Jump to content

ΤΗΛΕΣΚΟΠΙΟ MEADE LX 200 - 12'' - νεα τιμη 2,700 €


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΤΗΛΕΣΚΟΠΙΟ MEADE LX 200 - 12''

Λογω ελλειψης χρονου πουλαω το πολυαγαπημενο μου '' δωδεκαρι ''.

χρησιμοποιημενο ελαχιστα ( κλασσικα ) και με ολα τα παρελκομενα.

για πολυ καιρο κλειδωμενο στην αποθηκη. δεν θυμαμαι καν τι προσοφθαλμια εχω παρει αλλα

ειναι αρκετα.Υπαρχει μαζι και μια wedge.

http://www.telescopeshop.gr/show.asp?productId=33

 

νεα τιμη 2,800 €

ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ www.taki.gr
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

παιδια. καποιος μου εστειλε μηνυμα στα εισερχομενα αλλα πταν απαντησα λεει οτι '' το μελος δεν δεχεται προσωπικα μηνυματα ''

και τωρα δεν μπορω να βρω και ποιος ειναι .

 

INFO@TAKI.GR το ε μαιλ μου παιδια. ευχαριστω

ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ www.taki.gr
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 μήνες αργότερα...
NEA TIMH !!!

 

 

 

τιμη 3.000

εαν η τιμη σας φαινεται υψηλη τοτε θα περιμενω μηνυνα με τις προσφορες σας.

ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ www.taki.gr
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια δεν ενδιαφερομαι για ανταλλαγη. τα παραταω εντελως λογω ελλειψης χρονου.

 

νεα τιμη 2,800 €

ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ www.taki.gr
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 1 μήνα αργότερα...
  • 2 έτη αργότερα...

καλημερα. γενικα δεν ειμαι αγενης αλλα οταν διαβαζω μαλακειες εδω μεσα δεν μπορω να κρατηθω.

μαλλον καποιοι δεν εχετε καταλαβει για τι πραγμα μιλαμε εδω μεσα στην αγγελια.

 

μιλαω για το meade lx 200 το 12 ιντσο και δεν μιλαω για ενα τηλεσκοπιακι απο τα LIDL . ουτε καν για κανενα ETX 125. ενα τηλεσκοπιο πολυυυυυυυυυυ καλο και το κυριοτερο σε αριστη κατασταση. εχει παει το πολυ 10 φορεσ στο βουνο και ολο τον υπολοιπο χρονο φυλασσεται σε αποθηκη μεσα στα κουτια του.

 

οταν λεω οτι η τιμη ειναι περιπου 2700 , ειναι πολυ προσβλητικο το να μου λετε κατι για 1,000 η καπου εκει περα. μιλαμε για ενα τηλεσκοπιο που εχει κοστισει πανω απο 5,500 € μαζι με τα εξτρα που εχει οποτε ειναι σαν να με βριζετε προσφεροντας ενα χιλιαρικο.

 

προτιμαω να το πεταξω απο την ταρατσα - ειλικρινα.

 

για σοβαρευτειτε λοιπον φιλαρακια μου παρακαλω.

 

ευχαριστω πολυ

ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ www.taki.gr
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δυστυχώς φίλε Τάκη αυτό δεν ισχύει μόνο για τη δικιά σου αγγελία αλλά είναι πλέον σύστημα από κάποιους (ΔΕΝ μιλάω για το astrovox, μιλάω γενικά). Ότι και να βάλεις αγγελία (πχ harley davidson στη δικιά μου περίπτωση) σε παίρνουν τηλ ή στέλνουν μήνυμα "τα κοράκια". Τύποι που υπολογίζουν πως έχεις ανάγκη τα λεφτά και σου λένε "εγώ τόσα δίνω, θες?"

Επειδή όμως εδώ μέσα υπάρχουν και παιδιά που όντως τόσα έχουν και ρισκάρουν - ελπίζουν με ένα μήνυμα για μια (στην περίπτωσή σου πολύ) καλή αγορά, καλό θα ήταν να μη τους πιάνεις όλους από το λαιμό.

Μια ευγενική άρνηση θα ήταν ότι καλύτερο πιστεύω.

Επίσης να θυμάσαι πως υπάρχουν εδώ και χρόνια άνθρωποι που βρέθηκαν σε πολύ δύσκολη θέση και ξεπούλησαν ολόκληρα σπίτια για την επιβίωσή τους έναντι πινακίου φακής. Φυσικά κάποιοι το εκμεταλλεύτηκαν αλλά το δέχτηκαν και οι πωλητές....

Φιλικά πάντα! :wink:

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε Τάκη

 

μηπως πρεπει να εβγαζες το εξοπλισμο και καμια φωτογραφια ετσι να βλεπει ο κοσμος το τι θα αγορασει και με τι εξαρτηματα συνοδευεται , απο το να τα παιρνεις στο κρανιο ?

 

Δεν αμφιβαλλω για την κατασταση του εξοπλισμου αλλε βρε αδερφε διαφορετικα ειναι να το βλεπεις σε φωτογραφια.

 

εντελως φιλικα στο λεω , πως οτι λεφτα εδωσες ΔΕΝ θα τα παρεις πισω ποτε.Δυστηχως

Βλεπεις δεν ειναι μονο οι δύσκολοι καιροί , αλλα εχουν αλλαξει και οι ανθρωποι.

 

Επισης κοιτα την παραμετρο να σπασεις το εξοπλισμο γιατι ως συνηθως καποια πραγματα θα φυγουν γρηγοροτερα.

 

Παντα Φιλικα

Γιωργος

 

υ.γ τωρα το ειδα.....το link που δινεις δεν δουλευει !!!!!!!

ATLAS TEAM OBSERVATORY

http://atlasobs.blogspot.gr/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν απαιτώ να πάρω βεβαια όσα Έδωσα. Αλλα όχι και Ένα χιλιάρικο.

 

Δεν γίνεται να τα σπάσω και να τα πουλήσω μεμονωμένα. Θα ήθελα να τα δώσω σε ένα άτομο και να ξεμπερδέψω. Δεν είναι τώρα να τρέχω για ένα προσοφθάλμιο.

Όλοι γνωρίζουμε για ποιο τηλεσκόπιο μιλάμε. Δεν ξέρω εάν χρειζεται φωτογραφίες.

. Τι να πω. Θα δείξει

ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ www.taki.gr
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλησπέρα και πάλι,

όντως οι φωτογραφίες χρειάζονται και δεν είναι κακό να ανεβάσεις. Δε χρειάζεται να το έχεις στημένο ούτε να φαίνεται το σπίτι, απλά να είναι καθαρές οι φωτογραφίες του εξοπλισμού.

Η διαδικασία είναι απλή και βοηθά τον αγοραστή να δει ακριβώς περί τίνος πρόκειται.

Ενημερωτικά θα σου πω πως ότι ψάχνω σε αγγελίες πχ για μηχανάκια ή αυτοκίνητο, το πρώτο φίλτρο που βάζω είναι να μη φέρει αυτά που δεν έχουν φωτογραφία για ευνόητους λόγους.

Καλή συνέχεια σε όλους.

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τάκη πρέπει να βγάλεις φωτογραφίες -μιας που είσαι και φωτογράφος- από κάθε τι στο πακέτο και θα καταλάβουμε εμείς τι είναι, έτσι ώστε να μπορούμε να τα βάλουμε κάτω και να δούμε τι συμφέρει. Το τηλεσκόπιο το γνωρίζουμε αλλά πάντα χρειάζονται φωτογραφίες για να επιβεβαιώσουμε την καλή του κατάσταση. Είναι μεγάλη αγορά, σαν να αγοράζεις αμάξι... δε γράφεις καν τα χιλιόμετρα... :D Φιλικά πάντα!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης