Jump to content

Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Αστρονομίας 2008


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αχ καλα αποτελεσματα σας ευχομαι!
"Αν οι άνθρωποι σταματήσουν να ονειρεύονται, η ιστορία της φυλής μας θα έχει φτάσει στο τέλος της"Arthur Clarke.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 186
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλά σε όλες τις φωτογραφίες είμαι σε μερική έκλειψη...είναι τόσο γελοίο,σαν σπαζοκεφαλιά!(βρείτε τον Alex) :mrgreen:

Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί κάνουν τόσο καιρό για τη διόρθωση,σαράντα γραπτά ήταν όλα και όλα...ντάξει μπόρει η Nansy και η Μαρία να έγραψαν ολόκληρη διεξοδική επιστημονική εργασία,αλλά δεν νομίζω να ισχύει για όλους αυτό :wink:

Ευχαριστώ πολύ επίσης τον κύριο Κινέζο για τις ωραίες φωτογραφίες.Εγώ και η Αναστασία τις δείχνουμε σε όλο τον κόσμο που δεν μας πιστεύει για το πόσο ωραία περάσαμε στο Βόλο!

Είναι τρελοί αυτοί οι κοσμολόγοι...[/b]
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Koita, nomizw oti 2 vdomades gia thn diorthwsh 40 graptwn den einai kai toso poly oso pisteyeis.

Ayta ta xronia poy parakoloythw stena ton diagwnismo, exw akoysei periptwseis poy oi telikes vathmologies paizontai sto ena me dyo moria!!! Thymamai xarakthristika mia xronia poy aytos poy phge sth Nasa eixe elaxisth diafora (2-3 moria) apo ton deytero!

Ws ek toutou, nomizw oti kala kanoyn kai to epexergazontai ligo parapanw, gia na einai sigoyroi oti den tha adikhsoyn kanenan kai tha dwsoyn ta alhthina apotelesmata.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η γλυκιά μας Roz έχει δίκαιο! Και 'γω θυμάμαι χρονιές που τα αποτελέσματα έβγαιναν το νωρίτερο σε 3 βδομάδες...!! Υπομονή παιδιά!!

 

Φίλε Alex, όντως ήταν λίγο δίσκολο και για 'μενα να σε εντοπίσω στις φωτογραφίες που ανέβασα! Επειδή, όμως, θέλω όλοι οι φίλοι μου να είναι ευχαριστημένοι και ικανοποιημένοι, ρίξε μια ματιά στις καινούριες....! (Πιστεύω, δεν θα έχεις πλέον παράπονο..!!)

Βαδίζοντας τον δρόμο προς τα αστέρια,

να Ζείς

την κάθε στιμή του ονείρου σου...

 

...και το όνειρό σου

θα γίνει η κάθε σου στιγμή...

 

 

.Δημήτρης.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λοιπόν όσο για τις φωτογραφίες έχει γινει πολύ θέμα και δεν καταλαβαίνω γιατί...επίσης εγώ και η Μαρία δεν γράψαμε επιστημονική εργασία αλλά όσα ξέραμε και είχαμε διαβάσει..όντως τα αποτελέσματα θα βγουν αύριο μεθαύριο όποτε καλή επιτυχία σε όλους!!!!Α!Αν και πιστεύω πως τα πράγματα είναι πλέον φανερά...!

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Βγήκαν τα αποτέλεσματα..

Συγχαρητήρια στην αδερφή μου που πέρασε στη ΝΑΣΑ και στην ολουμπιαδα!!!!Για 0,1 δεν περασα στη ολυμπιαδα!!!!Δεν πειραζει.Επιτέλους και μια κοζανίτισσα στη ΝΑΣΑ!!!!!

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ναι βγηκαν,συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια!!!!!!!!!!Ειμαι τεταρτος και περασα στην ολυμπιαδα!!!!!!!!Ηθελα πολυ να εκπροσωπησω τη χωρα μου!!!!Ινδονησια ερχομαστε!!!!!!!!!!!!!!!!!!! =D> =D> =D> =D> \:D/

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Phra thlefwno ton k. Mayrommath...

 

Gia Nasa einai o Giwrgos Moylatzikos kai h Krikelh Maria.

 

Gia olympiada einai epishs h Xronh Lamprinh, o Stefanos Mayros kai me kathe epigylaxh to teleytaio (panw sthn xara moy den eimai sigoyrh an sygkrathsa to swsto onoma) o Valogiannis Giwrgos.

 

Sygxarhthria se ola ta paidia!!! Ante mas kanete kai emas toys palioys na thymomaste...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΜΠΡΑΒΟ!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ παιδιά!!!!

Με πήρε η Μαρίνα μες στη τρελή χαρά πριν 10' και μου τα είπε!!!!!

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

 

Θα σκίσουμε φέτος!!!!

Βαδίζοντας τον δρόμο προς τα αστέρια,

να Ζείς

την κάθε στιμή του ονείρου σου...

 

...και το όνειρό σου

θα γίνει η κάθε σου στιγμή...

 

 

.Δημήτρης.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αχ παιδιά πέρασα στη 2η θέση!!!!Συγχαρητήρια στα υπόλοιπα παιδιά!!!!!!!!!Aν και η αδερφή πέρασε στη 6η θέση, θα την εκπροσωπήσω και στη ΝΑΣΑ και στον παγκόσμιο...!!!!!!!

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Mπράβο επιτέλους η κοζάνη δικαιώνεται!!!!!

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Mπράβο επιτέλους η κοζάνη δικαιώνεται!!!!!

 

Εσεις ειχατε και μια δραστηριοτητα,εμεις ημασταν η χειροτερη πολη αστρονομικα πιστευω..

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Mπράβο επιτέλους η κοζάνη δικαιώνεται!!!!!

 

Εσεις ειχατε και μια δραστηριοτητα,εμεις ημασταν η χειροτερη πολη αστρονομικα πιστευω..

 

Τι εννοείς???

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μαράκι, ένα μεγάλο Μπράβο και απο μένα :!: =D> =D> =D> Επίσης συγχαρητήρια και στα άλλα παιδιά που θα μας εκπροσωπήσουν επάξια στην Ολυμπιάδα. Καλή διαμονή στην Ινδονησία. :wink:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Mπράβο επιτέλους η κοζάνη δικαιώνεται!!!!!

 

Εσεις ειχατε και μια δραστηριοτητα,εμεις ημασταν η χειροτερη πολη αστρονομικα πιστευω..

 

Τι εννοείς???

 

Εννοω απλα οτι η κοζανη ειχε κανει και μια προσπαθεια για συλλογο(οπως μου ειπατε)ενω τα τρικαλα απο αστρονομια τπτ.Ελπιζω να αλλαξει κατι:)

 

Ευχαριστουμε παιδια,θα κανουμε και οι 5 οτι μπορουμε για να βγαλουμε την ελλαδα ασπροπροσωπη!!!

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

 

Ευχαριστουμε παιδια,θα κανουμε και οι 5 οτι μπορουμε για να βγαλουμε την ελλαδα ασπροπροσωπη!!!

 

Εννοείται!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cheesy:

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ax paidia, mhn arxisete twra poios einai pio organwmenos, poia polh exei kalytero astronomiko syllogo klp. Eleos!!! De mporw na akoyw tetoia. Dexteite ta pragmata etsi opws hrthan. Skefteite oti sto Xylokastro einai oloi pantelws asxetoi kai ton prwto kairo poy dhlwsa symmetoxh ston diagwnismo kapoioi me koroideyan. Ka8isa monh moy kai to palepsa kai pisteyw oti kathenas apo mas to kanei gia ton eayto toy, swsta? Ante kai pali sygxarhthria!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ax!!Έρχεται το καρδιακό!!Δεν το πιστεύω ότι πήρα έπαινο(αλήθεια-τι θα πει 5τος έπαινος?)!Δεν το περίμενα όταν μπήκα στο διαγωνισμό ότι θα φτάσω τόσο ψηλά!!Πριν αποφασίσω να διαβάσω σοβαρά δεν ήξερα σχεδόν τίποτα.Τώρα έμαθα τόσα πράγματα μόνος μου και είμαι πολύ υπερήφανος.Θα πάω και του χρόνου σίγουρα και μάλλον θα πάω και στο θερινό :mrgreen: :mrgreen:

Όλοι εσείς οι πρώτοι με εμπνέετε πραγματικά και φυσικά ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που διακρίθηκαν και θα πάρουν τα μεγάλα βραβεία!Μπράβο Μαρία,Λαμπρινή,Nancy,Γιώργο και Γιώργο και συγχαρητήρια σε όλα τα άλλα παιδιά που δεν ξέρω....Αλήθεια στην Ινδονησία θα φοράτε μαντίλες?(τα όμορφα κορίτσια μας εννοω) :-k

Είναι τρελοί αυτοί οι κοσμολόγοι...[/b]
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχαρητήρια σε οοοοοοοοοοοολα τα παιδιά ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα!! =D> =D> =D> Επίσης, θέλω να πώ ενα μεγάααααλο μπράβο στους: George2, Μαρία( κ καλο ταξίδι στη Nasa...!!!), Κoyote κ Στέφανο!!!! Α! Και φυσικά καλή μας επιτυχία στην Ολυμπιάδα!!! :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Φίλε Alex δεν γνωρίζω αν θα φοράμε μαντίλες αλλα ξέρω πολύ καλά οτι οι τσίχλες δεν ήταν δροσερή μέντα!!! :mrgreen:

Είμαστε όλοι μας αστρόσκονη και κάποια μέρα θα γυρίσουμε στα άστρα...!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχαρητήρια σε όλους... ΜΠΡΑΒΟ.

 

Εύχομαι να γίνουν πραγματικότητα ΟΛΑ τα όνειρα ΟΛΩΝ σας.

 

Και πάλι μπράβο =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.

 

Arthur C. Clarke

 

 

http://vip-digital-imaging.blogspot.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μπράβο σε όλα τα παιδιά. :D

Απ ό,τι κατάλαβα θα ξεπαραδιαστείτε ομαδικώς αγοράζοντας μπλουζάκια για τους φίλους σας. Δε λέω, καλά τα μπλουζάκια από τη nasa αλλά και από την Ινδονησία μια χαρά τα βρίσκω ! :P

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχαρητήρια και από μένα σε όλους όσους διαγωνίστηκαν!

Και στους πρώτους εύχομαι να περάστε όμορφα στην ΝΑΣΑ και στην Ινδονησία!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γιώργο και Μαρία συγχαρητήρια και καλά να περάσετε στη Νasa ! Μπράβο στη Λαμπρινή (που έγραψε ελεινά και τρισάθλια =P~ :lol:) στον Στέφανο και στον Κoyote αλλά και σε όλα τα άλλα παιδία που κέρδισαν κάτι από αυτόν το διαγωνισμό =D>
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης