Jump to content

ΠΩΛΕΙΤΑI!!!!!!!! ΤΟ HUBBLE???????!!!!!!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα μπει στη ιστοσελίδα του telescopes.com για να ρίξω μια ματιά για τηλεσκόπιο και ξαφνικά έμεινα κάγκελο!!!!!!!!!! 8-[ :shock: =P~

ΠΩΛΕΙΤΑΙ το HUBBLE!!!!!!!!!!!!!! :roll:

Δεν ξέρω είναι αλήθεια είναι φάρσα , στην Αμερική τελικά όλα παίζονται.

Τι να πω ρε παιδιά. :^o

Μήπως να μαζέψουμε ρεφενέ να το αγοράσουμε!!!!!!!!!!!!! =D> =D>

ΜΜΜΜΜ!!!!!!!!!!!!!!. Για σκεφτείτε. Όχι και άσχημη ιδέα. :-k :-k

 

 

Hubble Hubble Space Telescope

List Price: $10000000000.00

Our Price: $10000000000.00

Please call or email for availability

 

Υ.Γ Έχει και πληροφορίες και φωτο.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΣ :cheesy:

 

Αυτά που ο ΘΕΟΣ μας έχει δώσει πρέπει να τα σεβόμαστε , να τα προστατεύουμε και να τα αγαπάμε. ΔΕΝ μας ανήκουν , τα έχουμε όλα δανεικά!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημήτρη, προφανώς και πρόκειται για φάρσα. :lol: :^o Το παραπάνω είναι αναρτημένο στην σελίδα του telescopes.com εδω και αρκετό καιρό. :P
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το κατάλαβα. Αλλά είπα μήπως το αγοράζαμε!!!!!!!!

Είναι ευκαιρία!!!!!!!!!!! :lol:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΣ :cheesy:

 

Αυτά που ο ΘΕΟΣ μας έχει δώσει πρέπει να τα σεβόμαστε , να τα προστατεύουμε και να τα αγαπάμε. ΔΕΝ μας ανήκουν , τα έχουμε όλα δανεικά!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μας το στελνουν με courier ή πηγαινουμε και το παιρνουμε απο πανω εμεις; \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

 

Παίρνεις το προσωπικό σου διαστημόπλοιο έτσι ώστε να το παραλάβεις μόνος σου! :shock: :wink:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν ξερω για εσας αλλα εγω δεν θα το επαιρνα και ας μου το εκαναν και δωρο! [-X

Σιγα μην παρω τηλεσκοπιο μεταχειρισμενο απο δευτερο χερι!!! :mrgreen:

Φιλικά

Δημήτρης Κ.

 

Σ.Ε.Α.Α (Συλλογος Eρασιτεχνικής Aστρονομίας Αργολίδας)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν ξερω για εσας αλλα εγω δεν θα το επαιρνα και ας μου το εκαναν και δωρο! [-X

Σιγα μην παρω τηλεσκοπιο μεταχειρισμενο απο δευτερο χερι!!! :mrgreen:

 

Ναι ρε παιδια δε λεει.Καθε τρεις κ λιγο παρουσιαζει προβλημα.Ασε που ειναι κ μικρουλι.Μονο 2 μετρα ](*,)' ](*,) ](*,)

Με εκτίμηση Παναγιώτης Φωτεινέας
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μας το παραδίδουν εδώ στη Γή ή μας λένε εντάξει έγινε δικό σας, μπορείτε τώρα να πάτε να το πάρετε από τροχιά που είναι; #-o
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά χωρίς πλάκα, θέλω να με πιστέψετε αυτή τη φορά, το θέλω και αυτό για finder...

 

για τα κιάλια μου. :shock:

Ένα παιδί μετράει τ΄ άστρα. Μ. Λ

 

ΣΕΑΑ (Σύλλογος Ερασιτεχνικής Αστρονομίας Αργολίδας)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συμφωνω απολυτα με τον Δημητρη οτι η πιο σωστη χρηση θα ηταν για finder σε κιαλια! :shock:

Ακομα και ετσι ομως δεν θα το επαιρνα γιατι και δευτερο χερι ειναι οπως ειπα και επισης δεν μου αρεσει η μαρκα του!

Τι σοι τηλεσκοπιο ειναι αυτο μαρκας Χούμπλε βρε παιδια?

Μου φαινεται κινεζικη απομιμηση οπως λεμε TAKAFASHI! :-s

Φιλικά

Δημήτρης Κ.

 

Σ.Ε.Α.Α (Συλλογος Eρασιτεχνικής Aστρονομίας Αργολίδας)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδειά. Ρώτησα για courier και δεν συμφέρει. Είναι πολλά τα μεταφορικά και δεν είναι και σίγουρο ότι θα φτάσει. Μπορεί μου είπαν να χαθεί και στο δρόμο. Είναι μικρό πακέτο και δεν εγγυούνται ότι θα φτάσει. :lol: :lol:

Μήπως να το παίρναμε μόνη μας;;;; [-X :-k :-({|= :-({|=

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΣ :cheesy:

 

Αυτά που ο ΘΕΟΣ μας έχει δώσει πρέπει να τα σεβόμαστε , να τα προστατεύουμε και να τα αγαπάμε. ΔΕΝ μας ανήκουν , τα έχουμε όλα δανεικά!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδια αν με (ξαπο)στειλετε παω να το φερω εγω.Ευκαιρια να δω αν λενε

αληθεια οι <διαφοροι> ουφολογοι. \:D/

Δημήτρης Γκιώνης.

Τα δυο μάτια είναι καλύτερα από ένα. :shock:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θελει κ ερωτημα?Θα το βαλουμε στη βαση του beresser.Με 2 μοτερακια θα εναι μια χαρα.

 

Είναι και πολύ ελαφρύ....!!! :cheesy: Μόνο 11,110 kg και πολύ μικρό μόνο 4.2 m! :cheesy: :mrgreen:

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδειά. Ρώτησα για courier και δεν συμφέρει. Είναι πολλά τα μεταφορικά και δεν είναι και σίγουρο ότι θα φτάσει. Μπορεί μου είπαν να χαθεί και στο δρόμο. Είναι μικρό πακέτο και δεν εγγυούνται ότι θα φτάσει. :lol: :lol:

Μήπως να το παίρναμε μόνη μας;;;; [-X :-k :-({|= :-({|=

Δημητρη,

 

Ειναι απλο το θεμα ... ενα καλωδιο USB1.1 (USB 2.0 καλυτερα) απο το Πλαισιο. :wink:

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Aντώνη μάλλον έχεις δίκιο.

Α!!!!!και μην ξεχάσω, τα ορθογραφικά λάθη είναι σκόπιμα.

Ένας που θέλει το HUBBLE , pr;pei(πρέπει)να έ3χει(έχει) trela(τρέλα) σε όλα!!!!!ΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙ!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Μήπως gyalizei(γυαλίζει) το MAAAATI!!!!!!!

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΣ :cheesy:

 

Αυτά που ο ΘΕΟΣ μας έχει δώσει πρέπει να τα σεβόμαστε , να τα προστατεύουμε και να τα αγαπάμε. ΔΕΝ μας ανήκουν , τα έχουμε όλα δανεικά!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά χωρίς πλάκα, θέλω να με πιστέψετε αυτή τη φορά, το θέλω και αυτό για finder...

 

για τα κιάλια μου. :shock:

 

για finder σίγουρα.... αποκλείετε να μην σε εντοπίσουν οι υπόλοιποι. Ρε σεις μήπως είδατε έναν τύπο με ένα μεγαααααάλο τηλεσκόπιο;

 

Φαντάσου να σκάσεις σε κανα αστροπάρτυ με αυτό; Θα κάνεις εκείνο το τύπο με το τεράστιο dob που ανεβαίνει στην σκάλα για να δει να φάει τα μουστάκια του... βέβαια αν σκάσεις σε αστροπάρτυ με αυτό δεν θα έχει χώρο και κανένας άλλος να στήσει δίπλα σου

 

Και οι ερωτήσεις; -Ρε φιλάρα κανα γκομενάκι μπορείς να πάρεις μάτι με αυτό; - Και μπορείς να δεις και το φεγγάρι με αυτό το πράμα; -Ουυυ είναι τόσο μεγάλο που βλέπεις και τον Σταυρό του Νότου από τον Πάρνωνα.

 

Άσε που αν είναι να πας Πάρνωνα με αυτό πρέπει να φαρδύνουν το δρόμο για να μπορείς να παίρνεις τις κλειστές στροφές. ...

 

αα! και ξέχνα την μπαταρία του αυτοκινήτου μιας που οι ηλιακοί του συλλέκτες είναι άχρηστοι το βράδυ στο βουνό, φέρε κάποιον να κάνει ποδήλατο να γεμίζει καμιά μπαταρία

 

***

σε καλό σας με κάνατε και γέλασα πάλι.... ποιος είπε ότι οι αστρονόμοι δεν έχουν χιούμορ; :cheesy:

Χρίστος "WorkaholiC" Σωτηρόπουλος

Εθνικός Συντονιστής για τους Αστρονόμους Χωρίς Σύνορα & για τους Αστρονόμους των Πεζοδρομίων

Έφορος Εκπαιδευτικών Θεμάτων του Σ.Φ.Α.Κ.

http://www.sfak.org Facebook: www.facebook.com/groups/sfakorg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Άχρηστο τελείως ...σιγά να μην δώσω τόσα χρήματα...Από την στιγμή που με ένα απλό ζευγάρι κιάλια που μπορώ να αγοράσω από κάποιο πανηγύρι θα κάνω ακριβώς την ίδια δουλειά! :shock:

www.retrovisions.gr

www.retrosystem.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης