Jump to content

Ολοκληρώθηκε το 5ο Πανελλήνιο Συνέδριο Ερασιτεχ. Αστρονομίας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα Συγχαρητήρια είναι απλώς περιττά :!: =D> =D> =D> Ήταν μια απίστευτη οργάνωση σε όλους τους τομείς! Χαίρομαι ειδιαίτερα που γνώρισα τόσο αξιόλογους ανθρώπους απο κοντά. :D Όσο να ναι, το να βλέπεις "φίρμες" όπως τους κ.Αντώνη,Γ.Κορώνη,Γ.Ταρσούδη,Η.Χασιώτη,Β.Τσάμη και πολλούς άλλους απο κοντά, δεν είναι κάτι που συμβαίνει κάθε μερά.Επίσης είχα την ευκαιρεία να μιλήσω επιτέλους και με πολλούς άλλους φίλους όπως filiatra,alepoxori,vasiamits,vag_stephanou,Κατερίνα κτλ.Όπου και να γυρνούσες έβλεπες και απο εναν astrovoxίτη, ήταν φανταστικό. :mrgreen: Να μην αναφέρω φυσικά και την οργανωτική επιτρωπή όπως τους Ανδρέα Παπαλάμπρου,nocturnal και quendi μαζί με ολα τα άλλα παιδιά που έκαναν απλά φοβερή δουλειά! Δυστυχώς όμως πάνω κάτω έχασα τα μισά θέματα :? λόγω.....ύπνου :mrgreen: ....

 

Υ.Γ Κάτι που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι το πόσο πιο αδύνατοι φαίνονταν οι πάντες σε σχέση με τις φωτογραφίες.Καλά λένε οτι η τηλεόραση και η κάμερα παχαίνει! :P :P :P

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ακόμη μια φορά θα πω ότι ήταν καταπληκτικό το συνέδριο, ίσως το καλύτερο που έχει γίνει μέχρι τώρα. Πραγματικά χαίρομαι για όσα άτομα γνώρισα, πολύ περισσότερα από ότι φανταζόμουν... Θέλω να επισημάνω την ζεστή ατμόσφαιρα που κυριάρχησε στο συνέδριο, ήταν λες γνωριζόταν όλοι από παλιά... Η δίψα για Αστρονομία ήταν εμφανής... Αυτό με χαροποιεί, γιατί προβλέπω ένα λαμπρό μέλλον για την Ερασιτεχνική Αστρονομία στην Ελλάδα. Αυτό με έκανε να ξαναγυρίσω και στο Astrovox, αφού είχα σταματήσει να συμμετέχω πολύ καιρό...

 

Τέλος θέλω να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος για την ανάληψη του επόμενου συνεδρίου από ΕΜΑΣ!

 

Τα καλύτερα έπονται παιδιά. Τίποτα δεν τελείωσε!

Ραντεβού στην Αλεξανδρούπολη.

Ανδρέας Αμανατίδης - Αλεξανδρούπολη - ΣΕΑΘ - http://www.astrothraki.gr

 

Φοιτητής ΤΕΙ ΚΑΒΑΛΑΣ - Τεχνολογία Φυσικού Αερίου και Πετρελαίου

 

UrbanStyle Magazine

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ένα τεράστιο ευχαριστώ σε όλα τα μέλη του "Ωρίωνα" που με τη δουλειά και την αφοσίωσή τους κατάφεραν να μας δώσουν αυτό το καταπληκτικό αποτέλεσμα! Εξαιρετικές διαλέξεις, προσκεκλημένοι, εκθέσεις και πάνω απ'όλα κάπου 400 άνθρωποι με από ένα σωρό διαφορετικά μέρη, όλοι συγκεντρωμένοι για τον ίδιο σκοπό: να μιλήσουν για την ερασιτεχνική αστρονομία, να μοιραστούν γνώσεις, εμπειρίες, εντυπώσεις και συναισθήματα. Δεν είναι κάτι που συμβαίνει κάθε μέρα, και είμαι πολύ χαρούμενος που μπόρεσα να παρευρεθώ! (πρέπει να ήταν το πιο σύντομο ταξίδι-αστραπή που έχω κάνει απο τη Ζυρίχη!)

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι, πολλούς χαιρετισμούς σε όλους τους φίλους και φίλες από το Αστροβοξ που είδα αυτές τις μέρες! Προς Ωριωνίδες: επειδή το στερητικό σύνδρομο εδώ πέρα είναι ακόμα πιο ισχυρό για προφανείς λόγους, φροντίστε οπωσδήποτε για χειμερινή εξόρμηση κατά τα τέλη Δεκεμβρίου που επιστρέφω!

 

Πολλές ευχές για καλές ετοιμασίες στα μέλη του ΣΕΑΘ!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αξίζουν συγχαρητήρια στον "Ωρίωνα" για την άψογη διοργάνωση. Επίσης σε όλους τους εισηγητές για το πραγματικά υψηλό επίπεδο των παρουσιάσεών τους.

Ο πήχης ανέβηκε πολύ ψηλά =D>

Η Αλεξανδρούπολη έχει δύσκολο έργο αλλά θα τα καταφέρει κι αυτή! :cheesy:

Facebook Giorgos'' videoastronomy page https://www.facebook.com/videoastronomy/
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα προσθέσω εδώ κι εγώ τα συγχαρητήριά μου για την άψογη διοργάνωση του Συνεδρίου.

 

Οι "ερυθρόδερμοι" έδωσαν τα πάντα για να είναι όλα στην εντέλεια και τα κατάφεραν ομολογουμένως άψογα.

 

Παναγιώτη μην στενοχωριέσαι για το ότι δεν έγινε παρατήρηση. Με τον καιρό δεν μπορεί να τα βάλει κανείς.

 

Επίσης πολύ καλό ήταν το επίπεδο των εισηγητών που παρουσίασαν πραγματικά ενδιαφέροντα θέματα, ενώ καταπληκτική ιδέα ήταν τα workshops.

 

Μπράβο και πάλι σε όλους όσους συνέβαλαν στην επιτυχημένη διοργάνωση.

Το αδιανοητο σημερα ειναι η μονη λυση για το αυριο !

 

Επανάσταση δεν είναι μόνο η εξέγερση, είναι και η συνειδητοποίηση της αλήθειας...

 

http://www.spartastronomy.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδια μας συγκινειτε!!!Εμεις "τα κοκκινα ανθρωπακια" αισθανομαστε περηφανοι κ απιστευτα χαρουμενοι που ολοι περασατε καλα στο συνεδριο κ το κυριοτερο δεν αφησαμε (θελω να ελπιζω ) κανεναν παραπονεμενο. Ειναι πραγματικα υπεροχο να μας λετε οτι εισαστε ικανοποιημενοι απο την διοργανωση του συνεδριου ειδικα μετα απο το τρεξιμο που ριξαμε ολοι τις τελευταιες τρεις μερες.

 

Σας ευχαριστουμε παρα πολυ!!

 

Θα τα πουμε Αλεξανδρουπολη σε δυο χρονια!!

Fly me to the moon and let me play among the stars...

Let me see what spring is like on Jupiter and Mars...

 

Pleiades

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τα πρακτικά του συνεδρίου σε μορφή pdf είναι διαθέσιμα εδώ:

 

http://www.astrosynedrio2007.gr/praktika/praktika.pdf

 

(Προσοχή, αρχείο περίπου 13 ΜΒ - κάντε δεξί κλικ και "αποθήκευση ως").

 

Σύντομα θα είναι διαθέσιμα και χωρισμένα ανά εισήγηση για πιο εύκολο download ενώ έρχονται και όσα powerpoint διαθέτουμε. Οταν είναι διαθέσιμα θα ειδοποιηθείτε εδώ και από τη mailing list του συνεδρίου.

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν και δεν ειχα την τυχη και την χαρα να βρεθω στο Συνεδριο, απο τις περιγραφες φιλων και οσα διαβασα εδω στο φορουμ,πρεπει να ειχε επιτυχια το συνεδριο και θελω να δωσω και τα δικα μου συγχαρητηρια για την διοργανωση του Συνεδριου αλλα και σε ολους οσους συμμετειχαν! =D>

Μπραβο σε ολους σας!

 

Ευχαριστουμε για την ενημερωση και το "ανεβασμα" των πρακτικων για εμας που δεν παραβρεθηκαμε στο συνεδριο :wink:

Περιμενουμε κι αλλες εντυπωσεις και φωτογραφιες και παρουσιασεις, και...και... και... :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

 

Να εισαστε ολοι καλα και να κρατατε τον ενθουσιασμο σας ζωντανο ως την επομενη φορα!!!

:cheesy:

astonomyvd6.jpg

Ένα αστέρι πέφτει...πέφτει, το κοιτώ στον ουρανό... :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κάτι ακόμα.. μιας που ανεβάσατε τα πρακτικά, δεν ανεβάζετε και τα workshops;;

Κυριάκος Καβακλιώτης

 

41 . 05΄. 55΄΄ Ν

23 . 33΄. 25΄΄ Ε

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μπορεί να ολοκληρώθηκε με επιτυχία το 5ο Πανελλήνιο Συνέδριο Ερασιτεχ. Αστρονομίας όμως είμαι σίγουρος ότι θα μείνει για πάντα χαραγμένο στη θύμηση μας!

 

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους που συνέβαλλαν στην πραγματοποίηση του!

 

 

 

=D> =D> =D>

“The fault, dear Brutus, is not in our stars, but in ourselves, that we are underlings.”

― William Shakespeare, Julius Caesar

 

ALBIREO OBSERVATORY

Αlbireoobservatory

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλούτσικο το συνέδριο τελικά :P

 

Χάρηκα που τα είπαμε με παλιούς και καινούργιους φίλους. Θα τα ξαναπούμε και στην Αλεξανδρούπολη, αλλά να μην ξεχνάμε και τις πανελλήνιες αστροπαρατηρήσεις ;)

 

Τα συγχαρητήρια μου σε όλους όσους βοήθησαν στην διοργάνωση =D>

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν και δεν μπορεσα να ερθω,απο περιγραφες φιλων καταλαβα αυτο που ημουν συγουρος οτι θα γινει,δηλαδη ενα αψογο απο πλευρας Ωριωνα συνεδριο και μια θαυμασια μεγαλη αστρονομικη παρεα.Ελπιζω να γεφυρωθηκαν οι οποιες διαφορες μεταξυ ατομων η συλλογων,γιατι η αστρονομια ειναι πανω απο τα προσωπα.Ισως να ειναι η μονη επιστημη,οπου οι ερασιτεχνες να διασκευαζουν τοσο πολυ ασκοντας την.Η ανοδικη πορεια της Ελληνικης ερασιτεχνικης αστρονομιας συνεχιζεται. :D
Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ουτε κ γω μπορεσα να βρεθω στο συνεδριο αλλα του χρονου ειμαι σιγουρος οτι θα παω.

 

Τα περασαν τελεια απ'οτι ειδα στις φωτο.

 

Του χρονου πιστευω κ θελω να παμε περισσοτεροι. [-o< [-o<

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ουτε κ γω μπορεσα να βρεθω στο συνεδριο αλλα του χρονου ειμαι σιγουρος οτι θα παω.

 

Τα περασαν τελεια απ'οτι ειδα στις φωτο.

 

Του χρονου πιστευω κ θελω να παμε περισσοτεροι. [-o< [-o<

 

Σε δύο χρόνια φίλε μου..

Κυριάκος Καβακλιώτης

 

41 . 05΄. 55΄΄ Ν

23 . 33΄. 25΄΄ Ε

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Άν και δεν μπόρεσα να παρεβρεθώ στο συνέδριο από όσα έχουν γραφεί πρέπει να ήταν φοβερό!!!! :cheesy: =D> Να δώσω και εγώ με την σειρά μου συγχαρητήρια στους διοργανώτες..! :cheesy: Ραντεβού σε 2 χρόνια!!Σίγουρα θα είμαι εκεί! :cheesy:

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδία να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου όλους εσάς για τα καλά σας λόγια!!! Ως ένα "κόκκινο ανθρωπάκι" και εγώ νίωθω πολύ χαρούμενος που καταφέραμε να σας αφήσουμε όλους ευχαριστημένους (θέλω και εγώ να ελπίζω πως τα παράπονα ήταν λίγα εως κανένα) :D, και που μείνατε ικανοποιημένοι. Προσωπικά νιώθω πως το τρέξιμο και η κούραση πέρασαν περισσότερο από το διάβασμα των λόγων σας, παρά από τον ύπνο :wink: .

 

Με τη σειρά μου να συγχαρώ τους ομιλιτές για τις πολύ ενδιαφέρουσες ομιλίες και τους εκθέτες για τις υπέροχες αφίσες και φωτογραφίες, αλλά και όλους του σύνεδρους που μας τίμησαν με την παρουσία τους!!! =D>

 

 

Ραντεβού στην Αλεξανδρούπολη το 2009!!!

Φιλικά,

Μιχάλης Μπακώσης

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ήταν ένα πολύ όμορφο συνέδριο για όλους μας! Νιώσαμε μεγάλη χαρά που βρεθήκαμε ανάμεσα σε φίλους που είχαμε να δούμε καιρό! Ωστόσο ...κράτησε πολύ λίγο και αισθάνομαι ότι δεν τους είδα όλους όσο θα ήθελα. Δεν πειράζει όμως, η Αλεξανδρούπολη θα μας ξαναφέρει όλους κοντά! Και κάτι μου λέει ότι ο Σ.Ε.Α.Θράκης (και ο δαιμόνιος φίλος Δημήτρης) θα μας επιφυλάξουν άλλο ένα (ή καλύτερα "ένα άλλο") υπέροχο συνέδριο!

 

Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια στην οργανωτική επιτροπή, τους εθελοντές και όσους εργάστηκαν για την πραγματικά άψογη και κεφάτη διοργάνωση! Και φυσικά στους ερασιτέχνες -και μη- που ξόδεψαν χρόνο και κόπο για να ετοιμάσουν και να μας παρουσιάσουν τις εισηγήσεις τους.

 

Ιδιαίτερη συγκίνηση αισθάνθηκα μιλώντας μετά από πολλά χρόνια με τους καθηγητές μου στην Αστρονομία, την κα Παναγιώτα Πρέκα-Παπαδήμα και τον κ. Ξενοφώντα Μουσά, σε ένα τέτοιο συνέδριο. Τους οφείλω πολλά γιατί είχαν και έχουν γνήσιο ενθουσιασμό για την επιστήμη τους και καταφέρνουν να τον μεταδίδουν...

 

Φιλικά, Στέφανος

"Πως να σωπάσω μέσα μου την ομορφιά του κόσμου; ..." Κώστας Κινδύνης

"Με το λύχνο του άστρου στους ουρανούς εβγήκα, στο αγιάζι των λειμώνων, στη μόνη ακτή του κόσμου..." Οδυσσέας Ελύτης

www.a-polaris.org

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ηταν το πρώτο μου συνέδριο και απο την πρώτη στιγμή που πάτησα το πόδι μου στο συνεδριακό κέντρο, αποφάσισα να μην χάσω άλλο συνέδριο!!!

 

Χάρηκα που γνώρισα τόσους φίλους απο κοντά και έμαθα τόσα πολλά και ενδιαφέροντα!!!!! \:D/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κατ αρχάς θα ήθελα να ευχαριστήσω, τον υπεύθυνο για τον εξαερισμό του συνεδριακού χώρου.

Να ναι καλά ο άνθρωπος γιατί υπό άλλες συνθήκες θα ήταν ντουμάνι εκεί μέσα.

Έτσι κι εμείς οι δύσμοιροι καπνιστές, γλιτώσαμε την εκδίωξη, από γνωστό τσιγαροδιώχτη. :P

 

θα ήθελα να ευχαριστήσω επίσης όλους εκείνους που ρωτάνε με έκδηλη απορία, αν χρησιμοποιώ τα τηλέσκοπια μου.

Για να τελειώνουμε μία και καλή με αυτές τις "ανδρικές" απορίες, να δηλώσω πως το μεν ντομπ γίνεται

ένα πρωτότυπο φωτιστικό και το δε μηηντ μια θαυμάσια κρεμάστρα.

 

Να ευχαριστήσω επίσης όσους άνδρες ασχολήθηκαν με τα ρούχα και τα καλλυντικά μου. θα τους στείλω λείαν

συντόμως, προσκλήσεις για επιδείξεις από γνωστές εταιρίες ρούχων και καλλυντικών.

 

Πάνω απ όλα και χωρίς δόση αστεϊσμού, θέλω να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά με τα κόκκινα μπλουζάκια

και τις μπαταρίες ντούρασελ, για την άψογη οργάνωση, την εξυπηρέτηση αλλά και το χαμόγελο τους. :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και από 'μένα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!

Ήταν, όντως ένα από τα καλύτερα και πιο πολυπληθή συνέδρια που έχω παρακολουθήσει πάνω στο αντικείμενο της αστρονομίας. Δύστυχώς, όμως, λόγω καιρου σταθήκαμε άτυχοι και δεν πήγαμε για αστροπαρατήρηση (αυτό είναι το παράπονό μου!), αλλά όλες οι υπόλοιπες θεματικές ενότητες ήταν αρκετά ενδιαφέροντες!!!

Τώρα είδα και 'γω τις φωτο! Παιδιά κάνατε πολύ καλή δουλειά! Μόλις τροποποιήσω λίγο το μέγεθος, θα στείλω και κάποιες από τις δικιές μου!

Και πάλι συγκαρητήρια στα κόκκινα παιδιά (λόγω μπλούζας!), για το δύσκολο έργο που έφεραν εις πέρας, παρέχοντάς μας άψογη οργάνωση...!

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Βαδίζοντας τον δρόμο προς τα αστέρια,

να Ζείς

την κάθε στιμή του ονείρου σου...

 

...και το όνειρό σου

θα γίνει η κάθε σου στιγμή...

 

 

.Δημήτρης.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Άλλη μια γιορτή της ελληνικής ερασιτεχνικής αστρονομίας τελείωσε. Περάσαμε όμορφες στιγμές, ξανασυναντήσαμε φίλους από μακριά, ή… και από κοντά, που δεν βλέπουμε τακτικά, αφού οι συνθήκες της ζωής του καθενός λειτουργούν αποτρεπτικά. Γνωρίσαμε όμως και νέα πρόσωπα, που θα αποτελέσουν την μαγιά για νέες φιλίες στο μέλλον. Και βέβαια, με όλους δώσαμε αμοιβαίες υποσχέσεις για να ξαναβρεθούμε. Είμαστε πια μια μεγάλη πανελλήνια οικογένεια με σταθερή συνέχεια και προοπτική.

 

Συγχαρητήρια στους εισηγητές! Σφράγισαν με την συμμετοχή τους την επιτυχία του συνεδρίου.

 

Συγχαρητήρια στους διοργανωτές! Έδωσαν τον εαυτό τους ολοκληρωτικά για να μην λείψει τίποτα. Άξιοι!

 

Καλό ξεκίνημα και στους νέους διοργανωτές. Στο χέρι τους / μας είναι να διοργανωθεί ακόμα ένα πετυχημένο συνέδριο!

 

Φιλικά

 

PapGeo

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ενα συγχαρητηρια κι απο μενα. Η οργανωση ηταν πολυ καλη!

 

Χαρηκα που σας γνωρισα κ απο κοντα αν κ σε μερικους δεν μπορω να συνδιασω φατσες κ ψευδονυμα. Λιγα θυμαμαι αλλα δεν πειραζει.

 

Ελπιζω του χρονου να καταφερω να ερθω!

"Κι εσείς άστρα, αιώνες τώρα κάτι θέλετε να μας πείτε, μα σε λίγο ξημερώνει και δεν προφταίνουμε να μάθουμε"

Τάσος Λειβαδίτης, Μικρό βιβλιο για μεγάλα όνειρα

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κι από εμένα θερμά συγχαρητήρια για τη διοργάνωση του συνεδρίου, και φυσικά συγχαρητήρια στους εθελοντές που ήταν πολυ εξυπηρετικοί και πολυ φιλικοί! :cheesy:
http//enastros.blog.com.gr/
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχαρητήρια στα παιδιά της Πάτρας για την άψογη οργάνωση. Όλα κύλισαν μια χαρά :P , οι διαλέξεις ήταν πάρα πολύ καλές!!!
ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 3 μήνες αργότερα...

Από σήμερα υπάρχουν και οι παρουσιάσεις των περισσότερων workshop στη σελίδα του συνεδρίου ενώ οι εισηγήσεις είναι διαθέσιμες και σε ξεχωριστά αρχεία για εύκολο κατέβασμα:

 

http://www.astrosynedrio2007.gr/praktika.php

 

 

Επίσης, στην παρακάτω σελίδα μπορείτε να βρείτε ένα φωτογραφικό αρχείο από το συνέδριο:

 

http://www.orionas.gr/astroevents/thumbnails.php?album=37

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης