Jump to content

GSO 150/900


georgexiro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν μερικούς μήνες αγόρασα το τηλεσκόπιο N 150/900 f/6 από την μάρκα GSO. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το τηλεσκόπιο και τα οπτικά του χαρακτηριστικά αλλά επειδή είμαι σχετικά αρχάριος όσων αφορά χρήση διαφόρων ειδών τηλεσκοπίων θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε καλές ή κακές εμπειρίες με την μάρκα ή και γενικός με τηλεσκόπια 6" f/8.
GeorgeXiro
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε Γιώργο, εδώ και μια δεκαετία χρησιμοποιώ ένα 10-ιντσο DOB f/5 της GSO για παρατηρήσεις έξω από την πόλη και είμαι τόσο ευχαριστημένος που αν το αλλάξω θα πάρω το ίδιο μοντέλο στην βελτιωμένη έκδοσή του. Από προσωπική εμπειρεία, αλλά και από σχολιασμούς στο διαδύκτιο τα οπτικά μέρη των GSO θεωρούνται πάρα πολύ καλά για τηλεσκόπια μαζικής παραγωγής.

Φιλικά Σταύρος :)

 

TS GSO 10' , skywatcer 100 bked, vixen ultima 9x63.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και εγώ μόνο καλά έχω ακούσει και είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις παρατηρήσεις που είχα μέχρι τώρα.

Απλά επειδή είναι κινέζικα και σχετικά φτηνά γισ αυτά που υπόσχονται όσων αφορά ποιότητα είχα μερικές δεύτερες σκέψεις αλλά μέχρι τώρα δεν έχω απογοητευτεί. Και το focal ratio f/6 βρήκα να έχει πολύ ευελιξία ανάλογος τα γούστα σου. 8)

GeorgeXiro
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης