Jump to content

8ο Θερινό Σχολείο Αστρονομίας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστούμε Μαρία!!! Εγώ ακόμα δεν έχω λάβει το τεύχος...! :(
Είμαστε όλοι μας αστρόσκονη και κάποια μέρα θα γυρίσουμε στα άστρα...!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 81
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μου αρέσει πολύ που είναι ανοιχτό για κάθε ηλικίας ενδιαφερόμενο. Αυτό το κάνει πολύ ελκυστικό για άτομα που θα ήθελαν να κάνουν μία εισαγωγή στο αντικείμενο και είναι μετά τη σχολική ηλικία τους ή να μάθουν εκτενέστερα κάποια θέματα που τα ξέρουν σε κάποια έκταση!
Και εγένετω φως....
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν αναφέρει πουθενά για αστροβαδιά, υπάρχει περίπτωση να μην γίνει?? :-k

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εξαταστική έχετε όλα τα πανεπιστήμια και τα πολυτεχνεία(άσχετο βέβαια!!)??? :?:

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν αναφέρει πουθενά για αστροβαδιά, υπάρχει περίπτωση να μην γίνει?? :-k

 

Και εγώ αυτή την απορία είχα.. :-k Αλλά ρώτησα τον κ. Ζαχείλα και μου είπε ότι θα γίνει κανονικά η Αστροβραδιά στα Χάνια του Πηλίου.Απλά δεν το ανέφεραν επειδή είναι πλέον γεγονός!!!!!! :cheesy: :cheesy:

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Επισης για οσους δεν εχουν το περιοδικο ουρανος,βγηκε και ανακοινωση στο site της εταιρειας αστρονομιας και διαστηματος βολου:

 

http://www.astronomos.gr/

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Μαρία θα μπορούσες να μας περιγράψεις λίγο, την περυσινή σου φανταστική εμπειρία:?: : :?: :?: :cheesy:
Πριν προχωρήσεις στα μυστήρια του ουρανού μην παραλείψεις να εμβαθύνεις στα μυστήρια της μάνας Γης............
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μαρία θα μπορούσες να μας περιγράψεις λίγο, την περυσινή σου φανταστική εμπειρία:?: : :?: :?: :cheesy:

 

Ήταν καταπληκτικά!!!!! :cheesy: :cheesy: Καταρχάς γνώρισα πάρα πολλά παιδιά αλλά και καθηγητές...Τα περισσότερα παιδιά είχαν περάσει στην ΝΑΣΑ και ήταν όλα τους εξαίρετα και με πάρα πολλές γνώσεις...Οι καθηγητές με βοήθησαν πάρα πολύ σε πολλά θέματα...Τι να πω ήταν φανταστικά!!!!!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Ανυπομονω να ερθει εκεινη η ωρα!!!!

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αλήθεια σε ποια βαθμίδα σκέφτεσται να πάτε :?: Εγώ το σκέφτομαι για την τρίτη.... :-k :-k Αλλά μου φαίνεται δύσκολη, δεν ξερω.....
Πριν προχωρήσεις στα μυστήρια του ουρανού μην παραλείψεις να εμβαθύνεις στα μυστήρια της μάνας Γης............
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εννοείται 3η βαθμίδα!!!!!!!Τέλεια τα μαθήματα τέλειοι και οι καθηγητές!!!!!!!!!!Φύγαμε!!!!!!Αντε να αρχίσει!!!!!!!! :cheesy: :cheesy: :!:

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ετσι!!!! :cheesy: :cheesy:

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Υπαρχει ενα μικρο ενδεχομενο να ειμαι κι εγω .

Μακαρι να τα πουμε και να παμε για τσιπουρα :D

Τα πάντα ειναι Μαθηματικά.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ πάλι δεν θα μπορέσω να έρθω!!!Έχω πολύ βαρύ πρόγραμμα....

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Εγώ θα έρθω σίγουρα 8) Έχω κλείσει δωμάτιο και αύριο θα δηλωσω συμμετοχή στην εταιρεία....
Πριν προχωρήσεις στα μυστήρια του ουρανού μην παραλείψεις να εμβαθύνεις στα μυστήρια της μάνας Γης............
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα ειναι τελικα κανεις απο εδω στο Θερινο ?

 

Το ελπίζω!!!Ελπίζω να τα καταφέρεις και να έρθεις θα είναι τέλεια!

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

εγω το σκεφτομαι για του χρονου...

 

πιστευω θα παω στην τριτη βαθμιδα καθως τα θεματα στις αλλες 2 ειναι αρκετα βατα και προλαβαινω να μαθω περισσοτερα γι αυτα μονη μου...

 

καλα να περασετε οσοι πατε! :D

No confundas mi postura, soy ateo y no creo en ningun dios,

no diferencio a las personas por su raza, su cultura o su mierda de religion!

16/5/09

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και εγώ θα πάω στο θερινό, 3η βαθμίδα!!!! Θα τα πούμε εκεί!!!!!!! :cheesy: :cheesy:
Είμαστε όλοι μας αστρόσκονη και κάποια μέρα θα γυρίσουμε στα άστρα...!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ θα έρθω σίγουρα 8) Έχω κλείσει δωμάτιο και αύριο θα δηλωσω συμμετοχή στην εταιρεία....

 

Εγω τελευταια στιγμη .Οι εγγραφες γινονται λιγο νωριτερα στο ιδιο μερος λιγο πριν ξεκινησουν τα μαθηματα .

Τα πάντα ειναι Μαθηματικά.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης