Jump to content

Τροφοδοσία στηριξης από αυτοκινητο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Είναι το πρώτο καλοκαίρι που έχω τη στήριξη eq5 go to και έχουν αρχίσει οι αστροεξορμησεις. Το επόμενο σκ θα είμαι σε περιοχή χωρίς παροχή ρεύματος οπότε πήρα ένα καλώδιο για τροφοδοσία ;πο το αυτοκίνητο. Η ερώτηση είναι: πρέπει να είναι μονίμως αναμένονται αυτοκίνητο,,σε τακτά χρονικά διαστήματα να ανάβω το αυτοκίνητο η δεν έχει σημασία?
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ δε θα σου συνιστουσα να χρησιμοποιήσεις το αυτοκίνητο για τροφοδοσία ρεύματος. Πάντα θα υπάρχει ο κίνδυνος να μη πάρει μπροστά.

Ναι αν το έχεις να δουλεύει δε θα μείνεις αλλά πας εκεί να αναπνεύσει και λίγο καθαρό αέρα όχι να πεθάνεις στο καυσαέριο :Ρ Ασε που δε σε συμφέρει από θέμα κατανάλωσης

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλησπέρα. Είναι το πρώτο καλοκαίρι που έχω τη στήριξη eq5 go to και έχουν αρχίσει οι αστροεξορμησεις. Το επόμενο σκ θα είμαι σε περιοχή χωρίς παροχή ρεύματος οπότε πήρα ένα καλώδιο για τροφοδοσία ;πο το αυτοκίνητο. Η ερώτηση είναι: πρέπει να είναι μονίμως αναμένονται αυτοκίνητο,,σε τακτά χρονικά διαστήματα να ανάβω το αυτοκίνητο η δεν έχει σημασία?

Άσε που πρέπει να ξέρεις τι Αμπέρ βγάζει ο αναπτήρας . Αλλιώς και να δουλεύει το αυτοκίνητο , δεν θα κάνεις δουλειά. Θα σε κρεμάει

carpe diem quam minimum credula postero
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και μια μικρή παρένθεση μιας και είναι καλοκαίρι με υψηλές θερμοκρασίες και ξερά χόρτα.

Πρροσεχουμε που παρκάρουμε και ειδικά αν έχουμε σκοπό να αφήσουμε το αυτοκίνητο να δουλευει. Δε θέλει πολύ να αρπάξουν τα ξερά χόρτα κάτω απο το αυτοκινητο

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν δεν είναι πολύ παλιά η μπαταρία του αυτοκινήτου δεν θα έχεις πρόβλημα ειδικά αν δεν κάνεις πολλά goto. Επίσης αν το αυτοκίνητο δουλεύει στο ρελαντί δύσκολα θα φορτίζει την μπαταρία.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σε περίπτωση που έχεις πάει στο βουνό και ξέχασες την τροφοδοσία της βάσης το κάνεις. Αλλά για συχνή χρήση δεν στο συνιστώ.

Κινδυνεύεις να μείνεις από μπαταρία στο αυτοκίνητο.

 

Από εκεί και πέρα κάνεις ότι νομίζεις.

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης