Jump to content

Γ. Ταρσουδη - κ. Αντωνη Come Back!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, επαναλαμβάνω πως δεν υπάρχει νόημα να αναλωνόμαστε σε κουβέντες αναλύοντας για λογαριασμό τρίτων και με υποθέσεις γιατί ο ένας ή ο άλλος δε γράφει. Απλά δεν είναι σωστο.

 

Θα συμφωνήσω με το ότι

 

στο χερι μας ειναι να το κανουμε καλυτερο

 

και πιστεύω ότι αυτό μπορούμε να κρατήσουμε.

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν εφυγαν ολοι επειδη απογοητευτικαν απο το "κατωτατατο" επιπεδο του αστροβοξ....Ψαξε κι εσυ λιγο και θα δεις;)Κατα τα αλλα συμφωνω απολυτα με το bi2l,ο οποιος με προλαβε :cheesy: Τεσπα δεν εχει ουσια αυτη η συζητηση και το λουκετο ψηνεται μου φαινεται.

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημήτρη και εγώ θα διαφωνήσω μαζί σου. Το internet έχει πληροφορίες να φάνε και οι κότες. Εγώ ρε παιδιά στο astrovox δεν μπήκα για να βρω κάποιο επιστημονικό δοκίμιο. Μπήκα να βρώ φίλους που να μοιράζονται μαζί μου την αγάπη για τον ουρανό. Είμαι ερασιτέχνης αστρονόμος και θέλω να παραμείνω έτσι. Η αστρονομία με ηρεμεί. Δεν μπορώ να καταλάβω πως μέσα σε ενα hoby μπορεί να χωράνε έριδες . Φυσικά το astrovox είναι ένας οδηγός πολύ σημαντικός αλλά και λίγο καλαμπούρι δεν βλάπτει (πάντα με γνώμονα την αστρονομία καθώς φορα γενικού ενδιαφέροντος υπάρχουν πολλά).

Γι αυτούς που έφυγαν και εγώ λυπάμαι και ότι λέω παραπάνω τους αφορούν και γι αυτό το λόγο τους προτρέπω να αναθεωρήσουν την στάση τους. Εκτός βέβαια αν υπάρχει κάτι προσωπικό αλλά νομίζω και εγώ πως αρκετά με τις υποθέσεις.

 

Αφήστε λοιπόν τα μίση και πιάστε όλοι τα τηλεσκόπια σας. Με χαρά αν σας φέρει ο δρόμος στα Γιάννενα να σας δείξω τα όμορφα Ηπειρώτικα βουνά .

Hellooooooo, my name is Ηλίας. :-note

 

http://astrocom.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημήτρη και εγώ θα διαφωνήσω μαζί σου. Το internet έχει πληροφορίες να φάνε και οι κότες. Εγώ ρε παιδιά στο astrovox δεν μπήκα για να βρω κάποιο επιστημονικό δοκίμιο. Μπήκα να βρώ φίλους που να μοιράζονται μαζί μου την αγάπη για τον ουρανό. Είμαι ερασιτέχνης αστρονόμος και θέλω να παραμείνω έτσι. Η αστρονομία με ηρεμεί. Δεν μπορώ να καταλάβω πως μέσα σε ενα hoby μπορεί να χωράνε έριδες . Φυσικά το astrovox είναι ένας οδηγός πολύ σημαντικός αλλά και λίγο καλαμπούρι δεν βλάπτει (πάντα με γνώμονα την αστρονομία καθώς φορα γενικού ενδιαφέροντος υπάρχουν πολλά).

Γι αυτούς που έφυγαν και εγώ λυπάμαι και ότι λέω παραπάνω τους αφορούν και γι αυτό το λόγο τους προτρέπω να αναθεωρήσουν την στάση τους. Εκτός βέβαια αν υπάρχει κάτι προσωπικό αλλά νομίζω και εγώ πως αρκετά με τις υποθέσεις.

 

Αφήστε λοιπόν τα μίση και πιάστε όλοι τα τηλεσκόπια σας. Με χαρά αν σας φέρει ο δρόμος στα Γιάννενα να σας δείξω τα όμορφα Ηπειρώτικα βουνά .

 

Θα συμφωνισω με τον φιλο Ηλια...καθως και με τον αντρεα οτι δεν υπαρχει λογος να το συνεχισουμε,αν διαλεξαν να μην συμμετεχουν αλλο στο forum ειναι αποκλειστικα δικο τους θεμα......

"Nowadays in science there is no EUREKA!There is only ...hmm that''s funny..."
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ακούω διάφορους να λένε για την παρακμή, τον κυκλο ζωής και άλλα τέτοια ντετερμινιστικά. Λοιπόν κύριοι, εσείς είσαστε το forum,εσείς που έχετε 200 posts+ που αφιερώνετε χρόνο και γνώση και μεράκι για την αναζήτηση ανθρώπων με τα ίδια ενδιαφέροντα μ'εσάς. Προσέχετε τι λέτε για τους εαυτούς σας... Στο χέρι μας είναι να φτάσουμε σε όποιο επίπεδο θέλουμε διότι εμείς θέτoυμε τα όρια, με την παρουσία μας εδω μέσα.

Όσο για την αποχώρηση των κυρίων Αντώνη και Ταρσούδη, δεν νομίζω οτι πρέπει να κάνουμε σαν τον απατημένο σύζυγο που ευελπιστεί στην επιστροφή την άτακτης συζύγου. Αν αποχώρησαν για λόγους ποιότητας, γιατί να θέλουν να ξαναγυρίσουν, αφού είμαστε αυτοί που είμαστε δηλ. η ποιότητά μας είναι δεδομένη. Αν δε, αποχώρησαν για λόγους άσχετους με το forum τότε τι μας λέει η πομπώδης αποχώρησή τους για την αγάπη που είχαν για την (όμορφη) κοινότητά μας; Μεταξύ μας, άλλοι αγαπητοί από το forum, αποχώρησαν πολύ πιο ήσυχα...

Το τραίνο έφυγε από το σταθμό, καλό μας ταξίδι, κύριοι (και κυρίες!)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κ εγώ θα συμφωνήσω με τον Δημήτρη.(Lunar)Τα γραφόμενά του με εκφράζουν 100%

 

Οπως συμφωνώ κ σ αυτό

στο χερι μας ειναι να το κανουμε καλυτερο, λογικο ειναι καποιοι να φυγουν υπαρχει ενας "κυκλος ζωης" και σε αυτο.

Για να το κάνουμε καλύτερο όμως πρέπει να είμαστε κ γνώστες του αντικειμένου.Κ εμείς δεν είμαστε.

Με εκτίμηση Παναγιώτης Φωτεινέας
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Για να το κάνουμε καλύτερο όμως πρέπει να είμαστε κ γνώστες του αντικειμένου.Κ εμείς δεν είμαστε.

Σωστό. Αλλά όταν η γνώση και η εμπειρία δεν μοιράζονται από αυτούς που την έχουν τότε τί είναι; (απ: αυνανισμός).

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Για να το κάνουμε καλύτερο όμως πρέπει να είμαστε κ γνώστες του αντικειμένου.Κ εμείς δεν είμαστε.

Σωστό. Αλλά όταν η γνώση και η εμπειρία δεν μοιράζονται από αυτούς που την έχουν τότε τί είναι; (απ: αυνανισμός).

 

OWNED!!!!!!!!!! =D> =D> =D>

"Nowadays in science there is no EUREKA!There is only ...hmm that''s funny..."
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Guest
Αυτή η συζήτηση είναι κλειστή σε νέες απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης