Jump to content

Σιμόπουλος ... φάουλ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια δεν ήθελα να επεμβω ως προς το θεμα που εθιξε ο Καποιος ..με η χωρις " " (δεν μου αρεσε αυτο που ειδα ).

 

Εχω θυμώσει με τις αποψεις καποιων ..Βγαινει ο Καποιος και λεει μια αποψη ..αντι με επιχειρήματα οσοι επιθυμουν να τον απαντησουν ..καποιοι μιλουν για επιθεσεις ...καποιοι αλλοι για κλειδωμα του θέματος ..ή για αθετηση κανόνων ...

 

Κανένας δεν είναι υπεράνω κριτικής το ίδιο και ο κ. Σιμόπουλος .οταν βγαίνει σε τέτοιες εκπομπές φυσικά και θα κριθεί ....

 

για ποιον λόγο κάνεις επίθεση μέσω του astrovox στον Σιμόπουλο

 

Μέσω ποιου θα γίνει η "επίθεση" του Πρωινού καφέ :D

 

Δεν επιτρέπονται οι προσωπικές επιθέσεις και έριδες

 

..... μεταξυ των μελών εννοει ...

 

Δεν ειναι προσωπικη επιθεση ..απο την στιγμη που εκτεθηκε δημοσίως ...θα δεχθει και την κριτικη - επίθεση ...εγώ μαλλον περισσοτερη επίθεση κατα του kapoiou είδα :-k :!:

 

Ελευθερία του Λογου ...πανω απο ολα μας αρεσει δεν μας αρεσει .....

«Μην βαδίζεις απαλά μέσα σε αυτήν την καλή νύχτα – Εξοργίσου, εξοργίσου ενάντια στον θάνατο του φωτός».Do Not Go Gentle Into That Good Night

Dylan Thomas (1914-1953)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελευθερια λογου ναι αλλα με τον απαιτουμενο σεβασμο οχι για να κανουμε το κοματι μας να μειωνουμε ανθρωπους που εχουν παραγει εργο.

 

Φιλικα Δηγμητρης

Orion Optics OMC 140 GP2 Goto Canon EOS 40D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν επιτρέπονται οι προσωπικές επιθέσεις και έριδες

 

Δεν ειναι προσωπικη επιθεση ..απο την στιγμη που εκτεθηκε δημοσίως ...θα δεχθει και την κριτικη - επίθεση ...εγώ μαλλον περισσοτερη επίθεση κατα του kapoiou είδα :-k :!:

 

Ελευθερία του Λογου ...πανω απο ολα μας αρεσει δεν μας αρεσει .....

 

Θα συμφωνήσω με τον lunar. Επειδή βλέπω ότι πολλοί έχουν κολλήσει και ''χτυπούν'' το πρώτο ποστ που έγραψα στο θέμα αυτό ας ξαναεπαναλάβω αυτό που έγραψα παρακάτω, προς αποφυγή παρεξηγήσεων και αντιπαραθέσεων.

 

Kapoie, εάν αυτή είναι η άποψη σου, είναι δικό σου δικαίωμα.Αλίμονο να στερήσω τουλάχιστον εγώ,που δεν είμαι και admin,να εκφράσεις την άποψη σου ή την όποια δυσαρέσκεια σου.Απλά εκφράστηκα με αυτούς τους χαρακτηρισμούς και ζήτησα να κλειδώθει το θέμα διότι και μόνο η προσωπική επίθεση σε έναν άνθρωπο, σαν τον κ.Σιμόπουλο που είναι επιστήμονας και έχει προσφέρει πολλά στον τομέα της αστρονομίας, χωρίς τεκμηριωμένα επιχειρήματα και ανώνυμα, θεωρώ και πιστεύω ότι είναι απαράδεκτη και δεν έχει καμία θέση σε τέτοιου είδους φόρουμ που προσπαθεί να προάγει την αστρονομία και δε την επιστήμη.Αυτά.

 

 

=; =; =;

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Kαι βέβαια είναι χόμπι και όχι επιστήμη.

Οι προσβολές και απο τις δύο πλευρές δεν έχουν θέση στο φόρουμ που στόχο έχει να ενωσει τους ερασιτέχνες και όχι να δημιουργούνται έριδες και αντιπαραθέσεις μεταξύ των μελών.

Φυσικά και η επίθεση προς τον κ.Σιμόπουλο και κάθε επιστήμονα ή ακόμα και οποιοδήποτε μέλος δεν συμβαδίζει με τη νοοτροπία του χόμπι μας.

Astronomy compels the soul to look upwards and leads us from this world to another.

Plato

 

http://http://nightskyastro.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ουδής υπεράνω κριτικής

 

Άν οι κριτική εναντίον του Χαρδαβέλλα είναι αποδεκτή, με βάση πιο κριτήριο δεν είναι αποδεκτή η κριτική εναντίον του Σιμόπουλου;

I''ve got amazing powers of observation
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ουδής υπεράνω κριτικής

 

Άν οι κριτική εναντίον του Χαρδαβέλλα είναι αποδεκτή, με βάση πιο κριτήριο δεν είναι αποδεκτή η κριτική εναντίον του Σιμόπουλου;

 

H γόνιμη κριτική ειναι αποδεκτή και θεμιτή. Μπορούμε να εκφράζουμε τις απόψεις μας χωρίς να προσβάλλουμε κανέναν. Ούτε τον κ.Χαρδαβέλα ούτε τον κ.Σιμόπουλο ούτε τα μέλη.

Astronomy compels the soul to look upwards and leads us from this world to another.

Plato

 

http://http://nightskyastro.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

(Ουδής υπεράνω κριτικής) στην δημοκρατια που εχουμε ο καθενας εχει το δικεομα να πει οτι (μπουρδα) θελει αλλα δεν μπορουμε και εμεις αν δεν συμφονουμε να κανουμε επιθεση στο ατομο που εχει πει αυτα τα που πιστευω...... [-( ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΙΚΑΣΤΕΣ............

 

 

 

 

 

 

Ο ΑΠΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΤΕΛΕΥΤΕΟΣ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΕΞΩΓΗΝΩΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Eτσι είναι ELI και SOCRATIS.

Mια υποκειμενικότατη κριτική σε συγκεκριμένη άποψη του Σιμόπουλου βαφτίστηκε αμέσως "επίθεση" ,στολίστηκε από πολλά άλλα στολίδια

( ελεεινές επιθέσεις.. ](*,) ](*,) =; =; μάγκες....ξερόλες..κτλ κτλ),

πήρε διαστάσεις και τελικά αναρωτιέται κανείς ποιός στην πραγματικότητα δέχτηκε επίθεση.

Ο Σιμόπουλος ή ο όποιος "κάποιος" που από εδώ και πέρα ίσως το σκεφτεί πολύ καλά πριν εκφραστεί με αμφησβήτιση προς κάποιον επιστήμονα?

Διότι

καί

αποδίδεται τάχιστα κακή προέραιση καί η αμφισβήτιση βαφτίζεται το ίδιο γρήγορα "επίθεση".

Ο "κάποιος" θα πήρε ένα καλό μάθημα.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγαπητοί φίλοι, νομίζω έχουμε παρανοήσει κάποια πράγματα. Δημοκρατία και ελευθερία λόγου δεν σημαίνει ασυδοσία. Στο όνομα της δεν μπορεί ο καθένας να λέει ό,τι θέλει. Ήμαρτον.

 

Έχω την εντύπωση ότι παραπάνω έχει δηλωθεί με σαφήνεια το νόημα όσων είπε ο πέρα πάσης αμφιβολίας έγκριτος επιστήμονας. Οπότε δεν τίθεται θέμα παρανόσης.

 

Όπως λέχθηκε δεν μπορεί κάποιος "επιστήμονας" του καναπέ (μαζί με εμένα) να εκσφενδονίζει αβασάνιστα κριτικές... Άποψη έχουμε όλοι. Αν όμως δεν συμβαδίζει με την απαραίτη γνώση, επιχειρηματολογία και επωνυμία, ας την κρατήσει κάποιος - εντός/εκτός εισαγωγικών - για τον εαυτό του. Αλλιώς όπως ξαναείπα.... τζάμπα μάγκας εκ του ασφαλούς.

 

Φιλικά

 

Βασίλης

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.

 

Arthur C. Clarke

 

 

http://vip-digital-imaging.blogspot.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παντως εμενα σαν ασχετο (με το συγκεκριμενο θεμα ) και πολλους αλλους αντι να με πείσετε με επιχειρήματα οτι ο Καποιος εχει αδικο ....καταφερε ο Καποιος να βγει "λαδι" ..

 

Αγαπητοί φίλοι, νομίζω έχουμε παρανοήσει κάποια πράγματα. Δημοκρατία και ελευθερία λόγου δεν σημαίνει ασυδοσία. Στο όνομα της δεν μπορεί ο καθένας να λέει ό,τι θέλει. Ήμαρτον.

 

 

Περπατάμε σε τεντωμένο σκοινι

 

Ελευθερία Λόγου = Ασυδοσία Λόγου ......και ο καθένας κρίνεται .....

 

...ειναι το ίδιο πράγμα αλλιως.... ποια ειναι τα ορια αυτα ? Ποιος ειναι αυτος που θα βάλει ορια ?

 

Αλλού βάζεις εσύ όρια αλλού εγώ , αλλού ο Σιμόπουλος ,αλλού ο Χαρδαβέλας κτλ .

 

Οι μεγαλοι Ανθρωποι δεχονται την χειρότερη κριτικη ......

 

 

 

συμφωνω με Enastros

 

Δηλαδη αν καποιος ήταν θαυμαστης του Χαρδαβέλα επρεπε να ειχε παρει τα βουνα με αυτα που ακουσε για τον Χαρδαβελα :lol:

 

Δεν ειναι απαραίτητο ολοι να μιλούν Επώνυμα .....

 

Παντως και μια τετοια κουβεντα καλα ειναι να υπαρχει αρκει να "υπακουει" στους κανόνες του Φορουμ...

«Μην βαδίζεις απαλά μέσα σε αυτήν την καλή νύχτα – Εξοργίσου, εξοργίσου ενάντια στον θάνατο του φωτός».Do Not Go Gentle Into That Good Night

Dylan Thomas (1914-1953)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Οταν θες να προσβαλεις,μειωσεις,κριτικαρεις καποιον να εχεις το θαρρος να γραψεις και το ονομα σου και να υποστηριξεις την αποψη σου αλλιως εισαι κομπλεξικος που για να νιωσει καλα την πεφτει σε καταξιωμενους ανθρωπους για να παρει λιγο απο την δοξα τους.

 

Μαλλον ηρθε ο καιρος Αντρεα (Astrovox) να σταματησουν να γινονται ανωνυμες εγγραφες, γιατι μπορει ο καθενας να ερχετε να βαζει φωτιες και μετα να τρωγομαστε εμεις εδω και αυτος να γελαει.

 

Και παντα καποιοι θα τσιμπανε σε "νεα μελη" που το μονο που κανουν ειναι να ερχονται σαν κομητες να λενε οτι #@$%@#$%@ τους ερθει να αναστατωνουν το vox και μετα να μη ξαναποσταρουν.

 

Η υποθεση βρωμαει, και τελευταια μου φαινετε οτι συμβαινει συχνα.

 

Φιλικοτατα Δημητρης

(δεν μιλαω προσωπικα για κανεναν μιλαω γενικα για αυτο που βιωνω εδω και λιγο καιρο)

Orion Optics OMC 140 GP2 Goto Canon EOS 40D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μαλλον ηρθε ο καιρος Αντρεα (Astrovox) να σταματησουν να γινονται ανωνυμες εγγραφες,

 

γιατι μπορει ο καθενας να ερχετε να βαζει φωτιες και μετα να τρωγομαστε

εμεις εδω και αυτος να γελαει.

 

Η υποθεση βρωμαει, και τελευταια μου φαινετε οτι συμβαινει συχνα.

 

Φιλικοτατα Δημητρης

 

Στο πρώτο εισαι λιγο υπερβολικός

 

Στο δευτερο φαινεται να εχεις λίγο δικιο :-k

 

Στο τριτο περισσοτερο δικιο ...

«Μην βαδίζεις απαλά μέσα σε αυτήν την καλή νύχτα – Εξοργίσου, εξοργίσου ενάντια στον θάνατο του φωτός».Do Not Go Gentle Into That Good Night

Dylan Thomas (1914-1953)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Οταν θες να προσβαλεις,μειωσεις,κριτικαρεις καποιον να εχεις το θαρρος να γραψεις και το ονομα σου και να υποστηριξεις την αποψη σου αλλιως εισαι κομπλεξικος που για να νιωσει καλα την πεφτει σε καταξιωμενους ανθρωπους για να παρει λιγο απο την δοξα τους.

 

Μαλλον ηρθε ο καιρος Αντρεα (Astrovox) να σταματησουν να γινονται ανωνυμες εγγραφες, γιατι μπορει ο καθενας να ερχετε να βαζει φωτιες και μετα να τρωγομαστε εμεις εδω και αυτος να γελαει.

 

Και παντα καποιοι θα τσιμπανε σε "νεα μελη" που το μονο που κανουν ειναι να ερχονται σαν κομητες να λενε οτι #@$%@#$%@ τους ερθει να αναστατωνουν το vox και μετα να μη ξαναποσταρουν.

 

Η υποθεση βρωμαει, και τελευταια μου φαινετε οτι συμβαινει συχνα.

 

 

Φιλικοτατα Δημητρης

(δεν μιλαω προσωπικα για κανεναν μιλαω γενικα για αυτο που βιωνω εδω και λιγο καιρο)

 

lunar, με κάλυψες! =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φοβατε κανεις τιποτα και δεν γραφετε τα ονοματα σας; Εγω οτι λεω το λεω επωνυμα με ονομα διευθυνση και φωτο, εσεις γιατι φοβοσαστε; Και μη μου πειτε οτι προστατευεται προσωπικα δεδομενα γιατι θα γελασω, ολοι ειμαστε φακελωμενοι απο τραπεζες, δημοσιες υπηρεσιες και αλλους πολλους πολακις οποτε γιατι κρυβεστε; Και μαλιστα κρυβεστε σε ενα εντελως επιστημονικο και νομιμο φορουμ.

 

Φιλικα Δημητρης

Orion Optics OMC 140 GP2 Goto Canon EOS 40D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χμμμ.... jimkopa μάλλον δεν κατάλαβες το νόημα των όσων είπα και νομίζω ότι κατά πάσα πιθανότητα φταίει ο γραπτός λόγος. Δεν συμφωνώ όμως με το Ελευθερία=Ασυδοσία λόγου.... και μετά κριτική... Με την ίδια λογική μπορώ να αρχίσω θρησκευτική, πολιτική, ποδοσφαιρική κλπ κουβέντα;;;;; Ή να λέω Ο,ΤΙ θέλω;;; Χωρίς έλεγχο;;; Βέβαια έχεις πολύ μεγάλο δίκιο όσον αφορά στα ορία, την θέσπισή τους και από ποιον φορέα. Επειδή όμως είναι μεγάλη και βαθιά φιλοσοφική κουβέντα ας την αφήσουμε (δεν συνάδει με το forum και το συγκεκριμένο topic).

 

Συμφωνώ 100% με τον Δημήτρη (lunar) όσον αφορά στα ονόματα και την ανωνυμία που εκμεταλλεύονται κάποιοι..... Που συνεπάγεται τα γεγονότα που αναφέρει ο Δημήτρης και δεν τα βρίσκω καθόλου υπερβολικά. Αν μπορούν να υλοποιηθούν ας γίνουν....

 

Υ.Γ. Α και κάτι άλλο το astrovox είναι forum ερασιτεχνικής αστρονομίας και όχι βήμα (δημοκρατικό ή μη) για να ξεσπαθώνει ο κάθε πικραμένος... Οπότε ίσως κάποιος να αναρωτηθεί περί δημοκρατικών διαδικασιών.... Δεν υπάγεται το δημιούργημα του Ανδρέα στο σύνταγμα..... :mrgreen: Μάλλον έχουμε μπερδευτεί όλοι μας πατριώτες και χάσαμε το...... κορμί....

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.

 

Arthur C. Clarke

 

 

http://vip-digital-imaging.blogspot.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ρε παιδιά επιτέλους λίγη σοβαρότητα πια.

Επειδή υπάρχει διαφωνία για το άν ο Σιμόπουλος έκανε ή όχι φάουλ ή

οφσάιντ και δέ βλέπω πιθανότητα ομοφωνίας και το άστροβοξ σηκώνει τα χέρια ,η μόνη λύση είναι να απευθυνθούμε στη FIFA!

=D> =D> =D>

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μαλλον ηρθε ο καιρος Αντρεα (Astrovox) να σταματησουν να γινονται ανωνυμες εγγραφες, γιατι μπορει ο καθενας να ερχετε να βαζει φωτιες και μετα να τρωγομαστε εμεις εδω και αυτος να γελαει.

 

Με τη συγκεκριμένη πρόταση διαφωνώ. Γι' αυτόν το λόγο υπάρχουν οι admins. Σίγουρα το κάθε μέλος πρέπει να υπακούει σε κάποιους κανόνες και να σέβεται τους υπόλοιπους. Δεν υποχρεούται ομως να δίνει τα στοιχεία του. Όπως κάποιος δεν θέλει να γράψει την ηλικία του, κάποιος άλλος δε θέλει να γράψει το όνομά του. Αυτή η κίνηση δε θα εμπόδιζε απαραίτητα κάποιους που αναστατώνουν το φόρουμ σκόπιμα.

 

Απλά εκφράστηκα με αυτούς τους χαρακτηρισμούς και ζήτησα να κλειδώθει το θέμα διότι και μόνο η προσωπική επίθεση σε έναν άνθρωπο, σαν τον κ.Σιμόπουλο που είναι επιστήμονας και έχει προσφέρει πολλά στον τομέα της αστρονομίας, χωρίς τεκμηριωμένα επιχειρήματα και ανώνυμα, θεωρώ και πιστεύω ότι είναι απαράδεκτη και δεν έχει καμία θέση σε τέτοιου είδους φόρουμ που προσπαθεί να προάγει την αστρονομία και δε την επιστήμη.

 

Αυτό που γράφεις ισχύει:

-για τον κάθε κύριο Σιμόπουλο - δεν έχει να κάνει το γεγονός ότι εχει προσφέρει πολλά στον τομέα της αστρονομίας

-για κάθε είδος σοβαρού φόρουμ - δεν έχει να κάνει το γεγονός ότι προσπαθεί να προάγει την αστρονομία

 

Στην υπόλοιπη συζήτηση δε θα ήθελα να συμμετάσχω.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ρε παιδιά επιτέλους λίγη σοβαρότητα πια.

Επειδή υπάρχει διαφωνία για το άν ο Σιμόπουλος έκανε ή όχι φάουλ ή

οφσάιντ και δέ βλέπω πιθανότητα ομοφωνίας και το άστροβοξ σηκώνει τα χέρια ,η μόνη λύση είναι να απευθυνθούμε στη FIFA!

=D> =D> =D>

 

Ας ελπίσουμε λοιπόν ότι αυτό το post θα είναι και το τελευταίο σε αυτό το thread! 8-[

Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving.

Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ πιστεύω οτι στο astrovox, μπορούμε να συζητάμε ελεύθερα, και επειδή δεν υπάρχουν "αυθεντίες", δεν είναι κακό κάποιος να εκφράσει κάποια αμφιβολιά για εναν επιστήμονα (όσο άξιος και να είναι, και όσα και να έχει προσφέρει)...

 

Όμως αυτό πρέπει να γίνεται κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς και ειρωνίες...

 

Καταλήγω στο οτι όσοι απο τους αντιδρώντες κολλάτε στο "γιατί" και "ποιόν" κρίνει, κάνετε μεγάλο λάθος! Το "πως" είναι το πρόβλημα... Αν δεν κρίνονταν οι όποιες αυθεντίες, θα πιστεύαμε ακόμα πως η γη είναι τετράγωνη...! :roll:

Λέσχη Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μπραβο !! Αφου ολοι ειπατε την γνωμη σας συμπεριλαμβανομενος και εγω φυσικα, ειναι καιρος να κλειστη αυτο το post. Achilea συμφωνώ απόλυτα μαζί σου με αυτο - Όμως αυτό πρέπει να γίνεται κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς και ειρωνίες...

 

Σε πληροφορω οτι μόνο αυτό δεν εγινε, anyway οι γνωμες παντα διειστανται για κ.Σιμόπουλο,κ.Χαρδαβελα κτλ. Αυτο δεν σημαίνει οτι πρέπει να γίνουμε τελείος νεαντερταλιστες... Είπανε ολοι την γνώμη τους, θελανε να φανουνε οτι είπανε κατι ? οκ ας γινει δεκτο, συμφωνω ομως απόλυτα με τον Lunar οποιος θελει να λεει μια γνωμη η να κανει μια τολμηρη κριτικη να ειναι λίγο πιο Σπαρτιατης και ας εχει και μια φωτο και ενα όνομα, μην κρύβετε πίσω απο το forum. Οσο για το πρώτο ποστ που εκανα και είπα κατι για (ξερόλες) ξερω πολυ καλα τι ειπα, και μπορω να το αποδείξω,αυτος ο ανθρωπος δεν ηρθε εδω να μας πεταξει κατι και να φαγωθουμε σαν τα σκυλια, απλα είπε μια αφελεστατη γνωμη. Και το σημαντικοτερο ειναι οτι ενας που δεν σεβεται το forum δεν ειναι και σε αυτο , ο συγκεκριμενος ανθρωπος εχει απο οτι ειδατε 62 δημοσιευσεις, πραγμα που αποδεικνει οτι το Αστροβοξ του αρεσει και δεν θα ηθελε σε καμια περιπτωση να πει κατι ωστε να εναντιωθουν μερικοι. Ευχαριστω.

82758172.gif
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

παιδια νομιζω οτι το θεμα εχει ξεφυγει λιγο.......

το οτι λεει καποιος την αποψη του και κρινει εστω και με οχι τοσο καλο τροπο εναν επιστημονα δεν νομιζω οτι πρεπει να σηκωνει τετοιες θυελες αντιδρασεων, πιστευω οτι πρεπει να προσπαθησουμε να δουμε γιατι ο εν προκειμενω "kapoios" λεει αυτα που λεει και οποιος θελει ας παρει θεση και με επιχειρηματα ας εκθεσει τις αποψεις του και οχι να απαξιωσει τις θεσεις καποιου αλλου μονο και μονο επειδη του εθιξαν τον αγαπημενο του επιστημονα.

 

κατα την γνωμη μου ο σιμοπουλος ΔΕΝ εκανε φαουλ ,ειπε αυτα που πιστευε,ξεκαθαρα χωρις ομως να προσπαθησει να δωσει τις γνωστες "ελπιδες" περι εξωγηινων που δινουν οι δημοσιογραφοι, για τους δικους τους λογους, που ολοι γνωριζουμε.και καλα εκανε.ειναι συνεπης και εχει επιγνωση της βαρυτητας των οσων λεει, και για αυτο ειναι και απο του περισσοτερους σεβαστο προσωπο.

παρολα αυτα μεσα απο την συνεντευξη δεν προσπαθησε να γελοιοποιησει τους ανθρωπους που εχουν διαφορετικη αποψη απο αυτον, και αυτο δειχνει το ηθος αυτου του ανθρωπου και ειναι προς τιμην του.

Δυστυχως ομως καποια μελη που το παιζουν "προοδευτικα" δεν κρατανε την ιδια σταση και χλευαζουν αλλους με διαφορετικη αποψη, κριμα.αυτο μας γυρναει προς τα πισω και δεν μας παει μπροστα....................

 

τωρα οσο για την ανωνυμια πιστευω οτι ειναι δικαιωμα του καθενος να τη διατηρησει.οποιος ειναι "ανωνυμος" ισως εχει τους λογους του.και θεωρω οτι και "ανωνυμα" μπορει να ασκει κριτικη σε οποιονδηποτε, δεν ειμαστε δικαστηριο εδω , ανοιχτη κουβεντα κανουμε.

 

για να λυθουν και καποιες παρεξηγησεις απο τη μερια μου..........

οποιος θελει να μαθει κατι περισσοτερο για μενα, που ειμαι κατ επιλογην ανωνυμο μελος (και που θελω να παραμεινω ανωνυμος οσο το forum ειναι ανοιχτο σε ολους και οχι μονο σε μελη,...... (αν αλλαξει αυτο ισως το σκεφτω)) τοτε δεν εχω προβλημα να δωσω τα προσωπικα μου στοιχεια σε οποιον τα ζητησει, αλλα οχι στο internet.ας βρεθουμε απο κοντα να μιλησουμε να γνωριστουμε, και να δειξω και ταυτοτητα στους δυσπιστους.

το internet δεν μπορει , δεν πρεπει(αυτο το συζηταμε)και δεν θα γινει "επωνυμο".

 

φιλικα

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Διαβάζοντας προσεκτικότερα τις προηγούμενες σελίδες συνηδητοποίησα πόσο υποβαθμίζεται η εικόνα του astrovox, όχι απο τον kapoios, αλλά από πολλά μέλη που κυριολεκτικά επιτέθηκαν στον kapoios. Αν συμπεριφερόμαστε έτσι στα νέα μέλη δεν πάμε πουθενά...

 

Ο κ.Σιμόπουλος απο την στιγμή που βγαίνει δημόσια στην TV, και κάνει μια δήλωση, είναι φυσικό να κριθεί.

 

Όσοι τρώγεστε με την ανωνυμία, παρακαλώ χαζέψτε λίγο το forum και δείτε πόσα μέλη έχουν για username το ονοματεπώνυμο τους. Είναι ελάχιστα! Σας τη δίνει το "kapoios" αλλα στην πραγματικότητα δεν είναι πιο ανώνυμο απο το "mcstar", "blackholesun", "lunar", "tsaprazi", η ακόμα το "Achilleas" και το οποιοδήποτε "Dimitris", "Giorgos", κλπ

(τα ονόματα χρηστών τα έβαλα καθαρά στην τύχη, είναι απο την τρέχουσα σελίδα του thread)

 

Μπορεί ο kapoios να μην εκφράστηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, αλλά καποιοι απο τους αντιδρώντες πέσατε σε πολύ χειρότερο επίπεδο απο τον kapoios...

 

Αυτό που θα έπρεπε να κάνει ένας χρήστης που δεν ψήνεται για κοκορομαχίες είναι αυτό που έκανε ο Στέφανος, ο astrovox και άλλοι: να αποσαφηνίσει την σημασία της λέξης "ένδειξη", για να καταλάβει ο kapoios οτι ένδειξη δεν είναι η προυπόθεση....

Πρέπει να βοηθάμε τα άλλα μέλη να καταλαβαίνουν τα λάθη τους μέσω ειρηνικής συζήτησης, όχι να κοιτάμε πως θα τα διώξουμε

 

Τα "τσαμπα μάγκας", "ΝΤΡΟΠΗ" κλπ, δεν βοηθάνε κανέναν...(δυο σχόλια στην τύχη πήρα, δεν θέλω να παρεξηγηθώ παιδιά)

 

Φιλικά...

Λέσχη Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης