Jump to content

Τέτοια μυστικοπάθεια;


terring

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε πάρα πολλές συζητήσεις για αστεροειδής, νέες ανακαλύψεις, πιθανότητα ύπαρξης ζωής κι αλλού κ.λ.π., πάντα θα υπάρχει κάποιος να πει ότι η N.A.S.A. τα ξέρει όλα αλλά τα κρύβει. Έρχεται ο περιβόητος Νιμπίρου; "Και να τον βρει η N.A.S.A., θα το κρύψει". Έτσι λοιπόν κάνω την ερώτηση. Τόσο μυστικοπαθής είναι η N.A.S.A., το S.E.T.I. ή δεν ξέρω 'γω ποιος άλλος που να τα κρύβει από εμάς; Έχει συμβεί πράγματι κάτι τέτοιο ώστε να στηρίζει αυτό το επιχείρημα; Όχι τίποτα άλλο, κάπου έχει αρχίσει να καταντάει βαρετό και να μετατρέπονται οι αστρονομικές μας συζητήσεις σε αμπελοφιλοσοφίες συνωμοσιολαγνείας ](*,)

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αυτό που συμβαίνει είναι ότι ίσως κάποια πράγματα τα βαστάνε κάποιο χρόνο για να τα επεξεργαστούν κ.τ.λ. και δεν βγάζουν απευθείας επίσημες ανακοινώσεις, με καλό σκοπό πιο πολύ.

Πάντως αυτά που γράφονται κάποιες φορές είναι μάλλον λόγω επιρροών από τους Χαρδαβέλες και άλλα media που για ακροαματικότητα βγάζουν αυτές της φήμες.

:-k

Είμαστε ταξιδιώτες που πάνω στη Γη διασχίζουν το διάστημα, σαν επιβάτες πάνω σε πλοίο, και πολλοί

από εμάς δε νογάμε κανένα μέρος του σκάφους πέρα από την καμπίνα όπου καταλύουμε.

S.P. Langley

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πιστεύω ότι δεν κάνουν αμέσως επίσημες ανακοινώσεις η ΝΑΣΑ ή οποιοσδήποτε οργανισμός για να μην δημιουργηθεί πανδαιμόνιο.Αρκετές φορές όταν υπήρχαν διάφορες ανακοινώσεις όπως για τον Άρη που πιθανότατα υπάρχει νερό στους πόλους του και ίσως φιλοξενείται εκεί ζωή σε μκροβιολογική μορφή αρχίζει ενά μεγάλο κύμα παραπληροφόρησης του κόσμου και τους πείθουν ότι υπάρχουν εξωγηινοι και θα μας επιτεθούν, από διάφορους μη ειδικούς στο θέμα με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί ένας τεράστιος πανικός και φόβος.

Αλλά όπως σωστά ανέφερε και φίλος Alexander πολλές φορές το κάνουν για να έχουν ακροαματικότητα και υψηλή τηλεθέαση.

 

Μην θυμηθώ το περιστατικό μιας γυναίκας στο Χαρδαβέλλα που έβλεπε νεραίδες και το επάγγελμα της σχετίζοταν με κάτι τέτοιο... ](*,) ](*,)

Ήμαρτον, που έχουν φτάσει τα Μ.Μ.Ε. για λίγο θέαμα... :evil: ](*,)

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν διαφωνώ καθόλου με όσα λέτε, μα επιτρέψτε μου να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου :twisted:

Ας υποθέσουμε ότι κάτι σοβαρό ανακαλύπτεται από τους επιστήμονες, όπως ένας μετεωρίτης που θα χτυπήσει τη Γη ή ένα σμήνος εξωγήινων διαστημοπλοίων. Τι θα κάνουν; Θα το κρύψουν για να μη τρομοκρατήσουν τον κόσμο ή πρώτα θα το μελετήσουν και μετά θα το ανακοινώσουν; :-k

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χμμ, λογικά θα ανακοινωθεί αλλά όχι επίσημα.Για τους μετεωρίτες από όσο ξέρω που το είχαν αναφέρει και σε ένα ντοκυμαντέρ, όταν έρθει ένας από αυτούς σε πορεία σύγκρουσης με την Γη, τότε ανακοινώνεται μόνο σε διάφορους οργανισμούς ώστε να ληφθούν τα κατάλληλα μέτρα, όπως είτε να του αλλάξουν ''ελαφρώς'' την τροχιά του μετεωρίτη, είτε να εγκαταστήσουν πυρηνικά για να τον διαλύσουν.Εάν (που μακάρι όχι) η σύγκρουση αυτή είναι αναπόφευκτη ανακοινώνεται επίσημα λογικά.Τώρα για την επίθεση ενός σμήνους εξωγηίνων διαστημοπλοίων, τι να σου πω, λογικά ναι. :mrgreen: Εάν και αυτές οι περιπτώσεις είναι αρκετά ακραίες να συμβούν αλλά όχι βέβαια και απίθανες. :-k

 

Πάντως μέχρι στιγμής, όσες ανακαλύψεις έχουν γίνει όπως για παράδειγμα η εύρεση εξωηλιακών συστημάτων που αφορά άμεσα το έρωτημα εάν υπάρχει εξωγηίνη ζωή, η εύρεση ''μορφής'' νερού στον Άρη, η εύρεση ''ατμόσφαιρας'' στον δορυφόρο Τίτανα αλλά και τόσα άλλα, έχουν ανακοινωθεί επισήμως κατά καιρούς. :-k

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σε πάρα πολλές συζητήσεις για αστεροειδής, νέες ανακαλύψεις, πιθανότητα ύπαρξης ζωής κι αλλού κ.λ.π., πάντα θα υπάρχει κάποιος να πει ότι η N.A.S.A. τα ξέρει όλα αλλά τα κρύβει. Έρχεται ο περιβόητος Νιμπίρου; "Και να τον βρει η N.A.S.A., θα το κρύψει". Έτσι λοιπόν κάνω την ερώτηση. Τόσο μυστικοπαθής είναι η N.A.S.A., το S.E.T.I. ή δεν ξέρω 'γω ποιος άλλος που να τα κρύβει από εμάς; Έχει συμβεί πράγματι κάτι τέτοιο ώστε να στηρίζει αυτό το επιχείρημα; Όχι τίποτα άλλο, κάπου έχει αρχίσει να καταντάει βαρετό και να μετατρέπονται οι αστρονομικές μας συζητήσεις σε αμπελοφιλοσοφίες συνωμοσιολαγνείας ](*,)

Eγω επισης εχω ακουσει πως εχουν συμβει αρκετα περιστατικα με εξωγηινους..πως η NASA γνωριζει..αλλα κραταει κρυφα τς πηγες και τα δεδομενα για να μην ξεσηκωθει η μαζα και τρομοκρατηθει ο κοσμος!Αλλα δεν εχω ασχολιθει και πολυ και δεν ξερω αν οντως αληθευει... :-k

Αυτο που κανει πολλους να εκνευριζονται σχετικα με τα αστρα ειναι το γεγονος οτι κατι τοσο ομορφο ζει τοοοσο μακρυα τους......

 

 

 

 

 

 

 

Στους αστροφιλους,

Χριστίνα Τρυφώνη :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Eγω επισης εχω ακουσει πως εχουν συμβει αρκετα περιστατικα με εξωγηινους..πως η NASA γνωριζει..αλλα κραταει κρυφα τς πηγες και τα δεδομενα για να μην ξεσηκωθει η μαζα και τρομοκρατηθει ο κοσμος!Αλλα δεν εχω ασχολιθει και πολυ και δεν ξερω αν οντως αληθευει... :-k

 

Πολλοί άνθρωποι κατά καιρούς βγαίνουν σε εκπομπές πεπεισμένοι ότι έχουν δει UFO χωρίς βέβαια να το ψάχνουν και να βρουν την πραγματική αιτία με αποτέλεσμα να προκαλείται πανικός.Πολλές φορές αρκετοί μπερδεύουν ένα πλανήτη στον ουρανό ή ένα αεροπλάνο το βράδυ με UFO.

Βέβαια πιστεύω ότι υπάρχουν και άλλοι πολιτισμοί στο Σύμπαν, αλλά δεν νομίζω να μας έχουν επισκεφτεί τουλάχιστον μέχρι τώρα.Υπάρχουν πολλοί παράγοντες που συντελούν σε αυτό.

Πάντως, ένα πείραμα που είχε γίνει σχετικά με την επίσκεψη UFO είχαν καλέσει διάφορα άτομα που πίστευαν πώς είδαν αλλά τελικά δεν πήγε κανείς.Συμπέρασμα?Ή φοβόντουσαν ή έλεγαν ψέματα.

Πάντως και εγώ έχω ακούσει για πολλά video που έχει καταγράψει η ΝΑΣΑ UFO αλλά δεν έχει διασταυρωθεί κάτι τέτοιο.Πάντως, όσο και να το ψάξει κάποιος αυτό το θέμα, αμφιβάλλω εάν θα βρει την πραγματική αλήθεια πάνω σε αυτό. :-k

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

http://www.youtube.com/watch?v=HBUaQl7hmTc

 

Δείτε σε μια απο τις σπανιότατες εμφανισεις του τον Νιλ Αρμστρονγκ τι δηλωσε ολιγόλογα και κρυπτικα.

προσεξτε τα υπονοουμενα και τη γλωσσα του σωματος...

 

παπαγάλοι... χεχεχε καλό!

 

Το σίγουρο είναι ότι κρύβουν.. τώρα το τι κρύβουν μονο αυτοί ξέρουν (και οι "Μαύροι Καλόγεροι" της NSA )

 

..αρκετοί επιστημονες της ΝΑΣΑ μεταξύ αυτών και έλληνες έρχονται για διακοπές στην πατρίδα τους με στρατιωτική συνοδεια που δεν τους αφήνει ούτε να αγκαλιάσουν καλά καλά και τη μάνα τους, δίχως έλεγχο/εποπτεία από τους φουσκωτούς άνδρες με τα μαύρα.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εντωμεταξύ ορισμένοι επιστήμονες-αστροναύτες όπως ο Δρ. Έντγκαρ Μίτσελ σπάσαν την μυστικότητα και βγήκαν στην δημοσιότητα όντας πεπεισμένοι ότι όχι μόνο υπάρχει εξωγήινη ζωή (ας πούμε σε επίπεδο βακτηρίων) αλλά και ότι μας επισκέπτονται με τα σκάφη τους από αρχαιοτάτων χρόνων.

 

http://www.youtube.com/watch?v=lWy9TWWVNro

 

Ανώτεροι αξιωματικοί του Πενταγώνου αυτόπτες μάρτυρες και υπεύθυνοι για τα αρχεία του Ροσγουελ όπως ο Συνταγματάρχης Κόρσο φαίνεται να συμφωνούν μαζί τους.

 

Βέβαια αυτό δεν εμποδίζει τον κ.Σιμόπουλο και άλλους ομοιδεάτες να μας λένε ότι δεν υπάρχουν ούτε καν ενδείξεις! #-o

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ναι,μου τα ειπαν και μενα ολα αυτα,κατι φιλαρακια που με επισκεφθηκαν προχθες απο το Nibiru :P :P

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γνωρίζω και το όνομα του έλληνα της ΝΑΣΑ που ήρθε με συνοδεία φουσκωτών στην Ελλάδα, γνωρίζω και λεπτομέρειες για την οικογένεια του, γνωρίζω και τον συγγενή του (είναι γείτονας μου).

Εσύ τι γνωρίζεις;

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μην ανησυχείς και για τον Σιμόπουλο που σπεύσατε όλοι να υπερασπίσετε λες και είχε ανάγκη δικηγορικού σώματος..που μόλις αποφοίτησαν απο τη νομική σχολή! :lol:

Αν μου επιτρέψουν εγγράφως οι υπεύθυνοι του φόρουμ να γράψω ότι θέλω ελεύθερα για το θέμα Σιμόπουλου/εξωγήινη ζωή, δίχως να κλειδώσουν ή να λογοκρίνουν αυτά που θα γράψω, θα το κάνω, ειδάλλως δεν έχω καμιά διάθεση να χάσω τον χρόνο μου.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλησπερα φιλε Kapoios

θα σε παρακαλουσα να διαβαζες τους όρους χρήσης του Astrovox διοτι αυτη την στιγμη παραβιαζεις τις παραγραφους Γ1 Γ2 ισως και περισσοτερες.

 

Ευχαριστω.

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πάντα μια τέτοια συζήτηση οδηγείτε σε κοροϊδία και χλευασμό, τι να πω……………………………..καληνύχτα. #-o
Φιλικα Χρηστοs.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε μου, αφού θες τόσο πολύ να ανοίξεις τα μάτια του κόσμου (καθόλου ειρωνικό), γιατί δεν φτιάχνεις ένα blog που να τα αποκαλύπτεις όλα εκεί?

Τόσα πράγματα ξέρεις...

 

Είναι πιο απλό απ'το να σου την λένε στο Astrovox κάθε τρεις και λίγο.

 

Όσον αφορά σε αυτό που ρώτησες, εγώ δεν γνωρίζω τίποτα.

Είμαι ένα απ'τα υπόλοιπα πρόβατα.

 

Καλή σου μέρα.

Άγγελος Μακρής

 

www.aggelosmakris.com

www.facebook.com/aggelosmakrisnightscapes

www.instagram.com/aggelos_makris

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γιατι ορισμενες γελειες καταστασεις ειναι καλυτερο να αντιμετωπιζοται με χιουμορ.....

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

θα σε παρακαλουσα να διαβαζες τους όρους χρήσης του Astrovox διοτι αυτη την στιγμη παραβιαζεις τις παραγραφους Γ1 Γ2 ισως και περισσοτερες.

Ολόκληρο το παρόν θέμα παραβιάζει τις παραγράφους Γ1 Γ2 Γ3 Γ(εις την νιοστήν)... οπότε κάντε μου τη χάρη και κλειδώστε το από τώρα προληπτικά και μην ξοδεύετε άλλο από τον πολύτιμο χρόνο μου και τον χρόνο άλλων ανθρώπων που μελετούν τέτοια ζητήματα.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

θα σε παρακαλουσα να διαβαζες τους όρους χρήσης του Astrovox διοτι αυτη την στιγμη παραβιαζεις τις παραγραφους Γ1 Γ2 ισως και περισσοτερες.

Ολόκληρο το παρόν θέμα παραβιάζει τις παραγράφους Γ1 Γ2 Γ3 Γ(εις την νιοστήν)... οπότε κάντε μου τη χάρη και κλειδώστε το από τώρα προληπτικά και μην ξοδεύετε άλλο από τον πολύτιμο χρόνο μου και τον χρόνο άλλων ανθρώπων που μελετούν τέτοια ζητήματα.

 

Πηγαινε να ξοδεψεις τον "πολυτιμο" χρονο σου αλλου.....Εδω ειναι φορουμ αστρονομιας.100 φορες θα λεμε το ιδιο πραγμα......

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

θα σε παρακαλουσα να διαβαζες τους όρους χρήσης του Astrovox διοτι αυτη την στιγμη παραβιαζεις τις παραγραφους Γ1 Γ2 ισως και περισσοτερες.

Ολόκληρο το παρόν θέμα παραβιάζει τις παραγράφους Γ1 Γ2 Γ3 Γ(εις την νιοστήν)... οπότε κάντε μου τη χάρη και κλειδώστε το από τώρα προληπτικά και μην ξοδεύετε άλλο από τον πολύτιμο χρόνο μου και τον χρόνο άλλων ανθρώπων που μελετούν τέτοια ζητήματα.

Συγνωμη αν αναφερθεισα σε εσενα μεμωνομενα, απλα εισαι ο μονος χωρις ονομα που παραβιαζει κανονες.

Και ναι εχεις δικιο ολοκληρο το αρθο παραβιαζει συνεχως αρκετους κανονες, οποτε αν ειναι να κλειδωσει δεν θα κλειδωσει προληπτικά.

 

Δεν ειμαι υπευθυνος εγω αν θα κλειδωσει ή οχι το Θεμα, εγω απλα ανεφερα τους οτους χρησης του Astrovox.

 

και οχι δεν ξοδευετε πολυτιμο χρονο απο κανεναν.

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

"Το σίγουρο είναι ότι κρύβουν.. τώρα το τι κρύβουν μονο αυτοί ξέρουν (και οι "Μαύροι Καλόγεροι" της NSA )" :!:

 

Κατα τη γνωμη μου,δεν μπορω να ειμαι σιγουρη για τιποτα πλεον..Ουτε αν κρυβουν ουτε αν οχι..Επειτα..ενας τοσο μεγαλος διεθνης οργανισμος,προκειμενου να υπερασπιστει τα συμφεροντα του που συνδεονται αμεσα με τη βελτιωση της εξελιξης του ανθρωπου..ειναι φυσικο και επομενο να χρειαστει να κρατισει καποια πραγματα στο παρασκηνιο..ειτε για να ευνοησει περισσοτερο τη περεταιρω βελτιωση τους..ειτε επειδη απλα ειναι πολυ νωρις να μαθευτουν..δε συμφωνω ομως πως αυτα που μπορει να κρυβουν συνδεονται με "μαυρες" παρασκηνιακες κινησεις.. :cheesy:

Αυτο που κανει πολλους να εκνευριζονται σχετικα με τα αστρα ειναι το γεγονος οτι κατι τοσο ομορφο ζει τοοοσο μακρυα τους......

 

 

 

 

 

 

 

Στους αστροφιλους,

Χριστίνα Τρυφώνη :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

απλα εισαι ο μονος χωρις ονομα που παραβιαζει κανονες.

Ενώ εσύ είσαι με όνομα; Ας γελάσω.

Όλοι στο ιντερνετ είμαστε ανώνυμοι και είμαστε ότι δηλώσουμε.

Επίσης η ανωνυμία προστατεύεται από τον νόμο περί προσωπικών δεδομένων όπως και η ελευθερία της έκφρασης εκτός αν γράφτηκα σε χουντικό φόρουμ που φακέλωνει τα μέλη του και δεν το κατάλαβα ακόμα.

 

Και τους πολυτιμους κανόνες σας μόλις τους έχει παραβιάσει και ο terring, αλλά σας έχω μπει φαίνεται στο μάτι με τις αποκαλύψεις μου.. και δεν μπορείτε να το ξεπεράσετε.. λυπάμαι αλλά αυτός είμαι.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγαπητε φιλε Θεωδορε δεν μας εχεις μπει στο "ματι" γιατι κανεις αποκαλυψεις αλλα ουτε γιατι εισαι ανωνυμος, αλλα γιατι κανεις το φορουμ ανω κατω.

Δεν σεβεσαι κανεναν και προσβαλεις αρκετο κοσμο και ατομα του φορουμ αλλα και εκτος αυτου.

 

Σε ευχαριστω που δεν με βλεπεις σαν Βασιλη Μεταλληνο...αλλα αυτο ειναι το ονομα μου.

 

Καλησου μερα.

 

 

 

 

ΥΣ

Ευχαριστως να ακουσουμε αλλα και να διαβασουμε αυτα που λες, αλλα σε παρακαλω δεν ειναι αναγκει να μιλς επιθετικα και ειρωνικα.

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης