Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το επομενο βιβλιο του Hawking 'το Συμπαν σ'ενα καρυδοτσουφλο' εχει κι αυτο καποια κεφαλαια που διαπραγματευται ταξιδια στο χρονο,

οπως και το εξαιρετικο διτομο του Kip Thorne μαυρες τρυπες και στρεβλωσεις του χρονου.

 

 

Είναι πολύ καλά βιβλία!!!Αν και τα έχω αγοράσει δεν ξεκίνησα να τα διαβάζω ακόμη.. :oops:Αλλά μόλις τελιώσω το βιβλίο του κ. Μαυρομμάτη θα αρχίσω σίγουρα να τα διαβάζω!Έχω ακούσει πολλές καλές κριτικές γι' αυτά!

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Για να επιστρέψουμε στο θέμα μας...Λοιπόν παραπάνω διάβασα πώς αν ταξιδέψουμε μέσα από μια μαύρη τρύπα θα ξαναδούμε τους εαυτούς μας.Βασικά για μένα θα είχε πολύ πλάκα...!!! :cheesy: Πάντως υποθέτουν πώς αν μπεις σε μία μαύρη τρύπα και βγείς από την άλλη μεριά θα βρεις ένα Σύμπαν με τα ακριβώς αντίθετα σωμάτια από το δικό μας...Νομίζω πώς πρέπει να το έχουν προαναφέρει... 8-[

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΕΙΜΑΙ 11 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΔΕΝ Μ' ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΜΑΥΡΕΣ ΤΡΥΠΕΣ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΦΡΙΚΤΟ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!

 

Εντάξει κάλε!!Εγώ στην ηλικία σου τρελενόμουν για τις μαύρες τρύπες και τις θεωρούσα από τότε κάτι το απολύτως φυσιολογικό για το Σύμπαν.Αλλά δεν είσαι η μοναδική..Και σε μας, μια κοπέλα που είναι 17 ετών μέχρι και τώρα τις τρέμει γιατί πιστεύει ότι θα ρουφήξουν τη Γη!!Αφού όταν βλέπαμε το Space Files ήθελε να φύγει από την τάξη!Αλλά ο καθηγητής μας με τον δικό του τρόπο την καθησύχασε! :twisted: :evil:

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και σε μας, μια κοπέλα που είναι 17 ετών μέχρι και τώρα τις τρέμει γιατί πιστεύει ότι θα ρουφήξουν τη Γη!!Αφού όταν βλέπαμε το Space Files ήθελε να φύγει από την τάξη!Αλλά ο καθηγητής μας με τον δικό του τρόπο την καθησύχασε! :twisted: :evil:

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

έχω ακούσει χίλιες δυο φοβίες αλλά να φοβάται ότι μαυρες τρύπες θα ρουφήξουν τη γη...:lol:

 

Τι να πω??Μ έκανες και γέλασα.. :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κάποτε είχα διαβάσει (μπορεί και στο χρονικό) οτι στα CERN labs με έναν επιταχυντή πρωτονίων επιχείρησαν να στείλουν ένα πρωτόνιο απο το σημείο Α στο σημείο Β. Εντός φυσικά του σωλήνα. Λοιπόν το εντυπωσιακό σε αυτό είναι οτι το σωματίδιο έφτασε στον προορισμό του πριν καν ξεκινήσει. Αυτό το φαινόμενο, το ανθρώπινο μάτι το ερμήνευσε σαν "ταξιδι στο χρόνο" αλλά μήπως έχει αναρωτηθεί κανείς οτι το μάτι μας δεν είναι σε θέση να αναγνωρίσει το πραγματικό φαινόμενο το οποίο έλαβε χώρα εκείνη τη στιγμή και οτι φαινόμενα αυτής της κατηγορίας απλά για μας είναι όλα πισωγυρίσματα;
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θέλω επίσης να θυμήσω πώς αυτό ήθελάν να επιτύχουν οι Αμερικάνοι στον Β' Παγκόσμιο Πόλεμο με το πείραμα της Φιλαδέλφιας αν έχετε ακουστά!!! \:D/ Και επίσης σχετικά με ταξίδια στο χρόνο έχει αποκτήσει φήμη το τρίγωνο των Βερμούδων!!!

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θέλω επίσης να θυμήσω πώς αυτό ήθελάν να επιτύχουν οι Αμερικάνοι στον Β' Παγκόσμιο Πόλεμο με το πείραμα της Φιλαδέλφιας αν έχετε ακουστά!!!

 

Το συγκεκριμένο υπάρχει η πιθανότητα να είναι και μύθος.Και αν όντως υπήρξε αυτό το πείραμα, πήγε πολύ στραβά!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όντως μπορεί αυτό να είναι ένας μύθος αλλά αυτό δεν αποκλείει την πιθανότητα να έγιναν ή να γίνονται ακόμα τέτοια πειράματα..!! \:D/

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης