Jump to content

Κυκλοφόρησε το Skywatch 2012


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ετήσια έκδοση Skywatch του Sky & Telescope μόλις κυκλοφόρησε. Αποτελεί έναν οδηγό παρατήρησης και ημερολόγιο ουράνιων φαινομένων για το 2012.

 

http://www.shopatsky.com/product/sky-watch-2012/

 

http://www.skyandtelescope.com/news/skywatch2012-133243933.html

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Άσχετο με την αστρονομία αλλά βλέποντας τη συνέντευξη που δίνουν αυτοί που επημελήθηκαν την έκδοση του περιοδικού κουφάθηκα λίγο γιατί ο Gred Dinderman είναι και ηθοποιός. Δεν ξέρω αν κάποιος έχει δει την τριλογία "Το κορίτσι με το τατουάζ", Σουηδικής παραγωγής, στην δεύτερη και τρίτη ταινία έχει πρωταγωνιστικό ρόλο κακού και μάλιστα με το ίδιο επώνυμο. Μια που το ανέφερα τις παραπάνω ταινίες τις συστήνω ανεπιφύλακτα.

Φιλικά Σταύρος :)

 

TS GSO 10' , skywatcer 100 bked, vixen ultima 9x63.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 μήνες αργότερα...
Επειδή το έχω ψάξει σε διάφορα πρακτορεία ξένου τύπου και δεν το έχω εντοπίσει , μήπως ξέρει κανείς που θα το βρω ;

MASTERED by desire impulsive By a mighty inward urging

I am ready now for singing Ready to begin the chanting

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ το αγόρασα online. Παλιότερα, το είχα δει σε πρακτορεία ξένου τύπου που έφερναν το Sky & Telescope. Πάντως η αγορά online είναι και οικονομική και απλή.
«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης