Jump to content

Καλώς με βρήκατε!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από απουσία αρκετών μηνών επιστρέφω για να βρω 4200 μηνύματα!!! Καλά τι γλωσσοδιάρροια σας έπιασε τέλος πάντων! Χαίρομαι που είμαστε ακόμα ζωντανοί παρόλο το κρύο.

 

Τι έγινε με μένα όλο αυτό το καιρό; Πολύ δουλειά, ευρωπαϊκές επιτροπές γλωσσών, διάβασμα για προετοιμασία μεταπτυχιακού και σχεδόν καθόλου παρατηρήσεις.

 

Στα υπόλοιπα, ετοιμάσαμε υλικό για 10 εκπομπές μάλλον μιας που ούτε την παρουσίαση τρέξανε και δεν καλύψαμε ούτε τα μισά από τα θέματα στην λίστα μας. Τουλάχιστον κάναμε μερικές καινούριες επαφές και η ομάδα μεγαλώνει.

 

Από εξοπλισμό, η παραλληλόγραμμη βάση για 25χ100 είναι έτοιμη, έχουμε και ένα γκριν λέιζερ, φτιάξαμε σε excel την βιβλιοθήκη της ομάδας, ήρθαν και τα ΟΙΙΙ προσαρμοσμένα από τον Αριστείδη στο Πλανητάριο Θεσσαλονίκης, νέα κιάλια 10χ50 της Νίκον και 8χ40 dpsi της Όλιμπους, συμπλήρωσαν τα κενά...δεν έχω δοκιμάσει τίποτε ακόμα έξω ακόμα με τον κολόκαιρο... η θα έχει συννεφιά ή θα έχω δουλειά γκρρρ!

 

Τέλος πάντων ελπίζω να τα βολέψω και να καταφέρω να βρεθούμε για καμιά παρατήρηση... ευχές για καθαρούς ουρανούς το 2006 και πεντακάθαρο ουρανό στα τέλη του Μάρτη στο Καστελόριζο

 

Υγεία

Χρήστος

Χρίστος "WorkaholiC" Σωτηρόπουλος

Εθνικός Συντονιστής για τους Αστρονόμους Χωρίς Σύνορα & για τους Αστρονόμους των Πεζοδρομίων

Έφορος Εκπαιδευτικών Θεμάτων του Σ.Φ.Α.Κ.

http://www.sfak.org Facebook: www.facebook.com/groups/sfakorg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χρήστο,

χαίρομαι ιδιαίτερα \:D/ που σε ξαναβρίσκουμε στο αγαπημένο μας forum.Εύχομαι και [-o< να καρποφορήσουν οι προσπάθειές σου/σας. Για δες τί μπορεί να γίνει από κει για την έκλειψη.

Φιλικά

Νίκος Λαμπρίδης

Eppur, si muove

Galileo Galilei (1564-1642)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε Χρήστο καλοσώρησες πίσω :) Είμαι καινούργιο μέλος εδώ οπότε δεν σε ξέρω απο πιο παλιά.Είμαι και εγώ απο Κρήτη...Ηράκλειο συγκεκριμένα :)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Kαλοσώρησες πίσω!!!Oσο για τα 4200 μηνύματα,λογικό ήταν να την τοσα πόλλα!

Can you see the dark side of the moon?

Φιλικά ο >>star_gazer<<

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

.

 

Τι έγινε με μένα όλο αυτό το καιρό; Πολύ δουλειά, ευρωπαϊκές επιτροπές γλωσσών, διάβασμα για προετοιμασία μεταπτυχιακού και σχεδόν καθόλου παρατηρήσεις.

 

Χρήστος

 

Η πολλή δουλειά τρώει τον αφέντη ( κοίτα ποιός μιλάει :-note :-note )

 

Κανονίζουμε, καιρού επιτρέποντος βραδυά αστροπαρατήρησης (ανοιχτή) προς το τέλος του μήνα :?:

"Καί είς τήν σκοτιάν βαθείαν,

είς τό απέραντον διάστημα,

τα φώτα σιγαλέα κινώνται

των αστέρων λελυπημένα" Α.ΚΑΛΒΟΣ. . .

φιλικά

Δημήτρης

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης