Jump to content

2η Ολυμπιάδα Αστρονομίας και Αστροφυσικής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τς τς τς, τί ρατσισμός είναι αυτός φίλε Alex? Απλά "έτυχε" τα αγόρια να γράψουν "λιγάκι" καλά και εμείς τα κορίσια ελεεινά και τρισάθλια...!

 

Μεγάλο πράγμα η αυτογνωσία στον άνθρωπο.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Μπράβο Λαμπρινή... Και αφού είστε όλοι πίσω πια, να πω και εγώ με τη σειρά μου πολλά συγχαρητήρια σε όλους!! (Καλά, στη Λαμπρινή πιο λίγα για να πω την αλήθεια :D) Αυτό που μετράει είναι η συμμετοχή και η προσπάθεια! Μπράβο και στα αγόρια για τους επαίνους! Άντε, και του χρόνου!

Τί να σου πω και εσένα τώρα;;;;; :twisted: :twisted: Θα σε κανονίσω απο κοντά σε 1 μήνα στο Βόλο!!! :cheesy: :cheesy: :cheesy:

 

μμμμ... φοβήθηκα! Εσύ θα μετανιώσεις που θα έρθεις στη Βόλο!!! Όχι εγώ...:cheesy: :cheesy: :cheesy:

Το μήκος κύματος της ακτ.υποβ. έφυγε απ’την ορατή περιοχή,όταν το Σύμπαν συμπλήρωνε τα 10 εκ. χρόνια.Η ημέρα η μία τέλειωσε μέσα στην φωτοπλημμύρα του 1ου δειλινού!Κ εγένετο εσπέρα κ έγένετο πρωί,ήμερα η μία.Δεν είχε αυγή!Είχε όμως μεσημβρία και δείλι..
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Συγχαριτήρια στα παιδιά και από εμένα και ιδιαίτερα και στο φίλτατο Γιώργο που έχουμε και την ίδια καταγωγή και έκανε περίφανα τα Τρίκαλα και ιδιαίτερα το σχολείο μας (μιας και φοιτήσα και εγώ στο ίδιο) \:D/.

 

 

Να'σαι καλα συντοπιτη! :cheesy: :cheesy:

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πω πω... ενα ολοκληρο καλοκαιρι εχασα πολλα επεισόδια! Απαπα...Παιδια, συγγνωμη.. δεν φταιω... απο τη μια η δουλεια, απο την αλλη οι γονεις που μου ηρθαν αρμενικη βιζιτα 26 ημερων στο Βολο, απο την τριτη ο φιλτατος, λατρεμενος, υπερτατος κ.Χιτζανιδης (μαζι με τον Ram θα τους στήσω άγαλμα, δεν υπάρχει περιπτωση!!) έχασα την μπάλα φέτος για τα καλά!!!

Με χαρά είδα ότι τα παιδια κέρδισαν 3 επαίνους και συγχαρητηρια. Αλλα δεν καταλαβα τι έπαινοι είναι αυτοί. Δεν διευκρινίστηκε. Για ομαδικό πνεύμα, καλή διαγωγή.. τι? Όσο για τα μετάλλια.. ε καλά δεν πειράζει. Τουλάχιστον ζησατε την εμπειρία. Άντε και του χρόνου ακόμη καλύτερα.

Διαβάζοντας τώρα όλα τα προηγούμενα σχόλια, δεν μπορώ να μην σταθώ σε κατι πολυ πολυ βασικο... την θετική εντύπωση του Στέφανου για το ξενοδαχείο!!!!!! Αν ισχύει το ίδιο και για το φαγητό, η ποψη των υπολοιπων παιδιών νομιζω οτι ειναι περιττη! :lol: :lol: :lol:

Φιλια σε όλους, καλώς μας ήρθατε και πάλι συγχαρητηρια!!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Με χαρά είδα ότι τα παιδια κέρδισαν 3 επαίνους και συγχαρητηρια. Αλλα δεν καταλαβα τι έπαινοι είναι αυτοί. Δεν διευκρινίστηκε. Για ομαδικό πνεύμα, καλή διαγωγή.. τι?

 

Για τον ιδιο λογο που δινονται και τα μεταλλια...Οποιος συγκεντρωνει απο 50%-65% περνει επαινο ή ευφημη μνεια οπως λεγεται,οποιος συγκεντρωνει 65-78% χαλκινο μεταλλιο,απο 78-90 αργυρο και απο 90 και πανω χρυσο...

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ααααααααα σοβαρά? Δεν το γνώριζα! Φαντάσου λοιπόν πόσο δύσκολα είναι τα θέματα για να δίνουν ακόμα κι αν απλά περάσεις την βαση! Τότε, παιδιά, χρειάζονται διπλά συγχαρητήρια σε όλους!!! Μπράβο σας!!!!!!!!! Εγώ νόμιζα ότι θα ήταν τίποτα από αυτά τα βραβεία που δίνουν για ομαδικό πνευμα κλπ, αλλά εδώ είναι πιο σοβαρά τα πράγματα. Και εφόσον πήραμε 3 επαίνους... χε χε... νομίζω ότι σκίσαμε!!!!! :cheesy: :cheesy: :cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά συγχαρητήρια απο μενα κ σορυ για την αργοπορία αλλα οι περισσοτεροι απο τους 5 ξερετε καλα οτι ειχα κ εχω τρεχάματα αυτο τον καιρο κ ας μην εχει αρχισει ουτε πανεπιστήμιο ούτε τπτ ](*,) ](*,)

Ωστόσο δεν μπορω ν πω.....το ευχαριστιεμαι...(ξέρετε εσείς τι)..koyote καλη επιτυχία κ για του χρόνου \:D/ \:D/ :lol: :lol:

Παιδιά το σημαντικό ειναι οτι ολοι αποκομισατε πολυ σημαντικες εμπειριες απο αυτη την ολυμπιαδα κ αυτο μετραει!!!!

Καρντασια τ λεμε παλι ολοι μαζί στο Βόλο!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πριν προχωρήσεις στα μυστήρια του ουρανού μην παραλείψεις να εμβαθύνεις στα μυστήρια της μάνας Γης............
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χαιρετώ σας! Λόγω των διάφορων υποχρεώσεων που είχα καί αυτό το καλοκαιρι, έτρεχα συνεχώς τόσο σε διάφορα μέρη της Ελλάδας όσο και στο εξωτερικό. Έτσι, μόλις χθες κατάφερα να βρώ χρόνο για να ενημερωθώ για τα διάφορα αστρονομικά γεγονότα που συνέβησαν!

Συγχαρητήρια και από εμένα, τόσο στα 3 αγόρια μας που βραβεύτηκαν με έπαινο, όσο και στις κοπέλες μας για την συμμετοχή και αντιπροσώπευση της χώρας μας στην 2η Ολυμπιάδα! =D> =D> =D> =D> =D>

Περιμένω να δω φωτογραφίες σας, στον "Ουρανό", καθώς και ν' ακούσω ιστορίες για τις...περιπέτειές σας στην...Ανατολή(!).

Σίγουρα, θα τα πούμε και από κοντά στην Βράβευση, τον Οκτώβριο στον Βόλο!

Καλά να περνάτε, και...καλή αρχή στην φοιτητική σας ζωή (μια και οι περισσότεροι ήσασταν τελειόφοιτοι!).

Βαδίζοντας τον δρόμο προς τα αστέρια,

να Ζείς

την κάθε στιμή του ονείρου σου...

 

...και το όνειρό σου

θα γίνει η κάθε σου στιγμή...

 

 

.Δημήτρης.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Για οποιον ενδιαφερεται τα θεματα της ολυμπιαδας ανεβηκαν στο site της εταιρειας του βολου.

http://www.astronomos.gr/

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 3 μήνες αργότερα...

Καλησπέρααα

Μόλις μου ήρθε ο Ουρανός.

 

 

"25 Αυγούστου 2008 (...) Μέχρι τις 3 δεν έλεγε να ξεκινήσει το μαρτύριο. Η Μαρία αγανάκτησε, ο Στέφανος στραβομουτσούνιασε, ο Γιώργος (Μουλάν) περίμενε καρτερικά, η Λαμπρινή χάρισε άλλο ένα "σούπερ χαμόγελο" και ο Γιώργος (ο Βαλογιάννης) προφανώς βρήκε στα αριστερά του κάτι άλλο πιο ενδιαφέρον."

 

χαχαχαχα

 

Πολύ ωραίοι είστε όλοι παιδιά. Συγχαρητήρια και πάλι :D

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πω πω Ουρανία τι μου θύμισες!!!! :lol: Η αλήθεια ήταν πως ινδονήσιοι μας είχαν βγάλει κάπως το λάδι τότε.. :lol:Θυμάμαι το σύγκεκριμενο περιστατικό. Μας είχαν βάλει δυο αστρονομικά προβλήματα για διασκέδαση και μας είχανε μια ώρα να περιμένουμε! :evil: :lol: Μετά πώς να μην αγανακτήσεις! :roll: Αλλά πάλι ήταν αξέχαστη εμπειρία!

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αξεχαστες στιγμες..... \:D/

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αλήθεια βρε Γιώργο μου, που κοιτούσες τότε??? :-k Από ότι έγραφε και ο κ.Λουκάς πρέπει να ήταν κάτι πολύ ενδιαφέρον για να σου απέσπασε την προσοχή!! :mrgreen: :wink: :cheesy:

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μπαα,απλως αφηρημενος ημουν...

Ασε που δε θυμαμαι... :P

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης