Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

GIA SAS EIMAI KANOURGIOS STIN PAREA. THA DOSO FETOS RIMADOPANELINIES KAI ME ENDIAFERI(SAN TRELO) I ASTRONOMIA KSERO OTI PREPI NA PERASO STO FISIKO. EXETE NA MOU PROTINETE KAPIO SIGEKRIMENIS (PERIOXIS) POU THA EINAI KALITERO GIA METEPITA SPOUDES EKSO STIN ASTRONOMIA
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Katarxas kalos orises!!kai kalo koyragio!se katalabaino apolita afou tigxanei na dino k ego..oso gia to fysiko eksartatai pou thes esi..To fysiko athinon einai poli kalo,opos kai to fysiko thess/nikis!Alla eksartatai poia einai ta kritiria soy gia ti sxoli pou thes! :cheesy:To exoteriko to skeftikes?h mono ellada thes?elpizo na min koyrasa.. :mrgreen:

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λοιπόν εχω και εγώ μια γνώμη για το θέμα και ελπίζω να αποτελέσει και μια απάντησή προς όλους όσους αποτρέπουν παιδιά απο το να επιλέξουν τα δικα μας πανεπιστήμια γενικά η πιο συγκεκριμένα το φυσικό αθήνας.

 

Εχω να πω ότι όταν ήταν καιρός να δώσω πανελλαδικές εξετάσεις ήξερα ότι το μόνο αντικείμενο που με ενδιέφερε ήταν η επιστήμη της φυσικής γενικά η ειδικότερα ο τομέας αστρονομίας και μηχανικής.

 

Έτσι λοιπόν ο δρόμος του φυσικού αθήνας ήταν μονόδρομος για εμένα. Κατάφερα λοιπόν τον στόχο μου,και μπήκα στο φυσικό τμήμα.

Τώρα πια μετά απο 4 χρόνια στο φυσικό, χρόνια αρκετής έντασης και σχετικής αταξίας λόγω των γνωστών αλλαγών στον χώρο της παιδείας, είμαι σίγουρος για ένα μόνο πράγμα. Ότι πότε ούτε για μια στιγμή δεν εχω μετανιώσει για την επιλογή του πανεπιστημίου στο οποίο φοιτώ.

 

Ναι μπορεί να χρωστάω μερικά μαθήματα παραπάνω, ναι μπορεί οι τεχνικές υποδομές να μην είναι οι καλύτερες, ναι μπορεί κάποιοι καθηγητές να μην είναι οι καλύτεροι, ναι μπορεί ο τρόπος λειτουργειας κάποιον φοιτητικών ομάδων να με ενοχλεί, ΑΛΛΑ πότε μα πότε δεν θα άλλαζα σχολή ούτε καν θα με φανταζόμουν σε άλλη προπτυχιακο σταδιο φοιτησης που βρισκομαι αυτη την στιγμη.

 

Σχετικά με το τι εφόδια μπορεί να σου δώσει το φυσικό, ώστε ''να γίνεις επιστήμονας'' εχω να πω το εξής..: το πόσα κιλά επιστήμονας θα γίνεις έχει να κάνει μόνο με εσένα....έχει να κάνει με το τι είσαι διατέθημένος να δώσεις, έχει να κάνει με την αγάπη και την τρέλα σου για το αντικείμενο... έχει να κάνει με τις προτεραιότητες που θα έχεις στην ζωή, όπως και με πολλά αλλά..

 

Το φυσικό αθήνας, σε περίπτωση που κάποιος το επιλέξει και διαθέτει αυτα που προανέφερα, είμαι απόλυτος βέβαιος ότι μπορεί να του δώσει τα πανμέγιστα...

 

Σας πληροφορώ ότι το φυσικο αθηνας διαθέτειστο καθηγητικο προσωπικο του κάποια σπουδαία μυαλα..που παρεπιπτόντως ήταν σπουδαστές του ίδιου μας του τμήματος.

 

Παιδιά συγνώμη για το παραλήρημα, γράφω και απο κινητό.., αλλά πραγματικά εκνευρίζομαι παρά πολύ με αυτή την λανθασμένη εικόνα που καποιοι προβαλουν.. εχω τόσα πολλά που μπορώ να πω για το θέμα.. δεν θα επεκταθώ άλλο.

 

Κλείνω απλά λέγοντας, ότι ακόμα και τώρα που εχω ζήσει αυτή την κατά πολλούς άσχετους και μή ''αποδιοργάνωση του φυσικού αθηνών'' όπως επίσης και την ''πενία εφοδίων φυσικού αθηνών'', είμαι σίγουρος ότι κάθε πρωί προορισμός μου είναι ένας χώρος μάθησης, και γνώσης.

 

Τίποτα και κανένα άλλο πανεπιστήμιο του εξωτερικού δεν θα μπορούσε να αντικαταστήσει το τμήμα μου γιατί πολύ απλά έχει την δικιά του προσωπικότητα.

 

Σταματώ απότομα εδώ γιατί πραγματικά αν συνεχίσω δεν θα τελειώσω πότε...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σταμάτη κάνε και ένα copy paste το μήνυμα σου αυτό στο άλλο θέμα "Σπουδές Φυσικής" γιατί θα ακουστεί περισσότερο!

Σε λίγο γράφω και εγώ τις απόψεις μου εκεί.

Άγγελος Μακρής

 

www.aggelosmakris.com

www.facebook.com/aggelosmakrisnightscapes

www.instagram.com/aggelos_makris

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σωκράτη διάβασε στο "Σπουδές Φυσικής".

Εκεί άρχισε και συνεχίζεται ίδια συζήτηση.

 

Και αν θες μη γράφεις με Greeklish :roll:

Άγγελος Μακρής

 

www.aggelosmakris.com

www.facebook.com/aggelosmakrisnightscapes

www.instagram.com/aggelos_makris

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Katarxas kalos orises!!kai kalo koyragio!se katalabaino apolita afou tigxanei na dino k ego..oso gia to fysiko eksartatai pou thes esi..To fysiko athinon einai poli kalo,opos kai to fysiko thess/nikis!Alla eksartatai poia einai ta kritiria soy gia ti sxoli pou thes! :cheesy:To exoteriko to skeftikes?h mono ellada thes?elpizo na min koyrasa.. :mrgreen:

 

O Astrovox λεει οτι δεν γραφουμε greelish:http://www.astrovox.gr/terms.html

Διαβασε ολους τους κανονες!

και για εσενα sokrati!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης