Jump to content

14ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Αστρονομίας και Διαστημικής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να κανω,η ιδιοτητα μου ως μαθητης εκτος απο αυτη του αστρονομου με καλουσε....Και φετος δηλαδη,την επομενη γραφω διαγωνισμα...

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 196
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τι να κανω,η ιδιοτητα μου ως μαθητης εκτος απο αυτη του αστρονομου με καλουσε....Και φετος δηλαδη,την επομενη γραφω διαγωνισμα...

 

 

Δηλαδή θα πας στην παραλία για 5 λεπτά (να της πεις ένα "γεια"¨, μη σου θυμώσει κιόλας :cheesy: :cheesy: ) και θα φύγεις???

Το μήκος κύματος της ακτ.υποβ. έφυγε απ’την ορατή περιοχή,όταν το Σύμπαν συμπλήρωνε τα 10 εκ. χρόνια.Η ημέρα η μία τέλειωσε μέσα στην φωτοπλημμύρα του 1ου δειλινού!Κ εγένετο εσπέρα κ έγένετο πρωί,ήμερα η μία.Δεν είχε αυγή!Είχε όμως μεσημβρία και δείλι..
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ε,οχι βεβαια...Περυσι ειχα φυγει στις 3....

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ε,οχι βεβαια...Περυσι ειχα φυγει στις 3....

 

 

3????Δεν ντρέπεσαι!!!Ψεύτη,υποκριτήηη..!! :mrgreen: :mrgreen: Μία η ώρα έφυγες μαζί με τη Μαρία ούτε για καφέ δεν είχες κάτσει.... :cheesy: Θα με τρελάνιείς??? :cheesy: :cheesy:

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ναι 1 εφυγα,και στις 3 εφτασα τρικαλα :wink:

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ναι 1 εφυγα,και στις 3 εφτασα τρικαλα :wink:

 

Άρα όπως προκύπτει από το συμπέρασμα έφυγες στις 1 και όχι στις 3,θα σε περάσουν για ξενύχτη και δεν κάνει!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φέτος αποφασίσαμε να κάνουμε ακόμη μία αναβάθμιση και η αίθουσα που θα γίνει ο διαγωνισμός είναι μια από τις ωραιότερες του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (πολύ κοντά στο κέντρο, και το ξενοδοχείο ΦΙΛΙΠΠΟΣ). Ας "ζηλέψουν" και λίγο οι παλιότεροι...

Λ. Ζαχείλας

 

Λοιπόν, τώρα το κάνετε?????Ζηλεύω!!!!!!Με την καλή έννοια πάντα!!Πέρυσι με χτυπούσε ο ήλιος από το τζάμι, ήταν κρύα η αίθουσα,άσε που ήταν και μακριά το σχολείο......Με την ψυχή στο στόμα φτάναμε....!!! :mrgreen: Αλλάαααααααααα, και την αναμνηστική φωτογραφία βγάζαμε και τα νέα μας λέγαμε και ωραία βόλτα κάναμε!!! :cheesy: :cheesy:

ΑΞΕΧΑΣΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ!!! :mrgreen:

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πέρυσι με χτυπούσε ο ήλιος από το τζάμι, ήταν κρύα η αίθουσα

 

δηλαδή ζεσταινόσουν ή κρύωνες...?? για να καταλάβω δηλαδη...

Γιατι αυτα τα δύο μάλλον αλληλοεξουδετερώνονται... :P :P :P

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πέρυσι με χτυπούσε ο ήλιος από το τζάμι, ήταν κρύα η αίθουσα

 

δηλαδή ζεσταινόσουν ή κρύωνες...?? για να καταλάβω δηλαδη...

Γιατι αυτα τα δύο μάλλον αλληλοεξουδετερώνονται... :P :P :P

 

Κοίταξε, με χτύπουσε το φως του Ήλιου μόνο στο πρόσωπο με αποτέλεσμα να μην μπορούσα να δω καθαρά τα θέματα!Δεν με ζέσταινε!!Ίσα ίσα κρύωνα, είχα και άγχος και έτρεμα με αποτέλεσμα να μην κρατώ καλά τις σελίδες με τα θέματα!!Άσε!!!Αλλά αφασία είχε!!Πάλι καλά πέρασαμε!! :cheesy: :cheesy: :mrgreen: :cheesy:

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ήρθε ο καιρός... Μεθαύριο είναι ο διαγωνισμός. Τι λέει παιδια? Προετοιμαστήκατε καλά;;

Τυχεροί όσοι βρήκατε χρόνο να διαβάσετε... Εμείς της Γ Λυκείου πάλι.... ](*,) ](*,) ](*,)

Το μήκος κύματος της ακτ.υποβ. έφυγε απ’την ορατή περιοχή,όταν το Σύμπαν συμπλήρωνε τα 10 εκ. χρόνια.Η ημέρα η μία τέλειωσε μέσα στην φωτοπλημμύρα του 1ου δειλινού!Κ εγένετο εσπέρα κ έγένετο πρωί,ήμερα η μία.Δεν είχε αυγή!Είχε όμως μεσημβρία και δείλι..
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Eγώ, μπορώ να πω, χειρότερη προετοιμασία δεν θα μπορούσα να έχω κάνει...

Νιώθω ότι δεν ξέρω τίποτα.. :? Παρ'όλα αυτά θα δείξει, ότι καλύτερο..

Πάντως να τύχει να πέσουν θέματα που έτυχε να διαβάσω όπως στην β' φάση, και πάλι, δεν το νομίζω..

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Eγώ, μπορώ να πω, χειρότερη προετοιμασία δεν θα μπορούσα να έχω κάνει...

Νιώθω ότι δεν ξέρω τίποτα.. :? Παρ'όλα αυτά θα δείξει, ότι καλύτερο..

Πάντως να τύχει να πέσουν θέματα που έτυχε να διαβάσω όπως στην β' φάση, και πάλι, δεν το νομίζω..

 

 

 

Καλά, δεν μπορείς να φανταστείς πως σε νοιώθω! Και εγώ μια από τα ίδια. Δεν έχω προλάβει να ανοίξω βιβλίο! Θα πατώσω!.. Άτιμη προετοιμασία

για τις πανελλήνιες... :x

Το μήκος κύματος της ακτ.υποβ. έφυγε απ’την ορατή περιοχή,όταν το Σύμπαν συμπλήρωνε τα 10 εκ. χρόνια.Η ημέρα η μία τέλειωσε μέσα στην φωτοπλημμύρα του 1ου δειλινού!Κ εγένετο εσπέρα κ έγένετο πρωί,ήμερα η μία.Δεν είχε αυγή!Είχε όμως μεσημβρία και δείλι..
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ναι.... :D :D :D :D .... Στν περιπτωση μας ταιριάζει το "Αφού δεν μπορώ να ανέβω εγώ, ας κατέβουν οι άλλοι.." :mrgreen: :mrgreen:

 

Μπα, εγώ δε νομίζω.. Όπως και να έχει, στους διαγωνισμούς τα πάει καλά όποιος έχει δουλέψει... Και πιστεύω πως υπαρχουν παιδιά που πραγματικά ασχολούνται..

Το μήκος κύματος της ακτ.υποβ. έφυγε απ’την ορατή περιοχή,όταν το Σύμπαν συμπλήρωνε τα 10 εκ. χρόνια.Η ημέρα η μία τέλειωσε μέσα στην φωτοπλημμύρα του 1ου δειλινού!Κ εγένετο εσπέρα κ έγένετο πρωί,ήμερα η μία.Δεν είχε αυγή!Είχε όμως μεσημβρία και δείλι..
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πω πω καταλαβαίνω το άγχος σας μου θυμίζετε εμένα πέρυσι :mrgreen: Σας εύχομαι όλους καλή επιτυχία!!!!!!Και ο/η καλύτερος/η να πάει στη ΝΑΣΑ και στην ολυμπιάδα..!!!!

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

 

:cheesy: :cheesy:

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλά, τον καλύτερο δε χρειάζεται να το συζητάμε! Ξέρουμε όλοι ποιος θα πάει στη NASA!

Ντιν νταν ντον ντιν ντιν νταν ντον.... Για ποιον koyote χτυπάει άραγε η καμπάνα;;;; :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Το μήκος κύματος της ακτ.υποβ. έφυγε απ’την ορατή περιοχή,όταν το Σύμπαν συμπλήρωνε τα 10 εκ. χρόνια.Η ημέρα η μία τέλειωσε μέσα στην φωτοπλημμύρα του 1ου δειλινού!Κ εγένετο εσπέρα κ έγένετο πρωί,ήμερα η μία.Δεν είχε αυγή!Είχε όμως μεσημβρία και δείλι..
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ντιν νταν ντον ντιν ντιν νταν ντον.... Για ποιον koyote χτυπάει άραγε η καμπάνα;;;; :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

 

Σίγουρα τα μπλουζάκια αυτός φέτος τα χρεώνεται.... :P Τα ακούς koyote???Περιμένω δωράκια..... :cheesy: Όχι οτί δεν μου έφερε η αδερφή μου...αλλά κάθε χρόνο θα έχουν και άλλα....!!! :mrgreen: :cheesy:

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Να πω και εγώ με την σειρά μου ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. Πάντως ο 1ος και η 1η που θα πάνε στην NASA, αυτό που θα τους πω και είναι το μόνο σίγουρο είναι ότι θα ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΥΠΕΡΟΧΑ!Τους περιμένουν πολλά και ωραία πράγματα.Και βέβαια και για τους 5 της Ολυμπιάδας, να ξέρουν πώς θα πρέπει να μας εκπροσώπησουν επάξια όπως στα 2 προηγούμενα έτη.

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλά, τον καλύτερο δε χρειάζεται να το συζητάμε! Ξέρουμε όλοι ποιος θα πάει στη NASA!

Ντιν νταν ντον ντιν ντιν νταν ντον.... Για ποιον koyote χτυπάει άραγε η καμπάνα;;;; :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

 

 

Καλά για μένα ήταν αναμενόμενο για τον Γιώργο (Koyote) (χώρις να με παρεξηγήσουν οι άλλοι).Από πέρυσι στην Β'φάση του το λέω και πιο πριν, ότι αυτός θα πάει στην ΝΑΣΑ φέτος. 8) Ας με διάψευσει, εάν δεν λέω την αλήθεια. Ίδιως και μετά από την 2η Ολυμπιάδα που πήγαμε, ήταν σίγουρο για μένα ότι φέτος θα σκίσει. :D

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χαχαχα,καθιστε βρε παιδια... :P Οχι πως δε θελω να εχετε δικιο βεβαια,αλλα ολα με τη σειρα τους :D

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χαχαχα,καθιστε βρε παιδια... :P Οχι πως δε θελω να εχετε δικιο βεβαια,αλλα ολα με τη σειρα τους :D

 

Δεν θέλω υπεκφυγές φίλε Koyote!! :mrgreen: Tα δώρα θα μου τα πάρεις έτσι και αλλιώς!!Δεν γλιτώνεις!!! :mrgreen: Θα σου κάνω μια σχετική μικρή λίστα με αυτά που θέλω! :P :P :mrgreen: Θα στην στείλω με ε-μαιλ να το ξέρεις!!Για να μην με ξεχάσεις!!Τόσοι θα θέλουν να τους πάρεις δωράκια από την ΝΑΣΑ!!! :mrgreen: :mrgreen:

 

Έτσι ήταν και η αδερφή μου η Μαρία μέχρι να πάει στην ΝΑΣΑ!!!Δεν το πίστευε μέχρι που της το ανακοίνωσαν μόλις βγήκαν τα αποτελέσματα! :mrgreen: Σαν την αδερφή μου κάνεις!!! :mrgreen: 8)

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λοιπον καταρχας να δηλώσω ότι παρά τη μακρόχρονη απουσια μου απο τα πράγματα του άστροβοξ αλλα και της αστρονομίας δεν μπορω ν μην ευχηθώ σε όλα τα παιδιά καλη επιτυχία σε αυτό το διαγωνισμο!!Ισως να φταιει και το οτι χαθηκε πλεον η παλια παρεα με την οποια εδωσα 2 διαγωνισμους και δεν συμμετεχει πλεον εκτος απο εναν ΑΞΙΟ εκπροσωπό της...

 

Καλη επιτυχία σου εύχομαι ολόψυχα ρε συ koyota....

Πραγματικά να ξέρεις οτι χαιρομαι πολυ που τα πας τοσο καλα τοσο στο διαγωνισμο οσο και στη προετοιμασια σου για πανελλληνιες....

Περιμένω τα καλύτερα σε μερικούς μήνες απο σήμερα...

Το θέμα ειναι οτι παλι στο θερινο θα κανεις του κόσμου τα μαθήματα παλι και θα σε χασουμε αλλα δεν πειραζει...Είσαι σε πολύ καλό δρομο....

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Πριν προχωρήσεις στα μυστήρια του ουρανού μην παραλείψεις να εμβαθύνεις στα μυστήρια της μάνας Γης............
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ευχαριστω πολυ Θαναση!Θα κανω οτι μπορω να βγαλω ασπροπροσωπη την παλιοπαρεα!!Και του χρονου θα τα λεμε απο κοντα :wink: Οσο για το θερινο,ε θα τα βολεψω..Ελατε εσεις ομως γιατι κατι πηρε το αυτι μου για απουσιες..Δε θελω τετοια :P

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τα θέματα της Γ Φάσης.

972415052_15-3-20093-20-35_0001.thumb.jpg.736d638f247582066dd0237bd6b5beb7.jpg

Το μήκος κύματος της ακτ.υποβ. έφυγε απ’την ορατή περιοχή,όταν το Σύμπαν συμπλήρωνε τα 10 εκ. χρόνια.Η ημέρα η μία τέλειωσε μέσα στην φωτοπλημμύρα του 1ου δειλινού!Κ εγένετο εσπέρα κ έγένετο πρωί,ήμερα η μία.Δεν είχε αυγή!Είχε όμως μεσημβρία και δείλι..
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Βαγγελη.....καλα τα πηγες αγορι μ και τα βαλες τα θεματα κ πρωτος πρωτος??? :cheesy:

Η Γνώση δημιουργήθηκε για να μας ενώνει

Oχι για να μας απομακρύνει.....

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης