Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/9 ΔΥΣΗ ΣΕΛΗΝΗΣ 21.34

ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΟΣΟ ΔΙΑΡΚΕΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΑΙΡΟΣ.

ΟΣΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ.

Α!!! ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΚΑΛΟ ΝΤΥΣΙΜΟ ΚΑΝΕΙ ΚΡΥΟ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ :wink:

ΤΑ ΛΕΜΕ

 

ΑΝΤΩΝΗΣ

"blackjanuaryout"
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αντωνη,

 

Εχω ακουσει για σοβαρη φωτορυπανση ξαφνικα στον Κιθαιρωνα ....

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΦΙΛΕ ΑΝΤΩΝΗ

ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΟΥ ΑΝΕΒΗΚΑΜΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΕΙΧΑΜΕ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΕΡΑ. ΚΑΤΑ ΤΑ ΛΟΙΠΑ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟΣ ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ .

 

ΦΙΛΙΚΑ

ΑΝΤΩΝΗΣ

"blackjanuaryout"
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αντώνη & Αντώνη,

ο καιρός δυστυχώς δείχνει οτι πάει να χαλάσει.

Αν τελικά ο καιρός είναι κατάλληλος για παρατήρηση, ίσως κανονίσουμε για την μακρύτερη τοποθεσία στην Κορινθία. Συνεννόηση θα γίνει την Παρασκευή και το Σάββατο.

rama

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλημέρα

 

ενδιαφέρομαι και για τις δύο τοποθεσίες, αν και ο καιρός φαίνεται να κλίνει. Πάντως έχω εντοπίσει μια σχετικά καθαρή και σκοτεινή τοποθεσία στο υδραγωγείου του Πολυδενδρίου δίπλα στο Καπανδρίτι. Τα μόνα φώτα που φαίνονται είναι της εθνικής από μακριά. Η τοποθεσία είναι πολύ κοντά (15 λεπτά από τα φανάρια της Κηφησιάς, αν θέλετε σας φτιάχνω σχεδιάγραμμα) και συνήθως ο ουρανός είναι 5+

 

Όπως και αν έχει είμαι μέσα.

 

Καθαρούς ουρανούς.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ

Η ΠΡΟΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΕΛΠΙΔΕΣ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΚΙΘΑΙΡΩΝΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑ .ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΝΟΤΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΣΗ ΦΩΤΟΡΥΠΑΝΣΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΡΑΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ

ΜΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΣΤΑ ΕΞΟΧΙΚΑ ΤΟΥΣ .

ΤΑ ΛΕΜΕ

ΑΝΤΩΝΗΣ

"blackjanuaryout"
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Νίκο,

 

Αν ειναι ευκολο, θα μπορουσες να στειλεις/ετοιμασεις ποιο συγκεκριμενες πληροφοριες για την περιοχη στη Καπανδριτη;

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Στην Αθηνών-Λαμίας μετά τα διόδια του Καπανδριτίου (είναι τα πρώτα διόδια) στρίβεις δεξιά για ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ -ΠΟΛΥΔΕΝΡΙ.

Ακολουθείς τις ταμπέλες για Πολυδένδρι (είναι εύκολο) και μόλις περάσεις την πλατεία του χωριού "Πολυδένδρι" στρίβεις στο δεύτερο δρόμο αριστερά. Προχωράς 2-3 χιλιόμετρα άσφαλτο (προσοχή μην μπεις σε δρομάκια που βγάζουν σε αυλές σπιτιών) και αφού αφήσεις πίσω σου και τα τελευταία σπίτια υπάρχει δεξιά ένα εμφανές ανηφοράκι 10 μέτρων χωματόδρομος που οδηγεί στη δεξαμενή νερού. Αυτό είναι το σημείο. Εν ανάγκη ρωτάς στην πλατεία που ακριβώς είναι το ΥΔΡΑΓΩΓΕΙΟ-ΔΕΞΑΜΕΝΗ.,

 

Συγνώμη που δε έχω σαφέστερα στοιχεία. Αν δε βρεθούμε αλλού για αστροπαρατήρηση, θα πάω εκεί Παρασκευή ή Σάββατο για να φτιάξω ένα σχεδιάγραμμα με ακριβείς μετρήσεις.

 

η τοποθεσία είναι εύκολη και κοντά στην Αθήνα (συνολικά 40 χμ από Ομόνοια) εγώ πάω συχνά. Δεν είναι σαν τον Κιθαιρώνα!

 

μακάρι να βρεθούμε

 

Καθαρούς Ουρανούς

Νικος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Νικο,

 

Σ'ευχαριστω για τις λεπτομερεις πληροφοριες! Θα κοιταξω να βρω και κανενα χαρτη της περιοχης μηπως βοηθησει.

 

Εχει κανεις εμπειριες με την ανατολικη ακτη της Ευβοιας; Εχω ακουσει πολυ κατα πραγματα!

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγαπητοί φίλοι,

 

Γνωρίζει κανείς κάποια καλή τοποθεσία στην Νότιο πλευρά της Αττικής, από Σαρωνίδα και κάτω?

 

Φιλικώτατα,

 

Αγγελος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΓΓΕΛΕ

ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΡΑΤΕΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ . ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ Β.ΒΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ ΤΗΝ ΦΩΤΟΡΥΠΑΝΣΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΡΑΤΑΜΕ ΘΕΑ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ .ΚΑΛΟΛΑΙΡΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ( ΚΙΝΗΣΗ - ΦΩΤΑ ).ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΥΣΗΧΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΟΥΡΑΝΟ.

 

 

ΑΝΤΩΝΗΣ

"blackjanuaryout"
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης