Jump to content

ΒΟΗΘΕΣΤΕ ΜΕ PLEASE


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ. ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΝΥΧΤΕΣ ΕΒΓΑΛΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΡΙΝΟΥΝ . ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΑ .ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΟΥς ΠΑΡΕΞΗΓΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΙΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΝ .

 

ΣΑΝ ΕΜΠΕΙΡΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΑΝ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ H ΚΑΚΗ. ΕΑΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ Η ΟΧΙ. Η ΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΗ. Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΡΑΒΗΧΤΗΚΕ ΜΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 20 - 30 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΕΚΘΕΣΗ ΜΕ ISO 200 ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΛΕΦΑΚΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 200 mm (αν θυμαμαι καλα) . ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΚΑ ΜΕ ΤΟ ΦΩΤΟΣΟΠ ΓΙΑ ΝΑ ΣΒΗΣΩ ΤΑ ΠΕΡΙΤΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΔΕΙΞΩ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΙΣΜΟ.

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ .Τ@ΚΙS

 

http://www.dpgr.gr/photo_critiques/images/T%40KIS_DSC_0056BC.jpg

ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ www.taki.gr
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Οχι δεν ειναι καλη.....(συγνωμη αν σε απογοητευω).

τα αστρα ειναι οβαλ ειναι λιγα(ποιος ειπε πως στη deep sky αστροφωτογραφηση σβηνουμε αστρα με photoshop!!!!!)

Επισης δεν εχει καταγραφει καθολου νεφελωμα(λογικο με τον μικρο χρονο εκθεσης).

Απο την αλλη ειναι μικρο το πεδιο και δεν περιεχει ενα γηινο τοπιο σε πρωτο πλανο, οπως ισως ηταν δυνατο με κανονικο η ευρυγωνιο φακο, ωστε να εχει τουλαχιστον εικαστικη αξια η φωτογραφια.

Δοκιμασε μικροτερης εστιακης αποστασης και ταχυτερους φακους (ισως και πιο γρηγορο φιλμ) αν δεν μπορεις να κανεις ακριβη οδηγηση διαρκειας.

Facebook Giorgos'' videoastronomy page https://www.facebook.com/videoastronomy/
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης