Jump to content

Γ. Ταρσουδη - κ. Αντωνη Come Back!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και γω μαζι σου και με τον κ. Αντωνη που δεν τον ξερω αλλα θα ηθελα πολυ να τον γνωρισω και να μαθω πολλα απο αυτον...

 

Δεν γνωριζω ουτε εγω τι εχει γινει οπως και με τον Γιωργο τον Ταρσουδη νομιζω αλλα ειλικρινα ολα ειναι μια παρεξηγηση νομιζω....

 

Μου περασε σαν σκεψη ειλικρινα να δημιουργησω αυτο το θεμα που να λεει

 

"Γ. Ταρσουδη - κ. Αντωνη Come Back!!!"

 

Σαν πιο πολιτισμενοι ελατε πισω και ξεχαστε διαφορες και αλλα πραγματα που ειναι ανθρωπινα γιατι μας συνδεει ολους η κοινη αγαπη για ενα πραγμα : το συμπαν!!

Meade LX200 8" EMC Classic (F/10) , Celestron Ultima Barlow 2x, Baader Ortho 6mm (Phantom),

Hirsch SCT Focal Reducer / Corrector f/6.3, Philips SPC900NC IR/Cut

 

 

>Destination Space!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδια ας του πεισουμε να γυρισουν πισω...

 

Μιληστε και σεις για να λυθουν τυχον παρεξηγησεις μεταξυ καποιων...

Meade LX200 8" EMC Classic (F/10) , Celestron Ultima Barlow 2x, Baader Ortho 6mm (Phantom),

Hirsch SCT Focal Reducer / Corrector f/6.3, Philips SPC900NC IR/Cut

 

 

>Destination Space!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πιστευω οτι και οι δυο ξερουν ποσο πολυτιμοι μας ειναι.Ελπιζω να γυρισουν συντομα.Το μονο που δεν μπορουμε ειναι απλα να τους ξεχασουμε.Τους ευχαριστω με την ευκαιρεια για την συμμετοχη τους μεχρι σημερα,μας διδαξαν πολλα. :D
Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν είναι μόνο ο Αντώνης κι ο Γιώργος που "έφυγαν".

 

Πάρα πολλά άτομα απο τους παλιούς του Astrovox δεν γράφουν πλέον.

 

Αλήθεια οι moderators τι λένε γι'αυτό το γεγονός?

 

Έγινε κάτι που δεν μάθαμε ή είναι απλά μια επιλογή τους που πρέπει να την σεβαστούμε?

 

Με λυπεί πραγματικά η απουσία τόσο αξιόλογων ατόμων απο αυτό το forum. Ατόμων που με δίδαξαν πάρα πολλά πράγματα για την αστρονομία και για τη ζωή γενικότερα.

Το αδιανοητο σημερα ειναι η μονη λυση για το αυριο !

 

Επανάσταση δεν είναι μόνο η εξέγερση, είναι και η συνειδητοποίηση της αλήθειας...

 

http://www.spartastronomy.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και εγω θα τους ελεγα να γυρισουν συντομα στο Astrovox.

Σ.Ε.Α.Α (συλλογος ερασιτεχνικης αστρονομιας αργολιδας)

 

http://astropanorama-panorama.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν ειναι απαραιτητο να εχει γινει κατι.Μπορει απλα να εχασαν το ενδιαφερον τους για το forum.Το εχω δει να συμβαινει παντου....
"Nowadays in science there is no EUREKA!There is only ...hmm that''s funny..."
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σκεφτόμουν κι εγώ να ανοίξω το ίδιο θέμα. Δεν ξέρω αν διαβάζουν αυτά που γράφουμε, αλλά δε νομίζω ότι έπρεπε να αποχωρήσουν. Έκαναν το χατήρι σε κάποιους που δεν έπρεπε. Κι εμένα μου έχουν λείψει πολύ και θα τους ήθελα πίσω. :cry:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί αποχώρησαν από το φόρουμ.

Όλα τα υπόλοιπα τα καταλαβαίνω.

Από το φόρουμ όμως γιατί;

Όλη της τη ζωή μελετούσε το σύμπαν, αλλά είχε παραβλέψει το πιο ξεκάθαρο μήνυμά του.

Για τα μικρά πλάσματα σαν εμάς η απεραντοσύνη του γίνεται υποφερτή μονάχα μέσω της αγάπης.

C. Sagan. Επαφή.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πολλες φορες οταν κατι μας πληγωνει ειναι δυσκολο να το συγχωρήσουμε. Ελπιζω ο χρονος να γιατρεψει αυτες τις πληγες και να ερθετε παλι εδω κοντα μας, οπου τοσο πολυ μας ειστε χρησιμος.

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τόσο ο κ.Αντώνης όσο και ο Γιώργος, ξέρουν οτι μας λείπουνε πάρα πολύ.Απο κει και πέρα, είναι δικό τους ζήτημα αν θα επιστρέψουν στο Forum.

 

Γιώργο, αν το βλέπεις αυτό, σου εύχομαι Χρόνια Πολλά (για τα γενέθλια σου που πέρασαν) με υγεία και οτι επιθυμείς! Επίσης, σκέψου το καλύτερα όσον αφορά την αποχώρηση σου, η απουσία σου στο Astrovox είναι πολύ αισθητή!

 

κ.Αντώνη, οι συμβουλές σας και οι αστροφωτογραφίες σας ήδη μας λείπουν!

 

Σκεφτήτε το και οι δύο ξανά προτού αποχωρίσετε οριστικά! :wink:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εχει γινει κατι ?εγω αρχικα νομιζα οτι απλα σταματησαν να μπαινουν στο forum τωρα διαβαζω οτι θυμωσαν για κατι...τελικα τι εχει συμβει? :-k :-k
"Nowadays in science there is no EUREKA!There is only ...hmm that''s funny..."
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν με ενδιαφερει τι εγινε, τι κανανε γιατι ολα ανθρωπινα ειναι...

 

Το μονο που εχει σημασια ειναι να δινουμε ολοι τοπο στην οργη, στον εγωισμο και γενικα να μην τα κραταμε μεσα μας...

 

Πιστευω οτι τωρα μας διαβαζετε και θελουμε ολοι να μας πειτε για αρχη ενα γεια!

 

Μονο αυτο χρειαζεται και μετα θα σπασει ο παγος και θα μιλαμε ολοι οπως παλια...

 

Μην το αμελησετε γιατι ξερουμε ολοι οτι ΟΛΟΙ θα βγουμε κερδισμενοι απο αυτο το γεγονος....

 

Αντε και καλημερα σε λιγο!

Meade LX200 8" EMC Classic (F/10) , Celestron Ultima Barlow 2x, Baader Ortho 6mm (Phantom),

Hirsch SCT Focal Reducer / Corrector f/6.3, Philips SPC900NC IR/Cut

 

 

>Destination Space!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εχει γινει κατι ?εγω αρχικα νομιζα οτι απλα σταματησαν να μπαινουν στο forum τωρα διαβαζω οτι θυμωσαν για κατι...τελικα τι εχει συμβει?

 

Νομίζω ότι το να συζητάμε και να αναλύουμε εμείς οι τρίτοι για τους λόγους που αυτοί κάναν κάποιες επιλογές είναι πιο πολύ κουτσομπολιό παρά ουσία.

 

Αλήθεια οι moderators τι λένε γι'αυτό το γεγονός?

 

Εμείς αγαπάμε και τον Γιώργο και τον Αντώνη και είμαι σίγουρος πως τα αισθήματα είναι αμοιβαία και εννοείται ότι τους θέλουμε εδώ μαζί μας! Ως αρχή, βέβαια, έχω να μην πιέζω τους ανθρώπους, ειδικά όταν κάποιοι έχουν ανάγκη για λίγη ηρεμία.

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πολυ σωστα τα λες Ανδρεα (σορρυ που σου μιλαω στον ενικο) :P

 

Δεν πρεπει να πιεζουμε καταστασεις...

 

Απλα σκεφτομουν οτι θα τους ειναι δυσκολο να ξαναγυρισουν χωρις να συμβαινει τιποτα και ειπα οτι θα επρεπε εμεις που τους εκτιμαμε να κανουμε μια πρωτη κινηση για να μην νιωθουν αβολα...

 

Πιστευω οτι εκανα τελικα καλα ετσι?

Meade LX200 8" EMC Classic (F/10) , Celestron Ultima Barlow 2x, Baader Ortho 6mm (Phantom),

Hirsch SCT Focal Reducer / Corrector f/6.3, Philips SPC900NC IR/Cut

 

 

>Destination Space!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλά έκανες και μάλιστα εξέφρασες τη συντριπτική πλειοψηφία των μελών εδώ μέσα.
«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Να επισημάνω επίσης ότι δεν βλέπω και τον giorgosgr πλέον εδώ μέσα. Οι συμβουλές του ήταν εύστοχες (αν και καυστικές πολλές φορές) και προσωπικά με βοήθησε πολύ όταν πρωτάρχισα να μπαίνω σε αυτό το forum.

Hellooooooo, my name is Ηλίας. :-note

 

http://astrocom.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πολλα και πολυ αξιολογα προσωπα εχουν απομακρυνθει και αυτο ειναι τουλαχιστον λυπηρο, γιατι το επιπεδο εχει κανει βουτια και αναλωνωμαστε με ανουσια πραγματα που επαναλαμβανονται ξανα και ξανα και αντι να ανησυχουμε "χαιρομαστε" κιολας και το εχουμε κανει περισσοτερο forum χαβαλε παρα αστρονομιας. Μηπως πρεπει να αφυπνιστουμε και να συνερθουμε; Ασε που ειμαι σχεδον σιγουρος οτι πολυ απο αυτους τους αξιολογους ανθρωπους σταματησαν να ασχολουνται λογο της "παρακμής" που περνάμε.(συγνωμη για την καυστικη γλωσσα που χρισημοποιω αλλα καμια φορα οι αληθειες πονανε)

 

Φιλικα Δημητρης

Orion Optics OMC 140 GP2 Goto Canon EOS 40D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το οτι η συντρηπτικη πλειοψηφια του φορουμ θελει τον κ.Αντωνη και τον κ.Ταρσουδη πισω ειναι δεδομενο!Με την παρακμη του αστροβοξ διαφωνω.Το επιπεδο εξακολουθει να ειναι υψηλο και τα θεματα αξιολογα!Αν επισκεφτει κανεις αλλα φορουμ θα καταλαβει οτι δεν αντεχουν τη συγκριση :wink:

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δηλαδη επειδη οι αλλοι δεν εχουν το επιπεδο του δικου μας forum πρεπει να επαναπαυθουμε, ωραια στους τυφλους κυβερναει ο μονοφθαλμος.

=D>

Δημητρης

Orion Optics OMC 140 GP2 Goto Canon EOS 40D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δηλαδη επειδη οι αλλοι δεν εχουν το επιπεδο του δικου μας forum πρεπει να επαναπαυθουμε, ωραια στους τυφλους κυβερναει ο μονοφθαλμος.

=D>

Δημητρης

 

Ημουν 1000% σιγουρος οτι καποιος θα το ανεφερε αυτο!Εγω δν βρισκω πουθενα στοιχεια χαβαλε και ουτε ανουσια πραγματα γιατι πιστευω οτι απλα δν υπαρχουν!Οποιος πιστευει το αντιθετο ας μας τα υποδειξει κι εμας.

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγω τον ρουφιανο ΔΕΝ τον κανω κατσε και διαβασε και ολο και κατι θα βρεις. Αλλωστε δεν ειναι και δυσκολο.

 

Δημητρης

Orion Optics OMC 140 GP2 Goto Canon EOS 40D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγω τον ρουφιανο ΔΕΝ τον κανω κατσε και διαβασε και ολο και κατι θα βρεις. Αλλωστε δεν ειναι και δυσκολο.

 

Δημητρης

 

Συμφωνώ με τον lunar δυστυχώς. :(

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ειμαι τακτικος αναγνωστης του φορουμ και δεν εχω βρει τιποτα γι'αυτο το ειπα αυτο.Δε συνηθιζω να κανω την τριχα τριχια γι'αυτο ισως(χωρις να αποτελει υπαινιγμο για εσενα αυτο).

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αφου ολα ειναι οκ τοτε που ειναι οι παλιοι ολοι; οι αληθηνοι ερασιτεχνες αστρονομοι και αστροφωτογραφοι οχι εμεις οι γιαλατζη που πηραμε δεκα βιβλια και ενα τηλεσκοπιο πριν μια εβδομαδα και την ειδαμε καπως.

 

ΠΟΥ ειναι αυτοι ολοι (και δες τον καταλογο μελων και θα καταλαβεις για ποσους και ποιους λεω)

 

Αλλα ποιος ξερει μπορει να ειμαι εγω ο τρελος της παρεας ο υπερβολικος

 

Φιλικοτατα Δημητρης

Orion Optics OMC 140 GP2 Goto Canon EOS 40D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδια ας μην καταναλωνομαστε στο πως εγινε ΄η δεν εγινε το forum στο χερι μας ειναι να το κανουμε καλυτερο, λογικο ειναι καποιοι να φυγουν υπαρχει ενας "κυκλος ζωης" και σε αυτο. Ναι καποια ατομα ηταν "η ψυχη" του Forum αλλα ας προσπαθησουμε ολοι μαζι να του δωσουμε μια νεα "ζωη" χωρις αυτο να σημενει οτι το forum τωρα δεν ειναι "ενεργο" και σοβαρο, ναι υπαρχουν στοιχεια χαβαλε αλλα μεσα στα ορια του αποδεχτου ουτος ή αλλως οι ποιο πολλοι εδω μεσα νεοι ανθρωποι ειμαστε και εχουμε και λιγο αναγκη και απο αυτο.

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Guest
Αυτή η συζήτηση είναι κλειστή σε νέες απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης