Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στη συνοδευτική φωτογραφία του Lunar Orbiter IV, στην LPOD της 30/6/07, βλέπετε μιά λεπτή γυναικεία φιγούρα να σχηματίζεται κάτω από τον κρατήρα Conon; Νομίζω πως είναι αρκετά εμφανής! Κάντε κλίκ και δείτε μέσα στην έλλειψη. Θα μπορούσε κανείς να δεί μακριά μαλλιά, μιά σκοτεινή κορδέλα στύλ "Μις Σελήνη" και ίσως και μιά μεγάλη τετράγωνη τσάντα να κρέμεται από τον δεξή της ώμο! (εντάξει το παρατράβηξα λίγο!) Μόνο εγώ τα βλέπω;

885797612_AladyontheMoon.thumb.jpg.7a762f3c9abfbd7d579d0726cac50233.jpg

"Πως να σωπάσω μέσα μου την ομορφιά του κόσμου; ..." Κώστας Κινδύνης

"Με το λύχνο του άστρου στους ουρανούς εβγήκα, στο αγιάζι των λειμώνων, στη μόνη ακτή του κόσμου..." Οδυσσέας Ελύτης

www.a-polaris.org

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σςςςςςςςς!!!Μη μας ακουσει ο Λιακοπουλος :mrgreen:

Σοβαρα τωρα ειδατε τι κανει μερικες φορες η φυση με τους σχηματισμους της :!: :!:

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πραγματι μοιαζει πολυ.Πιστευω οτι καποιος απατεωνας αργα η γρηγορα θα το ανακαλυψει και θα βγει στα καναλια.Να δεις οτι θα βγαλει λεφτα απο αυτην την ιστορια. :D
Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κι επειδή, όλα είναι πιθανά σ' αυτό τον κόσμο (εννοώ το να δούμε γελοίες ιστορίες από άσχετους σε κανένα κανάλι), να διευκρινίσουμε ότι ο παραπάνω σχηματισμός είναι αποτέλεσμα τυχαίου συνδιασμού των ανωμαλιών του εδάφους με τη γωνία που έπεφτε το φως του Ήλιου την ώρα της φωτογράφισης. Σε άλλη χρονική στιγμή (άλλο φωτισμό) και από πιό κοντά, τίποτα δεν θα θύμιζε ανθρώπινη φιγούρα...

"Πως να σωπάσω μέσα μου την ομορφιά του κόσμου; ..." Κώστας Κινδύνης

"Με το λύχνο του άστρου στους ουρανούς εβγήκα, στο αγιάζι των λειμώνων, στη μόνη ακτή του κόσμου..." Οδυσσέας Ελύτης

www.a-polaris.org

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

...θα μπορούσε να είναι η θεά της Σελήνης Εκάτη. Προσοχή όμως γιατί αντιπροσωπεύει και το σκότος... :roll:
1600 χρόνια από τη θανάτωση της Υπατίας της Αλεξενδρινής
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Miss Σελήνη λοιπόν!!!! Έχει πολύ πλάκα πάντως αν και θα συμφωνήσω με τον Νίκο ότι μου φέρνει πιο πολύ σε γοργόνα!!!
Και εγένετω φως....
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μα Τι Λετε Ρε Παιδια, Αυτο Ειναι Εργο Τον Σεληνάνθρωπων οι οποιοι ηταν ξαδελφια των αρχαιων Ελληνων 8-[ :-({|= (Λιακοπουλος)

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γενικά η Σελήνη αν την κοιτάς σε πολλά σημεία αρχίζεις να φαντάζεσαι διάφορά πράγματα (είχα βρει και ένα σχετικό site με αυτούς τους σχηματισμούς - δεν το βρίσκω τώρα).

Εκτός από αυτούς τους σχηματισμούς, η Σελήνη επηρέαζε και επηρεάζει και μαγεύει τους ανθρώπους από την αρχαιότητα και μέχρι και σήμερα.

Πάρτε παράδειγμα εμένα που αν δεν την πάρω μάτι 1-2 μέρες αρχίζω και μουγκρίζω. Η γυναίκα μου πάλι την ζηλεύει!!! :mrgreen:

Όπως και να το κάνουμε δεν είναι τυχαίο που οι αρχαίοι πρόγονοι μας την είχαν θεοποιήσει και αυτήν!!! Είναι ο ήλιος της νύκτας !!! και για να μην παρεξηγηθώ δεν έχω καμία σχέση με τα αουου ……..ου

(επειδή ανέφερα ότι αν δεν την δω για καμιά 1-2 μέρες) :cheesy:

Ταρσούδης Γιώργος

Αλεξ/πολη

George Tarsoudis

Υπό κατασκευή / προσωρινό

http://lunarcaptures.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

παντως μοιαζει οντως περισσοτερο με γοργονα....και το μαλλι ξεχωριζει! τετοια ομοιοτητα με ανθρωπινη φυγουρα δεν μπορει να είναι τυχαια!! :lol: :lol: αστιευομαι βεβαια...
"Αν οι άνθρωποι σταματήσουν να ονειρεύονται, η ιστορία της φυλής μας θα έχει φτάσει στο τέλος της"Arthur Clarke.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

υπομονη μεχρι το 2011 που θα ερθουν τα αδερφια μας οι Ε.Λ. απο τον α Canis Majoris και θα μας ΕΞΗΓΗΣΟΥΝ γιατι και πως το εφτιαξαν. και μην αναφερεστε σε ονοματα , ακολουθει μυνηση.

Θελω να ζητησω συγνωμη απο τους ανθρωπους ,γιατι πιστευω οτι δεν υπαρχει θεος

Θελω να ζητησω συγνωμη απο τον θεο γιατι ειμαι σιγουρος οτι δεν υπαρχουν ανθρωποι

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης