Jump to content

starry night backyard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολλοι απο εσας θα το εχετε ακουσει αυτο το προγραμμα. πολυ καλο και πολυ χρησιμο. αλλα μετα απο καποιο καιρο κλειδωνει και δεν μπορεις πλεον να το δουλεψεις. μηπως γνωριζετε πως μπορω να το βρω καπου? το εχει καποιος απο την παρεα? το πουλανε σε μαγαζια? γνωριζετε κατι?
ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ www.taki.gr
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μπορείς να το αγοράσεις online. http://www.starrynight.com/.

To backyard είναι η φτηνή έκδοση του starry night (απο ότι κατάλαβα με το τηλεσκόπιο μάλον θές να αγοράζεις το καλύτερο και δεν σε πολυενδιαφέρει η τιμή) και νομίζω ότι τώρα πλέον βγαίνει η έκδοση Starry Night Enthusiast στην θέση της. Επίσης κυκλοφορεί και σπασμένο αλλά αυτό είναι παράνομο.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Για δοκίμασε το Carte du ciel είναι και αυτό εξίσου πολύ καλό πρόγραμμα και είναι free. Θα το βρεις στην παρακάτω διεύθυνση

www.stargazing.net/astropc

Κώστας D

“The fault, dear Brutus, is not in our stars, but in ourselves, that we are underlings.”

― William Shakespeare, Julius Caesar

 

ALBIREO OBSERVATORY

Αlbireoobservatory

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μπορείς να το αγοράσεις online. http://www.starrynight.com/.

To backyard είναι η φτηνή έκδοση του starry night (απο ότι κατάλαβα με το τηλεσκόπιο μάλον θές να αγοράζεις το καλύτερο και δεν σε πολυενδιαφέρει η τιμή) και νομίζω ότι τώρα πλέον βγαίνει η έκδοση Starry Night Enthusiast στην θέση της. Επίσης κυκλοφορεί και σπασμένο αλλά αυτό είναι παράνομο.

 

TOYΣ εχω στειλει μαιλ αλλα ακομα δεν μου εχουνε απαντησει. το οτι ειναι παρανομο το σπασμενο ειναι σιγουρο αλλα το θεμα ειναι ποσο να εχει το κανονικο.εαν δεν ειναι υπερβολικη η τιμη του και βεβαια θα το παρω αυθεντικο

ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ www.taki.gr
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Έψαξες καθόλου στην σελίδα? Γιατί αν πάς στα products θα δείς όλες τις τιμές. πχ Starry Night ™ Enthusiast version 5.0 79.95 $. Starry Night ™ Pro version 5.0 149.95 $. Starry Night ™ Pro Plus Version 5.0 249.95$

Επίσης έχει κάτω απο κάθε προιόν την επιλογή buy για να το αγοράσεις.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν το αγορασεις απο την starrynight.com Να εχεις υποψιν σου οτι θα πρεπει να περασεις μια αρκετα μεγαλη ταλαιπωρια στο τελωνειο για να παραλαβεις το Starry Night. Προσφατα αγορασα την αναβαθμιση για το SN 4.5 Pro, και περα απο την ταλαιπωρια στο ΕλΒενιζελος πληρωσα 40 ευρω για την μεταφορικη, 40 ευρω την Swissport και 21 ευρω φορους! Να σημειωσω οτι η αναβαθμιση στοιχιζε 80ευρω!

Δεν ξεχναω βεβαια την σχεδον 4ωρη ταλαιπωρια απο γκισε σε γκισε. Τα χαρτια εισαγωγης περασαν απο 13 διαφορετικα ατομα πριν το παραλαβω.

Περα απο ολα αυτα το SN 5.0 Pro ειναι ενα εκπληκτικο προγραμμα!

8" Meade LX90 LNT

5" Celestron Nexstar SE

ZenithStar 66 F/5.9 SD Doublet Apo

9x63 Bresser Binos

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν το αγορασεις απο την starrynight.com Να εχεις υποψιν σου οτι θα πρεπει να περασεις μια αρκετα μεγαλη ταλαιπωρια στο τελωνειο για να παραλαβεις το Starry Night. Προσφατα αγορασα την αναβαθμιση για το SN 4.5 Pro, και περα απο την ταλαιπωρια στο ΕλΒενιζελος πληρωσα 40 ευρω για την μεταφορικη, 40 ευρω την Swissport και 21 ευρω φορους! Να σημειωσω οτι η αναβαθμιση στοιχιζε 80ευρω!

Δεν ξεχναω βεβαια την σχεδον 4ωρη ταλαιπωρια απο γκισε σε γκισε. Τα χαρτια εισαγωγης περασαν απο 13 διαφορετικα ατομα πριν το παραλαβω.

Περα απο ολα αυτα το SN 5.0 Pro ειναι ενα εκπληκτικο προγραμμα!

 

 

ΕΝΤΑΞΑΙ ΠΑΙΔΙΑ το κανονισα το θεμα. σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ www.taki.gr
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης