Jump to content

Digital Sky & Telescope


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hi Everybody,

 

Yesterday I received an e-mail from Sky & Telescope. In it they had a link to a digital copy of their November 2007 issue. They asked for me to look at the issue and then answer a short survey in regards to what I thought of the digital issue.

Personally, I did not care for it. I find it a lot easier and quicker to thumb through an actual paper issue instead of plodding through a digital issue on the screen.

Did anyone else look at the the digital issue and take part in the survey? Any thoughts?

 

-Fred

www.instrumentsoflight.com - www.ras.org.uk

www.avastronomyclub.org - www.aavso.org (LEF)

www.imca.cc (#9181)

www.alpo-astronomy.org

Astrovox Member #4.

Doing astronomy since 1970

Sky & Tel subscriber since 1971

www.highdeserttelescopes.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και μένα μου ήρθε το e-mail.

 

Εδώ είναι το τεύχος online:

 

http://www.skyandtelescope-digital.com/skytelescope/200711/

 

Προσωπικά θα έπαιρνα την ψηφιακή έκδοση αν ήταν πολύ φθηνή δηλαδή $20-$30 το χρόνο. Αλλιώς προτιμώ το έντυπο!

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συμφωνώ με τον Ανδρέα. Επειδή το κόστος του... e-magazine είναι πολύ χαμηλό, θα ήθελα και αρκετά χαμηλή συνδρομή.

Όμως το "ξεφύλλισα" ηλεκτρονικά και δεν μπορώ να πω πως ήταν και τόσο απολαυστικό, περισσότερο κουραστικό ήταν. Χάνεται η "μαγεία" του πρώτου ξεφυλλίσματος, της ανάγνωσης και ενασχόλησης.

Είναι κατάλληλο για όσους δεν έχουν χρόνο να ασχοληθούν με το τευχος.

Όλη της τη ζωή μελετούσε το σύμπαν, αλλά είχε παραβλέψει το πιο ξεκάθαρο μήνυμά του.

Για τα μικρά πλάσματα σαν εμάς η απεραντοσύνη του γίνεται υποφερτή μονάχα μέσω της αγάπης.

C. Sagan. Επαφή.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Έλαβα κι εγώ το email με το νέο τεύχος και την έρευνα.

 

Προσωπικά επειδή λαμβάνω κι άλλα περιοδικά σε έντυπη κι ηλεκτρονική μορφή, πρέπει να πώ ότι τίποτα δεν συγκρίνεται με την μαγεία του πρώτου ξεφυλλίσματος κάθε νέου τεύχους. Σε καμμία περίπτωση δεν θα δεχόμουν μόνο την ηλεκτρονική μορφή του περιοδικού και πρέπει να προσθέσω ότι ένα άλλο περιοδικό στο οποίο είμαι συνδρομητής, μου στέλνει το ηλεκτρονικό τεύχος σε μορφή .pdf ΔΩΡΕΑΝ.

 

Η ηλεκτρονική μορφή είναι πολύ φθηνότερη για τις εκδοτικές εταιρείες αλλά επιμένω ότι (για μένα) δεν συγκρίνεται με την έντυπη.

Το αδιανοητο σημερα ειναι η μονη λυση για το αυριο !

 

Επανάσταση δεν είναι μόνο η εξέγερση, είναι και η συνειδητοποίηση της αλήθειας...

 

http://www.spartastronomy.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης