Jump to content

Τι φωτογράφησα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι μπορεί να φωτογράφησα? Την τράβηξα εχτές το βράδυ κατά τις 2 περίπου κοντά στον Αρκτούρο. Δεν έχω καταλάβει τι είναι. Καμιά ιδέα? Ευχαριστώ.
"Μόνο εκείνοι που θα αποτολμήσουν να πάνε πολύ μακριά, έχουν πιθανότητες να ανακαλύψουν πόσο μακριά μπορεί να πάει κανείς" Τ.Σ. Έλιοτ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αριστερά... την έβαλα στο προφίλ μου και εμφανίζεται μαζί με τα στοιχεία μου... δεν ήξερα πως αλλιώς.
"Μόνο εκείνοι που θα αποτολμήσουν να πάνε πολύ μακριά, έχουν πιθανότητες να ανακαλύψουν πόσο μακριά μπορεί να πάει κανείς" Τ.Σ. Έλιοτ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πιθανολογώ τριπλό είδωλο μη εστιασμένου αντικειμένου. Πρέπει να μας δώσεις και τα στοιχεία της φωτογραφίας (φωτογραφική μηχανή, φακός, εστιακή απόσταση, ταχύτητα και αν αυτό που βλέπουμε είναι όλο το καρέ ή αν όχι, τότε πόσο είναι το εκτιμώμενο ποσοστό αυτού που έκοψες).
Γιώργος Παπαφίλης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η φωτογραφία ήταν 2048χ1536, φωτογραφική μηχανή μία sony compact DSCP5, με meade ETX90, προσοφθαλμιο 26 τωρα τα αλλα δεν τα ξέρω. Τωρα εχω αρχισει να ασχολουμαι. Μάλλον τριπλό είδωλο θα είναι αλλά και χωρίς τηλεσκόπιο φαινόταν σαν να τρεμόπαιζε κόκκινο φως. Μπορεί να είναι δορυφόρος? Είναι έτσι? Συγνώμη για την ασχετοσύνη και αν σας κουράζω αλλά δεν έχω κάποιο γνωστο που να ασχολείται για βοήθεια για αυτό προσπαθώ από εδώ μήπως βγάλω κάποια άκρη σε διάφορα πραγματάκια. Ευχαριστώ για την βοήθεια.
"Μόνο εκείνοι που θα αποτολμήσουν να πάνε πολύ μακριά, έχουν πιθανότητες να ανακαλύψουν πόσο μακριά μπορεί να πάει κανείς" Τ.Σ. Έλιοτ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τα στοιχεία που δίνεις δεν φτάνουν. Οι δορυφόροι κινούνται και μάλιστα πολύ γρήγορα για να δίνουν τόσο σταθερά είδωλα σε φωτό. Δεν έχεις καμία τύχη να φωτογραφήσεις δορυφόρο και να μπορέσεις να τον αναγνωρίσεις ως τέτοιο. Μία φωτεινή γραμμή θα αποτυπωθεί στην καλύτερη περίπτωση.
Γιώργος Παπαφίλης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Tha elega me tin miazei alla to afino gia alli fora hehe :)

 

 

Triplo idolo se xali focus nomizo einai :P

Celestron CPC C8 XLT

Celestron NexStar GT - Mak-Cas 4"

Μύκονος: 37ο 26'' Ν, 25ο 21'' Ε

================================================

Άκης Γκίκας 48η Σειρά Απόφοιτος (Α.Σ.Τ.Ε.Ρ)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ine e3wgiinoi kai se gireuoun.....................

Asteio

 

:lol: Iparxoun 2 ekdoxes..........

i mia ine o Fakos (tis fotografikis i tou tileskopiou) na min itan arketa ka8aros......

i alli ine na xrisimopoiises flash kai ekini ti stigmi na perase apo mprosta en entomo.........

 

Oti kai na pis parameni ena U.F.O

 

Clear Skies, Soleaskywatcher

Soleaskywatcher
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης