Jump to content

Απο που να αρχισω... help!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας !!! :wink: οπως θα καταλαβατε ειμαι νέο μέλος ! τώρα άρχισα να ασχολούμαι με την αστρονομια κτλ και πηρα την αποφαση να συμμετασχω και στον διαγωνισμο που θα γινει σε λιγες ημερες (11-02-2006) . κατα κυριο λογο θελω να ρωτησω τι θέματα πρέπει να διαβάσω και να προσέξω τα οποία είναι εκτός του σχολικού βιβλίου και είναι βασικά ή είναι καλό να τα διαβάσω και να τα έχω υπόψη μου για τον διαγωνισμό! και κατα δεύτερον να μου πείτε γενικά θέματα εκτός διαγωνισμού που είναι ενδιαφέροντα και δεν ξεφευγουν απο τις βασικές γνώσεις

 

 

 

υ.γ. για να πάει καλα καποιος στον διαγωνισμο πρεπει να ασχολήται καιρό με το αντικείμενο?

 

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων! :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλως όρισες στο forum!

 

Βασικά θα πρέπει να έχεις μια σφαιρική γνώση από όλα τα θέματα που πραγματεύεται το βιβλίο σου και όρεξη να μελετήσεις

Κάτι συγκεκριμένο δεν υπάρχει!

 

...Κάνε και μια βόλτα στο Astrovox και διάβασε όσα μπορείς παραπάνω!

 

Ότι απορία έχεις εδώ είμαστε!

 

Φιλικά,

Γιάννης

 

Υ.Γ. Μπράβο και για τα μουσικά σου γούστα :wink: :D

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλώς όρισες και από μένα! Τα θέματα του διαγωνισμού είναι πολλά και διάφορα χωρίς περιορισμό στο σχολικό βιβλίο. Επειδή όμως από κάπου πρέπει να αρχίσεις το σχολικό βιβλίο είναι το καλύτερο. Για να πάρεις μια ιδέα για τις ερωτήσεις πήγαινε σε αυτή τη σελίδα. Για τις απαντήσεις των επιτυχόντων κάθε χρονιάς, δημοσιεύονται στο περιοδικό Ουρανός, αν και δεν ξέρω πως θα μπορέσεις να βρεις εύκολα παλιά τεύχη.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλως όρισες στο forum!

 

Βασικά θα πρέπει να έχεις μια σφαιρική γνώση από όλα τα θέματα που πραγματεύεται το βιβλίο σου και όρεξη να μελετήσεις

Κάτι συγκεκριμένο δεν υπάρχει!

 

...Κάνε και μια βόλτα στο Astrovox και διάβασε όσα μπορείς παραπάνω!

 

Ότι απορία έχεις εδώ είμαστε!

 

Φιλικά,

Γιάννης

 

Υ.Γ. Μπράβο και για τα μουσικά σου γούστα :wink: :D

 

σ'ευχαριστω πολυ φίλε Vegan!!

 

όρεξη έχω πολύ είναι η αλήθεια! τώρα τελευταία άρχησα να ασχολούμαι με τη αστρονομια οπότε λογικά θα έχω πολλές απορίες!

 

σε ευχαριστω και παλι!

 

υ.γ. και συ βλεπω ροκας! nice !

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Για τις απαντήσεις των επιτυχόντων κάθε χρονιάς, δημοσιεύονται στο περιοδικό Ουρανός, αν και δεν ξέρω πως θα μπορέσεις να βρεις εύκολα παλιά τεύχη.

Γνωριζω καποιον με τευχη απο τα τελευταια χρονια. :wink:

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης