Jump to content

Πανελληνιος μαθητικος διαγωνισμος αστρονομιας 2007


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγχαρητήρια Κωνσταντίνα!!

 

Δυστυχώς τελευταία λόγω διακοπών τα πρωινά δεν είναι το φόρτε μου και το έχασα. Χαίρομαι όμως που τα είπες όμορφα!

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 443
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Όπως επίσης και εγώ να συγχαρώ την φίλη μας! =D> Δεν γίνεται να ανεβάσει κανείς το απόσμασμα αυτό απο την εκπομπή του Παπαδάκη σε κανένα Youtube :?:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σας ευχαριστώ όλους. αν και ο παπαδάκης μιλουσε μόνος του κ δεν είπα τίποτα το ουσιαστικο!γενικά οι δημοσιογραφοι μεχρι τωρα με ρωτάνε χαζά πραγματα όπως αν είμαι χαρούμενη και τέτοια....μιλήσα και στο σκαι σημερα και τους είπα από μόνη μου για το μάθημα χωρις να με ρώτησουν!δεν νομίζω να ξαναβγώ γιατί είναι λίγο σπαστικοι. τα κανάλια ενδιαφέρονται για το ποιος θα βγάλει πρώτος το νέο θέμα δεν νομίζω να νοιαζονται και τόσο για την αστρονομία! :-k :-k
"Αν οι άνθρωποι σταματήσουν να ονειρεύονται, η ιστορία της φυλής μας θα έχει φτάσει στο τέλος της"Arthur Clarke.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συμφωνώ απόλυτα!!!!!!Δυστηχώς στις μέρες μας κανείς δεν νοιάζεται για τα σημαντικά πράγματα!!!!! :cry: ](*,) :cheesy:

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δυστηχώς τα ελληνικά Μ.Μ.Ε κάνουν τα πάντα για λίγη τηλεθέαση!!!! :frown: :frown: :frown:

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ε τι περιμένετε κορίτσια από την ελληνική TV; Όταν επιτρέπεται να προβάλλονται εκπομπές αστρολογικού περιεχομένου σε μεγάλα κανάλια τι άλλο να περιμένει κανείς; :-k :-k :-k
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πραγματικά όταν βλέπω τους αστρολογους να μιλανε με υφος που λεει εμεις ειμαστε επιστήμονες μου σπανε πραγματικα τα νευρα :evil: :twisted:

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Οι άνθρωποι δε είναι πεπεισμένοι ότι τα ζώδια καθορίζουν την πορεία της ζωής τους.Οι περισσότεροι νομίζουν ότι η αστρονομία είναι αστρολογία. :-note
[΄΄Το Σύμπαν είναι μία φυσαλίδα ανάμεσα στις αμέτρητες φυσαλίδες ενός ρευστού.΄΄
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Nα ρωτησω εγω κατι.Η ολυμπιαδα αστρονομιας θα γινεται καθε χρονο ή καθε 2-3 χρονια?

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Νομίζω κάθε χρόνο. 8-[

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Nαι,ναι το διασταυρωσα :D .Ετησιος ειναι :wink:

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τέλεια!!!Ευχαριστώ, γιατί δεν ήμουν σίγουρη!!! :D :mrgreen: :mrgreen: \:D/ :cheesy:

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αχ ωραία!!!! τρόμαξα προς στιγμήν!!!

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Να ρώτησω κάτι???Θα πάει κανείς και του χρόνου στον διαγωνισμό αστρονομίας??? :D 8) 8)

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ θα ξαναπάω!! Ήταν φοβερή εμπειρία και περάσαμε καταπληκτικά!!! :cheesy: :cheesy: Δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που έδωσε και δεν θέλει να ξαναπάει!!Γιατί Μαρία μου, εσύ δεν θες να δώσεις του χρόνου;
Είμαστε όλοι μας αστρόσκονη και κάποια μέρα θα γυρίσουμε στα άστρα...!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ θα ξαναπάω!! Ήταν φοβερή εμπειρία και περάσαμε καταπληκτικά!!! :cheesy: :cheesy: Δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που έδωσε και δεν θέλει να ξαναπάει!!Γιατί Μαρία μου, εσύ δεν θες να δώσεις του χρόνου;

 

 

Φυσικά θα πάω, Λαμπρινή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ήταν τέλεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ μάλλον δεν θα πάω!! :( 8-[

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κρίμα! Γιατί;;;; (χωρίς να είμαι περίεργη και κουτσομπόλα!!!!!!) Μήπως πρέπει να το ξανασκεφτείς;
Είμαστε όλοι μας αστρόσκονη και κάποια μέρα θα γυρίσουμε στα άστρα...!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φυσικά και δεν γίνεσαι περίεργη και κουτσομπόλα(πώς το σκέφτηκες) ,κοίτα είναι ένας λόγος ο οποίος με εμποδίζει πάρα πολύ να λάβω μέρος στον διαγωνισμό...... :( :-k

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

για να αποφορτισω λιγο το κλιμα ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) :-#τα θεματα απο τον διαγωνισμο ειναι γενικου περιεχομενου???δηλαδη μπορουν να ξεκινουν απο απλες και να φθανουν εως και πολυ εξιδεικευμενες γνωσεις?(αν παντως απαιτει πολυ εξειδικευμενες γνωσεις λευκο θα το δωσω το φυλλο :cheesy: :cheesy: :cheesy: αν παω)

Η ΑΣΤΡΟΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ !!!!!

astronomy for all

 

http://mechntua.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Οι γνώσεις που ζητουνται ειναι καποιου επιπεδου αλλα οχι με παραλογες απαιτησεις.Στη Β φαση ζητουνται πιο εξειδικευμενες γνωσεις αλλα παλι λογικα πραγματα

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

βασικα επειδη δν εχω και πολυ καιρο που ασχολουμαι με την αστρονομια θελω να προλαβω τον επομενο διαγωνισμο,(πανελληνιες μετα κτλ)οποτε διαβαζω συνεχως,ψαχνω και γενικα προσπαθω να αποκτισω οσες περρισσοτερες γνωσεις μπορω ,αλλα θα παω για την εμπειρια περισσοτερο,και επιτελους για να γνωρισω παιδια που ακουγοντας αστρονομια δεν τρεχουν να φυγουν... :shock:

Η ΑΣΤΡΟΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ !!!!!

astronomy for all

 

http://mechntua.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

..και επιτελους για να γνωρισω παιδια που ακουγοντας αστρονομια δεν τρεχουν να φυγουν... :shock:

 

Αυτο ειναι ενα απο τα ονειρα μου πραγματικα σου μιλαω [-o< [-o<

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης