Jump to content

Πρόβλημα με λάμπα ΔΕΗ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε μου διαφωνω , ειναι η ΔΟΥΛΕΙΑ τους , εσυ τους πληρωνεις. Εχουμε και υποχρεωσεις αλλα και ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ.

 

Κανε μια αιτηση και στην ΔΕΗ και στον δημο για "πιθανη σπαταλη ρευματος" συν ολα τα αλλα που ειπαμε και θα δεις πως τρεξουν 200αρι για πλακα.

 

Δηλαδη επειδη αυτοι (το κρατος εννοω) βαριεται-δεν θελει-ειναι κουρασμενο ..δεν πρεπει να κανουν την δουλεια τους ? Δεν το καταλαβαινω. Λογω ειδικοτητας , ξερω οτι ολοι βαριουνται να κανουν το αυτονοητο. Αλλα και εμεις ομως δεν πρεπει να καθομαστε με σταυρωμενα τα χερια και να περιμενουμε ή να εφευρισκουμε νεες μεθοδους αποκαταστασης.....

ATLAS TEAM OBSERVATORY

http://atlasobs.blogspot.gr/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όταν πρόκειτε για ένα χωριό ξεχασμένο στη μέση του πουθενά, ακόμα και να κάνεις αίτηση στη ΔΕΗ θα έρθουν μετά από κανα 2 μήνες. Οπότε πρέπει να βάλεις χέρι αν θες να φας ψάρι )

“The fault, dear Brutus, is not in our stars, but in ourselves, that we are underlings.”

― William Shakespeare, Julius Caesar

 

ALBIREO OBSERVATORY

Αlbireoobservatory

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φιλε μου διαφωνω , ειναι η ΔΟΥΛΕΙΑ τους , εσυ τους πληρωνεις. Εχουμε και υποχρεωσεις αλλα και ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ.

 

Κανε μια αιτηση και στην ΔΕΗ και στον δημο για "πιθανη σπαταλη ρευματος" συν ολα τα αλλα που ειπαμε και θα δεις πως τρεξουν 200αρι για πλακα.

 

Δηλαδη επειδη αυτοι (το κρατος εννοω) βαριεται-δεν θελει-ειναι κουρασμενο ..δεν πρεπει να κανουν την δουλεια τους ? Δεν το καταλαβαινω. Λογω ειδικοτητας , ξερω οτι ολοι βαριουνται να κανουν το αυτονοητο. Αλλα και εμεις ομως δεν πρεπει να καθομαστε με σταυρωμενα τα χερια και να περιμενουμε ή να εφευρισκουμε νεες μεθοδους αποκαταστασης.....

 

Φίλε, και πάλι, δεν διαφωνώ μαζί σου. Όμως στο εν λόγω σημείο, τα οικιστικά σπίτια είναι μακριά, (πάνω απο 200 μέτρα), άρα ποιός θα ζήτησε να τοποθετηθούν εκεί οι στύλοι; Προφανώς η τοπική ομάδα, άρα προβλέπω να υπάρχουν αντιδράσεις στην όλη διαδικασία...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κανεις δεν διαφωνει με κανεναν , ποσο μαλλον με αυτο το κωλοκρατος.......(κουβεντα να κανουμε με τετοιο παλιοκαιρο)

 

Κωστη , αν καταλαβα καλα , στο οικοπεδο σου υπαρχει αυτή η λαμπα , ετσι δεν ειναι ???? εχει διπλα δρομο ή οχι ? Υπαρχει σταδιο κοντα ?

ATLAS TEAM OBSERVATORY

http://atlasobs.blogspot.gr/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το σημείο εκεί είναι ένα μικρό ποδοσφαιρικό γήπεδο στο οποίο πάω που και που για κανα τρεξιματάκι. Οικόπεδο όχι. Παράπλευρα στα ~50m έχει δρόμο δημοτικό, αλλά οι εν λόγω στύλοι είναι καρφωμένοι στο πλάι του γηπέδου με έναν αδιέξοδο αγροτικό δρόμο (εγκατελειμένος) στο ενδιάμεσο με το γήπεδο. Απλά έχω παρατηρήσει πως όταν νυχτώσει εκτός απο αυτές τις δυο λάμπες, δεν έχει παρακείμενα άλλο φωτισμό (πέραν απο μια μικρή φωτορύπανση που υπάρχει - λόγω μικρής κομόπολης στο ~1km) και νομίζω πως λόγω και της άπλας σε θέα αξίζει το σημείο για στέκι. Αλλά αυτές οι δυο λάμπες τα χαλάνε όλα.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κανεις δεν διαφωνει με κανεναν , μαλλον με αυτο το κωλοκρατος που εχουμε μπλεξει......(κουβεντα να κανουμε με τετοιο παλιοκαιρο).

 

Αλλα ξερει τι πραγματικα με πειραζει ?

 

Οταν δεν ξερεις κατι και ρωτας καποιους που το ξερουν καλα ως αριστα αλλα τελικα θα κανεις το δικο σου είτε με ημιμετρα είτε με πέτρες και σφεντονες είτε με οτι αλλο θες και δεν λυσεις μια και καλη το "προβλημα" σου , εισαι τοτε αξιος της τυχης σου.

Εχω 1000 νομιμους τροπους να τους τρεξεις κανονικοτατα , αλλα αν θελει ο καθενας να λύνει προσωρινα το προβλημα , τοτε ειναι δικο του το θεμα.

Κωστη ετσι κι αλλιως θα κανεις αυτο που νομιζεις σωστο. Παντα αυτο κανεις οπως και καποιοι αλλοι. Τοτε τι κουβεντιαζουμε ??? Ποιος ο ρολος του διαλογου ? μονο δηθεν και καλα να ανεβαζουμε ποστ ?

 

Δεν εχω καμια διαθεση να συνεχισω.

 

Ευχαριστω

Γιωργος

ATLAS TEAM OBSERVATORY

http://atlasobs.blogspot.gr/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

φιλε μου kkoutr συγνωμη....νομιζα οτι ηταν προβλημα του Κωστα μιας και αναφερθηκε για το σπιτι του,για οικοπεδο του .....ανακαλω.....ο κωστας ανοιξε το θεμα αλλα ο kkoutr το συνεχιζει ? ποιος εχει το προβλημα τελικα ?

ATLAS TEAM OBSERVATORY

http://atlasobs.blogspot.gr/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καμμία παρεξήγηση Γιώργο, άλλωστε μέσα απο την όλη διαδικασία των posts δεν παίρνουμε ή δίνουμε μόνο πληροφορίες, αλλά και με σωστή επιχειρηματολογία αλλάζονται γνώμες και απόψεις...όλα χρειάζονται, με καλή διάθεση πάντα...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγνώμη αν σας μπέρδεψα, είδα το post αρχικά και μπήκα και γω μέσα μιας και αντιμετωπίζω και γω κάτι αντίστοιχο αλλά όχι σε δικό μου χώρο.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γιώργο καμιά παρεξήγηση και απο εμένα απλώς την τελευταία λύση μόλις σήμερα την ανακάλυψα και ήθελα να τη μοιραστώ και με άλλους που αντιμετωπίζουν παρόμοιο πρόβλημα.

“The fault, dear Brutus, is not in our stars, but in ourselves, that we are underlings.”

― William Shakespeare, Julius Caesar

 

ALBIREO OBSERVATORY

Αlbireoobservatory

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Kαι εγω με την σειρα μου ζητω συγνωμη (2 μελη με παρομοιο προβλημα και με το ιδιο ονομα !! τα μπερδεψα μαλλον !! χαχαχα)

 

Φιλε Kkoutr εισαι κοντα σε σταδιο. οκ , αν θες στειλε μου με μνμ το τηλ σου να μιλησουμε και να βρουμε μια λυση. Οι 2 λαμπες εξυπηρετουν τιποτα (χωρο σταθμευσης ή κατι αλλο ?) ή τσαμπα καινε ?

Ειναι ανοικτες οταν το σταδιο ειναι κλειστο ? Ειχαμε το ιδιο προβλημα και εδω με ενα σταδιο στο Π.Φαληρο αλλα με μια καταγγελια............

 

Φιλε Κωστή , αν την βρηκες , γραψτην εδω μεσα ....... αν παλι οχι το συζηταμε........

 

Παντα με καλη διαθεση

Γιωργος

ATLAS TEAM OBSERVATORY

http://atlasobs.blogspot.gr/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

εγώ θα έλεγα να την σπάσεις απλά. Δεν θα λείψη σε κανέναν .Αν δεις ότι την αλλάζουν με καινούρια τότε πας σε άλλη λύση. Πάντος ειλικρινά μιλάω δεν λέει τίποτα να την σπάσεις. Ούτε το κράτος κλέβεις ουτε κίνδυνο για ατύχημα προκαλείς. Οι περισσότεροι αν όχι όλοι το έχουμε κάνει κάποια στιγμή στο παρελθόν. Ε! μια θυσία για την επιστήμη πες και θα κοιμάσαι και ήσυχος.

Αυτό που παρατηρούμε δεν είναι η ίδια η φύση, αλλά το κομμάτι της φύσης που αποκαλύπτεται στη μέθοδο έρευνας που χρησιμοποιούμε.

Werner Heisenberg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το σπασιμο της λαμπας θεωρειτε παρανομη ενεργεια και ενδειξη μη σεβασμου ως προς τους συνανθρωπους μας.

“The fault, dear Brutus, is not in our stars, but in ourselves, that we are underlings.”

― William Shakespeare, Julius Caesar

 

ALBIREO OBSERVATORY

Αlbireoobservatory

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κάνε αυτό που έχω κάνει κι εγώ:

Μακρύ κοντάρι με προσαρμοσμένο χαρτόκουτο στην άκρη.

Όταν θέλεις να παρατηρήσεις περνάς το χαρτόκουτο στη λάμπα και το αφαιρείς μόλις τελειώσεις.

Ούτε σπασίματα, ούτε γάτα, ούτε ζημιά!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ο περιττός φωτισμός σε πολλά μέρη της ευρωπαϊκής ένωσης θεωρείται επίσης παράνομος μιας και έχει θεσπιστεί νομοθεσία ή οποία υπαγορεύει τον τρόπο που πρέπει να φωτίζεται μία περιοχή.Στη Ελλαδα δυστυχώς θα αργησουμε να τα δούμε αυτά. Παράνομα επίσης είναι πάρα πολλά άλλα πράγματα όπως το να μην φοράς ζώνη στο αυτοκίνητο,να παρκαρεις καπου που δεν προβλεπεται αλλά και κάποιοι νόμοι ,μέτρα ,δρόμοι κ.τ.λ για τα οποία πληρώνουμε.Το σπάσιμο μιας λάμπας ναι, είναι παράνομο όπως και το να βάλεις ένα καπέλο στην λάμπα,δεν είναι όμως και κάτι ακραίο ειδικά αν λάβεις υπ όψιν οτι ή λάμπα αυτή είναι σε απομονωμένο σημείο.Επισης από την σχετική υπηρεσία γνωρίζουμε ότι δεν θα υπάρξει ενδιαφέρον,ισως να σου απαντήσουν και υποτιμητικά.Γ γενικά μικρό παράνομες όλοι κάνουμε άλλα και δεχόμαστε καθημερινά.

Αυτό που παρατηρούμε δεν είναι η ίδια η φύση, αλλά το κομμάτι της φύσης που αποκαλύπτεται στη μέθοδο έρευνας που χρησιμοποιούμε.

Werner Heisenberg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Είναι άσχημο να πρωτεινεις κάτι τέτοιο το ξέρω αλλά οκ. Δες το σαν λύση γιατί αν πρώτα ρωτήσεις και μετά στο αρνηθούν τότε δεν υπάρχει τίποτα άλλο να κάνεις γιατί αν σπάσει ή λάμπα ή βάλεις πάνω της κάποιο σκιαστρο θα σε κατηγορήσουν άμεσος.

Αυτό που παρατηρούμε δεν είναι η ίδια η φύση, αλλά το κομμάτι της φύσης που αποκαλύπτεται στη μέθοδο έρευνας που χρησιμοποιούμε.

Werner Heisenberg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης