Jump to content

Ομαδική αστρο-εξόρμηση;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σου έστειλα πμ με το τηλέφωνο μου για οποιοδήποτε πρόβλημα.

 

Θα είμαστε εκεί μέχρι το επόμενο πρωί από ότι βλέπω.. Κάποιους μας έχει πιάσει στέρηση αστροπαρατήρησης μετά από όλη αυτή τη συννεφιά!! :mrgreen:

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 109
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

λοιπον,παω αττικη οδο βγαινω εξοδο θηβας η'μανδρας?&μετα ολο ευ8ια για 40 λεπτα η'4χλμ μακρια απ τα βιλια¨?γιτι ακουσα 2γνωμες
skywatcher 130/900
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ βγαίνω Μάνδρας.

Αν φτάσεις στο χωριό (συνήθως πάμε εκεί για προμήθειες) το σημείο παρατήρησης είναι αρκετά κοντά, περίπου 4 χλμ. Μπορείς να περάσεις και έξω από το χωριό, εσύ αποφασίζεις ανάλογα με τα θέλω σου!! :D

 

Άγγελε: Η ΠΑΜΕ Η ΔΕΝ ΠΑΜΕ!! =; =; =; :mrgreen:

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδια λεω να ξεκινησω εγω σιγα σιγα 77χλμ ειναι απο εδω και δεν θελω να με πιασει σκοταδι ελπιζω να τα πουμε και απο κοντα συντομα.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

αττ οδος - εξοδος μανδρας - &ολο ευθεια μεσα απ το χωριο μεχρι που θα σας δω?ε θα σας παρω&τηλ μολις φτασω εκει να σας ρωτησω!
skywatcher 130/900
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλό δρόμο φίλε!!

 

Εγώ με Στάθη θα αργήσω λιγάκι μιας και είμαι ακόμα στη δουλειά... #-o #-o

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν δυσκολευτείς περιμένεις στο χωριό και έρχεται κάποιος με τουτού να σε συνοδεύσει! :wink:
ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όχι βέβαια!! :lol: :lol:

 

Μέχρι να πάμε σπίτι, να φορτώσουμε και να φτάσουμε, ένα δίωρο με μιάμιση ώρα τη θέλουμε σίγουρα!

 

Μην ανησυχείς, όλα καλά θα πάνε! Ότι βοήθεια θέλεις πάρε τηλ!!

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

η αληθεια ειναι πως εχω πολυ αγχος!αν θα μπορεσει ο φιλος μου , αν βρουμε το δρομο, αν ειναι καλοι ανθρωποι , αν εχει συννεφια!βασικα μου φαινεται απιστευτο!πως εφτασε η μερα που με την καθοδηγηση σας ισως δω νεφελωμα γαλαξια!εστω&οτι μαθω απ τους πιο επμειρους μου φαινεται σαν ονειρο! :cheesy: η προσωποποιηση του αγχουςειμαι ωρες ωρες! :-#
skywatcher 130/900
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καταρχήν η ευχαρίστηση είναι όλης της κοινότητας του astrovox όταν έρχεται ένα ορεξάτο νέο μέλος στην παρέα!

 

Δε θα δεις ένα νεφέλωμα και ένα γαλαξία αλλά πολλά περισσότερα!!

Μπορεί να σου φανούν χαζά ή μικρά αλλά αν σκεφτείς τις αποστάσεις θα αναθεωρήσεις!!

Βάλε τώρα στο χωρό πλανήτες, ανοιχτά και κλειστά σφαιρωτά σμήνη και θα καταλάβεις τι σας περιμένει!!

 

Συννεφιά δε θα έχει από ότι βλέπω και για την καλή παρέα βάζω στοίχημα... τα σουβλάκια μου!! (και πίστεψέ με, δε βάζω συχνά τέτοιο στοίχημα!! [-X [-X [-X )

 

Να τον πάρεις με το ζόρι το φίλο σου και θα περάσει μια χαρά και ο ίδιος!!

Μη ξεχάσετε μόνο όλοι μπουφάν και γάντια (και σκούφο) γιατί το βράδυ στο βουνό έχει πολύ περισσότερο κρύο από όσο νομίζετε...

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

λατρευω τη φυση!&ο νυχτερινος ουρανος ειναι η φυση σ'ολο της το μεγαλειο! ποσο μαλλον οταν θα παρατηρω πιο προσεκτικα φωτεινα αντεικημενα!οπως γαλαξιες που ειναι κτ πολυ μαγικο!να βλεπεις εναν αντιστοιχο ηλιο με ενα σωρο πλανητες!
skywatcher 130/900
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Για την ακρίβεια ο κάθε γαλαξίας είναι κάτι εκατομύρια και δισεκατομύρια ήλιοι που γύρω τους σε αρκετούς γυρνάνε πλανήτες :)
starrynights.blog
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

η αληθεια ειναι πως εχω πολυ αγχος!αν θα μπορεσει ο φιλος μου , αν βρουμε το δρομο, αν ειναι καλοι ανθρωποι , αν εχει συννεφια!βασικα μου φαινεται απιστευτο!πως εφτασε η μερα που με την καθοδηγηση σας ισως δω νεφελωμα γαλαξια!εστω&οτι μαθω απ τους πιο επμειρους μου φαινεται σαν ονειρο! :cheesy: η προσωποποιηση του αγχουςειμαι ωρες ωρες! :-#

 

Χε,χε,χε, άσε το αγχος κοίτα τους χάρτες που έχω ανεβάση στήν προηγούμενη φορά,http://www.astrovox.gr/forum/download.php?id=5800

Αν πάς από Αττικη οδό θά βγής στόν κόμβο Νο 1, πρός δεξιάΘΗΒΑ

Αν έλθης απο΄Αθηνών-Κορίνθου,θα βγής πάλι δεξιά προς ΘΗΒΑ

Από το σημείο αυτό με κατευθηνση την ΘΗΒΑ στα 25χ.λ.μ. περιπου εχει διαστάυρωση ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΒΙΛΛΙΑ-ΠΟΡΤΟ ΓΕΡΜΕΝΟ, ΣΤΑ 5χ.λ.μ.θά διασχίσης τά ΒΙΛΛΙΑ στά 1.500μ.μετά το χωριό στρίβης δεξιά΄σέ μικρότερο δρόμο ασφάλτινο,πρός ΚΙΘΑΙΡΏΝΑ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ, Ανεβαίνοντας θα περάσης 3 γεφυράκια,στο 3ο αμέσως αριστερά χωματόδρομος κατηφορίζης 100μ. καί ωωω....μπίνγκο \:D/

Υ.Γ. Ο χρόνος είναι 1η φορά 40-45λεπτά (τηλ.αμεσης βοήθειας 2105545157)

Δημήτρης Γκιώνης.

Τα δυο μάτια είναι καλύτερα από ένα. :shock:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

χθες κοινος , πηγα στην πηγη&δεν ηπια νερο!πηγαιναμε μεσα στα σκοταδια!&μετα θυμηθηκα &οτι ισως βγαζουν&φωτο κτλ&δεν επιτρεπονται φωτα! :shock: ε και γυρησαμε! ](*,)

την επομενη φορα θα ερθω πριν νυχτωσει να εχω στησει&το τηλεσκοπιο!

skywatcher 130/900
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

τι εγινε δηλαδη κανενας δν πηγε?

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

τι εγινε δηλαδη κανενας δν πηγε?

10 ατομα ειμασταν..

 

Παιδια εγω καθομουν και περιμενα μεχρι τις 12και.. δεν ειδα κανεναν και εφυγα

Που περιμενες???

 

την επομενη φορα θα ερθω πριν νυχτωσει να εχω στησει&το τηλεσκοπιο!

 

Θα ξαναπαμε την παρασκευη.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Απλα δεν ηξερα που ακριβως ειναι και περιμενα στην διχαλα μπας και δω κανεναν να περναει και να ακολουθησω (το κακο ειναι πως δεν ηξερα κανεναν και δεν ειχα και κανα τηλεφωνο να με καθοδηγησει καποιος που ξερει το μερος αλλιως στο google maps και αλλιως απο κοντα).Δεν πειραζει την παρασκευη θα ερθω παλι αν ειναι.Παντως δεν εχω ξαναδει τετοιο ουρανο ποτε απλα φανταστικος. :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

...... αλλιως στο google maps και αλλιως απο κοντα).Δεν πειραζει την παρασκευη θα ερθω παλι αν ειναι.Παντως δεν εχω ξαναδει τετοιο ουρανο ποτε απλα φανταστικος. :D

 

Λάθος Άγγελε, καί lord_7 μάλον δέν προσέξατε τούς χάρτες πού έχω ανεβάση, σάς τό είπε καί ο ammonite

 

Έχετε καί τήν Παρασκευή, καί άλλες μέρες. :shock:

Δημήτρης Γκιώνης.

Τα δυο μάτια είναι καλύτερα από ένα. :shock:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης