Jump to content

Ερασιτεχνική Ομάδα Αστροπαρατήρησης Χανίων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

«Οργανωθείτε ρε!» , λέει το γνωστό ανέκδοτο…

 

Όποιος από Χανιά ενδιαφέρεται για την Αστρονομία και τις Αστροπαρατηρήσεις είτε μανιακός της αστροπαρατήρησης είτε αστρονόμος του καναπέ (couch astronomer) ας δηλώσει παρών με ι-μέιλ μπας και οργανωθούμε λίγο γιατί καλή η Aστρονομία αλλά άμα δεν έχεις κάποιον να μοιραστείς την τρέλα σου…

Χρίστος "WorkaholiC" Σωτηρόπουλος

Εθνικός Συντονιστής για τους Αστρονόμους Χωρίς Σύνορα & για τους Αστρονόμους των Πεζοδρομίων

Έφορος Εκπαιδευτικών Θεμάτων του Σ.Φ.Α.Κ.

http://www.sfak.org Facebook: www.facebook.com/groups/sfakorg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε μου γειά σου,

από την μακρυνή Αλεξ/πολη σας χαιρετώ (το καλοκαίρι ήμουν στα Χανιά για 2-3 μέρες). Εύχομαι ότι καλύτερο, να κάνετε ομάδα και καθαρούς ουρανούς.

Μην πτωηθείς, εγώ στην αρχή είχα απογοητευθεί ότι θα ήμουν μόνος μου. Τώρα είμαστε δέκα και γίνονται οι επαφές για να γίνουμε 14. Κουράγιο. Δυνατά. Επικοινώνησε με καταστήματα που έχουν αστρονομικό εξοπλισμό στην Κρήτη, ή φωτογραφικά είδη, το ίδιο και στην Αθήνα μήπως έχουν στοιχεία πελατών για να έρθουν σε επαφή μαζί τους (κατ' αρχήν) και μετά και εσύ. Δημοσίευσε σε τοπικές εφημερίδες ένα γράμμα-κάλεσμα. Δεν πιστεύω ότι θα σου αρνηθεί κανείς.

Αυτές οι συμβουλές μου. Εγώ στην αρχή ήμουν ψάρι σε τέτοια πράγματα αλλά τώρα σε συνεργασία με την παρέα εδώ δεν μας πιάνει κανείς-τέλος πάντων προσπαθούμε. Καλή συνέχεια.

Φιλικά,

 

Δημήτρης Πρασόπουλος

Αλεξανδρούπολη/ Κομοτηνή

http://prasopoulosdimitrios.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης