Jump to content

Ζητούνται Πατρινοί


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αγαπητοί συμπολίτες,

 

α) διατίθεται σπίτι στο όρος Χελμός (1028μ), κοντά στη Ζαρούχλα,

το παροιμιώδες συντομότερο ανέκδοτο εκεί είναι η "Φωτορύπανση"

 

β) τζιπ δια την μετακίνηση και την μεταφορά ογκοδών αντικειμένων

 

γ) skywatcher 8" dob

 

δ) η περιοχή διαθέτει εξαιρετικές ταβέρνες πρόθυμες να εξυπηρετήσουν πεινασμένους παρατηρητάς

 

 

δεν διαθέτουμε

 

παρέα επαρκώς ... βλαμμένων Πατρινών και περιχωρητών διατεθειμένων να απωλέσουν Σαβ/Κύριακο σε παρατήρηση και επίλυση αποριών ασχέτων οικοδεσποτών :mrgreen:

 

 

ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΜΕ!!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πρώτη φορά βλέπω να ζητούνται Πατρινοί σε αγγελία! :lol: :lol:

 

Φίλε ender στην Αστρονομική Εταιρεία της Πάτρας από ότι ξέρω υπάρχουν μερικοί επαρκώς "βλαμμένοι" Πατρινοί διατεθειμένοι να απωλέσουν Σαβ/Κύριακο σε παρατήρηση και επίλυση αποριών ασχέτων οικοδεσποτών!! :cheesy: Ειδικά εάν πρόκειται για περιοχή χωρίς φωτορύπανση και εξαιρετικές ταβέρνες! Και βέβαια μπορείς να συναντηθείς μαζί τους και εκτός των δραστηριοτήτων του συλλόγου για παρατηρήσεις.Πάντως είναι δύσκολο να ξεκινήσει κάποιος από εμάς για τον Χελμό για παρατήρηση. Είναι πολύ μακριά.θα πηγαίναμε εκεί όταν έχει Νέα Σελήνη μόνο (για Deep Sky,αφού Ηλιακό Σύστημα μπορείς να παρατηρήσεις ακόμα και μέσα στην Πάτρα). Είναι δύσκολο να μεταφέρεις τον εξοπλισμό σου κάπου τόσο μακρυά εάν ξέρεις ότι η Σελήνη δεν θα σε αφήσει να κάνεις παρατήρηση..

 

Ακόμα ήθελα να σε ενημερώσω ότι ο σύλλογος μας θα βγάλει Πρόγραμμα Εξορμήσεων για τον Απρίλιο (μιας που στην Νέα Σελήνη του Μάρτη θα είμαστε Καστελόριζο) έως τον Αύγουστο, για σκοτεινή τοποθεσία έξω απ την Πάτρα, ίσως και Πάρνωνα για κάποιον από τους μήνες (ή και Χελμό εάν μας υποδείξεις κάποια καλή τοποθεσία αφού φαίνεσαι γνώστης της περιοχής). Ανέμενε και αν το θελήσεις θα χαρούμε να σε δούμε στις παρατηρήσεις!

 

Ακόμα προτείνω να βάλεις το ίδιο ποστ σου στο φόρουμ του "Ωρίωνα" που χρησιμοποιείται κυρίως για την επικοινωνία μεταξύ των συμπολίτων μας μήπως βρεις και άλλους Πατρινούς!

 

Σε χαιρετώ!

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα απαιτηθεί πιστοποιητικό γέννησης, ή περνάνε και "αλλοδαποί" (πχ Αθηναίοι) κατά δήλωσιν ότι κάποιος από το γενεαλογικό τους δένδρο ήταν πατρινός;
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα απαιτηθεί πιστοποιητικό γέννησης, ή περνάνε και "αλλοδαποί" (πχ Αθηναίοι) κατά δήλωσιν ότι κάποιος από το γενεαλογικό τους δένδρο ήταν πατρινός;

 

:lol: :lol: Φιλε johndouk κατ' εμέ ο καθενας ειναι ευπροσδεκτος ανεξαρτητως φυλης, εθνικοτητος, χρωματος, θρησκειας, γεωγραφικου τοπου καταγωγης ή διαμονης, ομαδας που υποστηρίζει κτλ!!!! Μας ενώνει όλους η κοινή αγάπη για την Αστρονομία :cheesy: Τώρα δεν ξέρω βέβαια τι ψάχνει ο φιλος ender!

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μαγκες,

 

Αυτο ειναι κατι που με ενδιαφερει και εμενα παραπολυ. Για εμας απο την Αθηνα και αμεση περιοχη, πιστευω ο Χελμος να ειναι ποιο κοντα και απο τον Παρνωνα (χιλιομετρα αποσταση η/και χρονο διαδρομης) ωστε να ειναι μια εναλλακτικη λυση αν πραγματι εχει και τις ιδανικες συνθηκες του Παρνωνα. :!: =D>

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

μάγκες και μάγκισσες (γιατί να τις αποκλείσομεν άλλωστε)

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ

(το "πατρινοί και περιχωρίτες" είναι κύκλος με κέντρο την Πάτρα και ακτίνα 6.000km :mrgreen: )

 

ότι είστε όλοι ευπρόσδεκτοι και το σπίτι μπορεί να φιλοξενίσει (να κοιμίσει) μέχρι 5 άτομα. Αυτό είχα κατά νου στην αγγελία. Να μην χρειάζεται κανείς να κατέβει απ τα βουνά νυχτιάτικα, αλλά το πρωί μετά το πρωινό.

 

Aristarchus, έχεις δίκιο έπρεπε να το είχα σκεφτεί ότι είναι λύση και για αθηναίους μιας και τα σαβ/κυριακα είναι γεμάτα από κόσμο που έρχεται ακόμα και για μπάνιο! (στην παραθαλάσσια Ακράτα, εννοείται)

 

* το σπίτι είναι 5 λεπτά από την ορεινή λίμνη Τσιβλού η οποία σας διαβεβαιώ ότι αξίζει την ... παρατήρηση και χωρίς τηλεσκόπιο!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Βαλε και το 10 ιντσο StarHopper μου μεσα 8) !!!

 

Εννοειται καλα αφου ειναι και στη Τσιβλου μου εφτιαξες το κεφι :wink: !!

 

Περιμενω να βρεθουμε ολοι οι βλαμμενοι για να κανονισουμε!!

 

 

Νικος

Οταν εχεις ενα προβλημα,κοιτα τ'αστρα,

εκει θα βρεις τη λυση...

www.orionas.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

το σπίτι είναι 5 λεπτά από την ορεινή λίμνη Τσιβλού η οποία σας διαβεβαιώ ότι αξίζει την ... παρατήρηση και χωρίς τηλεσκόπιο!

 

Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου!!Η λίμνη του Τσιβλού είναι πανέμορφη!!

 

Εννοειται καλα αφου ειναι και στη Τσιβλου μου εφτιαξες το κεφι Wink !!

 

Χαχα τι άλλο θα έλεγες Νίκο εσύ?Όπου γάμος και χαρά.. :cheesy:

 

Περιμενω να βρεθουμε ολοι οι βλαμμενοι για να κανονισουμε!!

 

Έχω δώσει τηλέφωνα στον φίλο μας..θα βρεθούμε σύντομα φαντάζομαι!:wink:

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

(το "πατρινοί και περιχωρίτες" είναι κύκλος με κέντρο την Πάτρα και ακτίνα 6.000km )

 

会員 登録を すると、自分専 用のページができ 機能など多数の !!!

新着情報の メー ル 配信やスカウ トサービスを受けることができます ???

(Μετάφραση: Ειμαι κι εγώ πατρινό-γκιαπωνέζο από Οκινάβα!!! Μπορώ έρθω στο πάρτυ σου???) :lol: :lol: :lol:

 

Πλάκα έκανα. Καλά θα κάνετε να βρεθείτε! Η συντροφικότητα στην αστρονομία είναι παράγων που εκτοξεύει τις παρατηρήσεις!

 

Φιλικά

 

PapGeo

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

会員 登録を すると、自分専 用のページができ 機能など多数の !!!

新着情報の メー ル 配信やスカウ トサービスを受けることができます ???

(Μετάφραση: Ειμαι κι εγώ πατρινό-γκιαπωνέζο από Οκινάβα!!! Μπορώ έρθω στο πάρτυ σου???) :lol: :lol: :lol:

PapGeo

 

:lol: =D> :lol: =D> :lol: =D> :lol: =D> :lol: =D>

 

Βέβαια, καταλαβαίνεις ότι μια μικρή υπέρβαση ίσως μπορούσε να γίνει, αλλά 9.800 χιλιόμετρα είναι πάρα πολλά...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Βέβαια, καταλαβαίνεις ότι μια μικρή υπέρβαση ίσως μπορούσε να γίνει, αλλά 9.800 χιλιόμετρα είναι πάρα πολλά...

 

Johndouk, δεν έπρεπε να μιλήσεις έτσι! Τι είναι 9.800 χιλίομετρα μπροστά στην απεραντοσύνη του σύμπαντος?!!!

 

Ο πατρινο-γιαπωνέζος φίλος μου δυσαρεστήθηκε.

 

Κρίμα...

 

Ήδη ξεκίνησε κι έρχεται εδώ! Θέλει να σε γνωρίσει!

 

Φιλικά (κρύψου)

 

PapGeo

1044021549_samuraijustice.jpg.5d61a5c7307c8170bafea5122dcd6896.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ο συγκεκριμένος κύριος, χωρίς καμιά διάθεση να τον θίξω βεβαίως,

 

φαίνεται να έχει πάρει μόνο από την πατρινή μαμά του και καθόλου από τον ιάπωνα μπαμπά του! :mrgreen:

 

πάντως για να αποφευχθούν οι έριδες διευκρινίζω ότι η ακτίνα των 6.000Km ήταν μετρούμενη εσωτερικά της σφαίρας και όχι πάνω στην επιφάνεια

 

άρα όλοι οι καλοί χωράνε :) :)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γενναιόδωρη η σανίδα σωτηρίας φίλε ender, αλλά φοβάμαι ότι κι έτσι είναι χλωμό το πράμα για το φίλο santamoura πως τον λένε τελοσπάντων.

 

6000 x π / 2 = περίπου 9400 (δυτικά κι άλλο τόσο ανατολικά και τόσο βάρεια και τόσο νότια κ.ο.κ) εν ολίγοις περίπου λιγώτερο από ένα ημισφαίριο διάμετρο επί επιφανείας.

 

Λοιπόν με "ερμηνείες" δεν σώζεται η κατάσταση. Χρειάζονται δραστικά μέτρα. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΟΡΙΟ ! Και μάλιστα άμεσα.

 

Κι εγώ έχω έναν ξάδερφο στον Άρη, αλλά δεν το έκανα θέμα !

Έτσι δεν είναι φίλε Papgeo ? Ή υπακούουμε σε κανόνες ή ας το ρίξουμε στην ασυδωσία και στο "μέσον"... ( :lol: :lol: :lol: )

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εντάξει φίλε Γιώργο, δίκιο έχεις, αλλά αφού επιμένεις στο ψείρισμα, άρπα τη τώρα :mrgreen: :

(το "πατρινοί και περιχωρίτες" είναι κύκλος με κέντρο την Πάτρα και ακτίνα 6.000km)

Ακόμα και να αλλάξεις τον κύκλο με σφαίρα (άντε, αυτό το δεχόμαστε) το κέντρο παραμένει στην Πάτρα και, επειδή ούτε η χορδή δεν τον φτάνει (6000 :mrgreen: :mrgreen:

 

ΚΥΡΙΕ ΥΠΟΥΡΓΕ, ΑΛΛΑΞΤΕ ΤΟ ΟΡΙΟ !!!

Επί τη ευκαιρία, μήπως είδατε το θεματάκι μου με εκείνο το ξαδελφάκι μου στον Άρη; :wink:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γιάννη έχεις δίκιο σκεφτόμουν την ακτίνα της Γης

 

αλλά, εως σήμερα τουλάχιστον, η Πάτρα δεν βρίσκεται στο κέντρο της :oops:

 

θα το είχα καταλάβει από την ... υπολογίσιμη ζέστη

 

 

για το ξαδερφάκι σου απ τον Αρη θα δω τι μπορώ να κάνω

 

δεν θα μπορούσε να μετακομίσει κάπου κοντά (στο Αίγιο ας πούμε) και να πάρει την εντοπιότητα; έχει και καλύτερο κλίμα!

 

για τον Santamoura τώρα (μήπως είναι Santamoutrasou?) είναι πιο δύσκολα τα πράγματα, γιατί δεν πάει στο Φουτζιγιάμα δεν καταλαβαίνω, θέλει και καλά Χελμό;

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λοιπόν, έχω νεώτερα από τον φίλο μας τον ελληνογιαπωνέζο!

 

Επανεξέτασε τη θέση του και στέλνει για διαπραγματεύσεις προς τους αξιότιμους κ.κ. Ender και johndouk την γραμματέα του, για την επιτυχή σύναψη περαιτέρω σχέσεων, την μεταπήδηση πιθανών εμποδίων και την ολοκλήρωση κάθε πιθανής επικοινωνίας εντός κι εκτός Ελλάδος...

 

Προσοχή, κι αυτή τα πάει καλά με τα κοπίδια!

 

Φιλικά

 

PapGeo

414691686_samuraigirl.jpg.f347923c624a18a645150ddbfcf8136e.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

αξιότιμε κ. PapGeo

 

για ποια εμπόδια ομιλείτε; αν ειπώθηκαν και 2 κουβέντες προηγουμένως ήταν για να τροφοδοτείται ο διάλογος!

 

να έρθει η γραμματέας, να την φιλοξενίσω για όσον καιρό χρειαστεί να κατασταλάξει, 1-2 χρόνια ας πούμε για αρχή και βλέπουμε

 

αλήθεια τον johndouk γιατί τον εμπλέκουμε στη συζήτηση; πρόκειται για χαμηλής ποιότητας άτομο που δεν δύναται να συνδιαλλαγεί με κυρίες!!

 

ανυπομονώ να ακούσω νέα για το θέμα μας το οποίο θα προάγει την επιστήμη και θα συσφίξει τις σχέσεις μεταξύ των ένδοξων λαών μας!!

:mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αξιότιμοι κύριοι

 

Προσυπογράφω απεριστρόφως ΑΠΑΝΤΑ τα σχόλια του φιλτάτου και αξιοπρεπεστάτου κ. ender εκ Πατρών Αχαϊας.

 

Λέγω, προς διευκρίνισιν, ότι το όριον των 6000 χιλιομέτρων συνιστά μόνον πρόχειρην αναφοράν, ως υποθέτω ότι κατέστη απολύτως σαφές εκ των αστεϊσμών που ακολούθησαν την θέσπισίν του.

 

Επιπροσθέτως δε προσφέρω αφιλοκερδώς την ευατού συνδρομήν εις την πολύτιμον και εποικοδομητικήν φιλοξενίαν της εκ της εγγυτάτης Ιαπωνίας μελανενδυθείσας κορασίδος, ήτις τυγχάνει ιδιαιτέρα γραμματεύς του φιλτάτου και προσηνούς shakamoura, επιφανούς επιστήμονος της αστρονομίας.

 

Προτείνω δε ανεπιφυλάκτως την αποφυγήν της παραμονής της κορασίδος εις Αχαϊαν και δη εις την οικίαν του φιλτάτου κ.ender, πέραν του ανωτάτου χρονικού ορίου των 2 ημερών, ίνα διασφαλιστεί η διαφύλαξις της σωματικής, της πνευματικής και της ηθικής ακεραιότητος αυτής, όπερ άλλωστε εξ'αρχαιοτάτων χρόνων τυγχάνει ευγενής επιδίωξις πηγάζουσα εκ των θεμελιωδών αρχών της αξιοπρεπείας κατά την διάρκειαν φιλοξενίας. Θεματοφύλαξ δε του πολυτιμοτέρου αγαθού ταύτης, της αγνότητός της, δύναμαι χρισθήναι ΕΓΩ αυτοπροσώπως.

 

Ομολογώ, περαιώσας, πως χαίρει αληθούς υποστάσεως η άποψις ότι αποφεύγω επιμελώς οιανδήποτε συνδιάλεξιν με ...κυρίας, δεδομένου ότι κρίνω ως προτιμοτέραν την συναναστροφήν μετά (ωρίμων αεί) νεανίδων τε και κορασίδων, πόσο μάλλον δε ότε ομοίαζουσιν προς την εικονιζομένην.

 

Διατελώ μετά τιμής

JohnDouk

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Συμφωνώ με την άποψη του εγκάρδιου φίλου μου johndouk!!

(άμα κανα απογευματάκι δε μπορείς να της κάνεις παρέα, ευχαρίστως το κάνω εγώ, ο καλός σου γείτονας.... O:) O:) O:) O:) 8-[ 8-[ 8-[ )

 

ΥΓ: Αν συνεχίσετε σχόλια όπως τα παραπάνω, αυτά με τις καρμπονάρες και τα λάστιχα του Renault του φίλου Βασίλη, πολύ σύντομα θα με απολύσουν λόγω "συνεχούς ξεσπάσματος σε τρανταχτά και εκωφαντηκά γέλια εν ώρα εργασίας δίχως ορατή αφορμή και συνομιλητή"....... ](*,)' ](*,) ](*,) ](*,) )

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

αγαπητοί συνάδελφοι επιστήμονες,

 

καταθέτω πρότασιν εν είδη αποδείξεως της ανωτερότητάς μου έναντι του μικροπρεπούς Κου JohnDuck

 

λόγω του ταπεινού και ασβέστου (όχι εκείνου των σοφατζήδων βρε) πάθους που με διακατέχει δια την επιστήμην και μόνον

 

προτείνω να φιλοξενίσει τον διαπρεπέστατο Nakamoura ο παραπάνω αναφερθείς "Κύριος" και να αναλάβω εγώ προσωπικώς και αυτοπροσώπως την ταπεινή νεαρά

 

το μεγαλείον της πράξεώς μου θα κριθεί από τους ιστορικούς του μέλλοντος (δηλαδή εσείς οι τωρινοί δεν έχετε λόγο στο θέμα)

 

χαιρετώ Σας

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

JohnDuck

 

A πα πα πα πα (κουάκ κουάκ)

Εγώ δεν συμφωνώ καθόλου με την πρόταση του κ.Ender [-X

 

Oι επιστήμονες (& ποιητές) με τους επιστήμονες (στην πόλη με καλύτερο seeing) και τα παπάκια με τα παπάκια. Όλα κι όλα ! =;

 

Όμοιος ομοίω αεί πελάζει

ή τουρκιστί (για όσους ενδιαφέρονται και για να μη φουσκώνουν κάποιοι άλλοι)

τεντζερέ γιουβαρλαντί, καπαϊνί μπουλντού.

(κύλησε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι) :wink:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πρεπει να ανοιξει ο καιρος να παμε για καμια παρατηρηση γιατι απο οτι βλεπω,

στο τελος θα κοιταμε το σωληνα του τηλεσκοπιου με αλλο ματι..... 8-[

 

Τι αλλα να πω με αυτα που διαβαζω?

 

Νικος

Οταν εχεις ενα προβλημα,κοιτα τ'αστρα,

εκει θα βρεις τη λυση...

www.orionas.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πρεπει να ανοιξει ο καιρος να παμε για καμια παρατηρηση γιατι απο οτι βλεπω,

στο τελος θα κοιταμε το σωληνα του τηλεσκοπιου με αλλο ματι..... 8-[

Τι αλλα να πω με αυτα που διαβαζω? Νικος

=D> =D> =D> [-o<

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αξιότιμοι κύριοι

 

Προσυπογράφω απεριστρόφως ΑΠΑΝΤΑ τα σχόλια του φιλτάτου και αξιοπρεπεστάτου κ. ender εκ Πατρών Αχαϊας.

 

Λέγω, προς διευκρίνισιν, ότι το όριον των 6000 χιλιομέτρων συνιστά μόνον πρόχειρην αναφοράν, ως υποθέτω ότι κατέστη απολύτως σαφές εκ των αστεϊσμών που ακολούθησαν την θέσπισίν του.

 

Επιπροσθέτως δε προσφέρω αφιλοκερδώς την ευατού συνδρομήν εις την πολύτιμον και εποικοδομητικήν φιλοξενίαν της εκ της εγγυτάτης Ιαπωνίας μελανενδυθείσας κορασίδος, ήτις τυγχάνει ιδιαιτέρα γραμματεύς του φιλτάτου και προσηνούς shakamoura, επιφανούς επιστήμονος της αστρονομίας.

 

Προτείνω δε ανεπιφυλάκτως την αποφυγήν της παραμονής της κορασίδος εις Αχαϊαν και δη εις την οικίαν του φιλτάτου κ.ender, πέραν του ανωτάτου χρονικού ορίου των 2 ημερών, ίνα διασφαλιστεί η διαφύλαξις της σωματικής, της πνευματικής και της ηθικής ακεραιότητος αυτής, όπερ άλλωστε εξ'αρχαιοτάτων χρόνων τυγχάνει ευγενής επιδίωξις πηγάζουσα εκ των θεμελιωδών αρχών της αξιοπρεπείας κατά την διάρκειαν φιλοξενίας. Θεματοφύλαξ δε του πολυτιμοτέρου αγαθού ταύτης, της αγνότητός της, δύναμαι χρισθήναι ΕΓΩ αυτοπροσώπως.

 

Ομολογώ, περαιώσας, πως χαίρει αληθούς υποστάσεως η άποψις ότι αποφεύγω επιμελώς οιανδήποτε συνδιάλεξιν με ...κυρίας, δεδομένου ότι κρίνω ως προτιμοτέραν την συναναστροφήν μετά (ωρίμων αεί) νεανίδων τε και κορασίδων, πόσο μάλλον δε ότε ομοίαζουσιν προς την εικονιζομένην.

 

Διατελώ μετά τιμής

JohnDouk

 

Τι ωραία γλώσσα!!!

IK Observing System
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης