυρίζεται ότι ο Ήλιος θα σβήσει οσονούπω


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να ευθυμήσουμε και λίγο :cheesy:

Δείτε το http://www.darkdays.gr/

 

Ευτυχώς ο δημιουγός της είναι ειλικρινής:

Να σημειωθεί ότι δεν έχω καμία σχέση με τις επιστήμες της Φυσικής, της Χημείας, της Αστρονομίας ούτε της Αστρολογίας (!). Μάλιστα πολλά από τα στοιχεία που διαβάζω σε περισσότερο επιστημονικά sites μου φαίνονται Κινέζικα.

=D> =D> =D>

 

Ρε να βάλω πλυντήριο απόψε;

Αμφιβάλλω, άρα ίσως υπάρχω.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

νομιζω εχει βγει σαν promotion για μια νεα ταινια :mrgreen:

 

http://www.sunshinemovie.gr/

Mε το να παρατηρεις το συμπαν, καταλαβαινεις ποσο μικρος εισαι...

HALO 2 rul3z

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χτες είδα το The Core στο Star. Πολύ μεγάλη πατάτα :lol: :lol: :lol:

Είδα το τρέιλερ της νέας ταινίας με τον Ήλιο και μου φαίνεται κι αυτό πατάτα :lol: :lol: :lol:

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όντως ήταν ότι πολύ βλακεία!!! :-s

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εϊναι όντως διαφημιστικό, για τη νέα ταινία.

το πιο γελοίο όμως είναι οτι μερικοί που απαντούν στο blog, φαίνονται σοκαρισμένοι!

:lol: :lol: :lol:

Ωρε και να το πάρει χαμπάρι ο Λιακόπουλος τι έχει να γίνει!!

:lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ευτυχώς ο δημιουγός της είναι ειλικρινής:

Να σημειωθεί ότι δεν έχω καμία σχέση με τις επιστήμες της Φυσικής, της Χημείας, της Αστρονομίας ούτε της Αστρολογίας (!).

 

 

Ε αφού δεν είσαι και της Αστρολογίας...εντάξει...να ξέρουμε δηλαδή... :mrgreen: :mrgreen:

 

 

Για γέλια ή για κλάματα είναι??καλύτερα να το παίρνουμε στη πλάκα γιατί αν το πάρουμε σοβαρά....τα πράγματα είναι απελπιστικά..

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η ταινία που σύντομα θα βγεί στους κινηματογράφους πιστευω πως τονίζει την σημαντικότητα του Ηλιου και τι επίδραση θα είχε στην ανθρωπότητα ενα πιθανό τέτοιο σενάριο στο μέλλον. To τι γίνεται και πως γίνεται εντάξει σενάριο φαντασίας είναι αλλα και μόνο οτι μας δημιουργει προβληματισμό ειναι θετικό σημάδι.

Η θεματολογία τουλάχιστον ξεφευγει απο τα συνηθισμένα: πόλεμους έρωτες, ανεγκέφαλες γελοιοκωμωδίες, κτλ και αν έχει γίνει καλή προσέγγιση στο θέμα χωρις extreme υπερβολές ίσως να είναι τουλάχιστον ενδιαφέρουσα.

Το τρειλερ τουλάχιστον υπόσχεται κάποια πράγματα και ας ελπίσουμε οτι θα τα δώσει...

Imagination is more important than knowledge
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η ταινία που σύντομα θα βγεί στους κινηματογράφους πιστευω πως τονίζει την σημαντικότητα του Ηλιου και τι επίδραση θα είχε στην ανθρωπότητα ενα πιθανό τέτοιο σενάριο στο μέλλον. To τι γίνεται και πως γίνεται εντάξει σενάριο φαντασίας είναι αλλα και μόνο οτι μας δημιουργει προβληματισμό ειναι θετικό σημάδι.

Η θεματολογία τουλάχιστον ξεφευγει απο τα συνηθισμένα: πόλεμους έρωτες, ανεγκέφαλες γελοιοκωμωδίες, κτλ και αν έχει γίνει καλή προσέγγιση στο θέμα χωρις extreme υπερβολές ίσως να είναι τουλάχιστον ενδιαφέρουσα.

Το τρειλερ τουλάχιστον υπόσχεται κάποια πράγματα και ας ελπίσουμε οτι θα τα δώσει...

 

Θα διαφωνήσω εδώ. Βλέποντας το τρέιλερ η ταινία μου φάνηκε απο την πρώτη στιγμή ότι θα είναι αποτυχία!!!Εντάξει μπορεί να δημιουργεί κάποιο προβληματισμό αλλά σε κάποια σημεία ξέφευγε εντελώς.... :-k :-k

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

E τότε μένει να την δούμε, μην την κρίνουμε απο τώρα.

Η θεματολογία ειναι δύσκολή και σίγουρα θέλει Science fiction fans για να δεχτούν την εξέλιξη της ιστορία.

Μπορει να ειναι η υπέρτατη πατάτα αλλα μπορει να'ναι και μια συμπαθητική ταινία με κάποιο προβληματισμό.

 

Για να δούμε λοιπόν!

Imagination is more important than knowledge
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μπορει να εχει ωραιες εικονες του ηλιου,πχ απο το σοχο.Δεν περιμενει κανεις απο ενα εργο να ειναι επιστημονικα συνεπεις.Μετραμε τον ηλιο με τετοια λεπτομερια,ωστε δεν περιμενουμε εκπληξεις απο αυτον. :D
Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά καλησπέρα σε όλους!

:) Χρόνια πολλά! Τώρα με τα διαβάσματα δεν έχω πολύ χρόνο και δεν είχα μπει στο Forum για καιρό...

Είδα πάντως αυτό το trailer και μου φάνηκε τελείως κουλό!

Καλά δεν έχουν ιδέα για τίποτα αυτοί που τα φτιάχνουν?

Πάντως, εγώ θα πάω γιατί μου αρέσουν πολύ οι ταινίες και η όλη ιδέα τις καταστροφής...

Μπου!! 8-[

 

Γιάννης

<< Το θάρρος μας ενώνει, το θάρρος μας πάει μπροστά >>

 

Σ.Ε.Α.Α. ( Σύλλογος Ερασιτεχνικής Αστρονομίας Αργολίδας )

 

<< Αφιερωμένο σε αυτούς που θυσιάστηκαν για να φτάσουμε στα Άστρα >>

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης