Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το VASIMR αποτελεί μια καλή λύση για το συγκεκριμένο πρόβλημα.Επίσης έχει προταθεί και η ιδέα για την τοποθέτηση πυρηνικών κεφαλών στην επιφάνεια αυτών των αντικειμένων.Όπως και η αποστολή πυραύλων με πυρηνική ενέργεια.Η πυρηνική ενέργεια απότελει πλέον την πιο προσιτή λύση για την προώθηση πυραύλων,καθώς οι πύραλοι που θα εκτοξευθούν για την Σελήνη αλλά και αργότερα για τον Άρη θα είναι με πυρηνική ενέργεια,καθώς τα στερέα καύσιμα δεν είναι πλέον και η πιο προσινής μέθοδο για προώθηση πυραύλων.Υπάρχουν πολλοί προτεινόμενοι τρόποι για προώθηση πυραύλων.Όμως το VASIMR κατά την προσωπική μου γνώμη δεν μπορεί να χρησιμοποίηθεί στο άμεσο μέλλον καθώς θα χρησιμοποιεί υδρογόνο,που ως καύσιμο είναι ιδιαίτερα δυσεύρετο.

 

Όσο για την συνεργασία μεταξύ ΗΠΑ και Ρωσίας,δεν νομίζω πως θα υπάρχει ουσιαστική συνεργασία.Πολύ καλό το παράδειγμα σας κ.Δρόσε,αλλά έχω και εγώ να δώσω ένα για την ακριβώς αντίθετη περίπτωση.

 

Στο διαστημικό σταθμό MIR τον Ιούνιο του 1995 στο πλήρωμα που ήταν στο MIR ήταν 2 Ρώσοι και 1 Αμερικανός.Περιττό να πώ ότι η συνεργασία τους δεν ήταν αρμονική και υπήρξαν πολλά προβλήματα.Αυτό είχε ως απότελέσμα να μην ξανασταλθούν μεικτά πληρώματα.

 

Επίσης δείτε και αυτό το άρθρο του 2008:

 

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_world_1_19/10/2008_289055

 

Πλέον οι Αμερικάνοι έχουν μια πιο καλή συνεργασία όμως αυτό δεν παύει να σημαίνει κάτι.Όπως είχα προαναφέρει,η Ρωσία θεωρεί ότι ακόμα συνεχίζεται ο αγώνας των υπερδυνάμεων για την κατάκτηση του Άρη,κάτι που η ΝΑΣΑ δεν ενστερνίζεται καθώς ήδη συνεργάζεται με Ευρώπη και Καναδά.

 

:cheesy: :cheesy:

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγαπητοι φιλοι.Διαβασα με προσοχη την παραπανω συζητηση (ομολογουμενως πολυ ενδιαφερουσα).Δυστηχως δεν εχω την γνωση για να γνωριζω πως,ποτε,εαν,θα γινει μια συγκουση (ευχομαι ποτε) μετεωριτη με τον πανεμορφο πλανητη μας.Εναν πλανητη που με μανια προσπαθουμε να διαλυσουμε.

Διαβαζα τα λεγομενα σας για να μαθω περι του θεμματος.Το VASIMR ειναι ενα ενδιαφερον θεμα και θα το μελετησω περισσοτερο.

Ομως...

διαβαζωντας τις αναρτησεις σας "επιασα" καποια σημεια τα οποια με κανουν να απαντησω.Ειναι απο αυτα που ποτε δεν θα αντεξω να μην μιλησω,να μην γραψω,να τα αφησω να περασουν απο μπροστα μου ετσι απλα...

Αγαπητε Τασο Βρατολη.

Δεν υπαρχουν τυποι πολιτισμων !

Το τι λεει σημερα ο αξιοτιμος κυριος Michio με αφηνει παγερα αδιαφορο.Για να μην πω τιποτα αλλο.Ο πολιτισμος δεν μετριεται με μαθηματικες εξισωσεις και θεωριες.Ο πολιτισμος δεν εχει καμια σχεση με την καλπαζουσα ανοδο της τεχνολογιας.Εχει σχεση με τον ανθρωπο (σαν μοναδα και σαν μερος της κοινωνιας) και την πορεια του προς το μεγιστο (και αφθαστο σχεδον για ολους μας) αγαθο.Την ΑΡΕΤΗ.Αν εσυ ανηκεις στους ανθρωπους που θελει να μετραει τον πολιτισμο μας με μαθηματικα και τεχνολογικα κριτηρια και να μας κατατασεις σε επιπεδο 0 ( !!! ) εγω ανηκω σε μια ομαδα ανθρωπων που δεν δεχομαστε να μας προσδιοριζουν αυτα τα σκεπτικα και σιγουρα δεν ανηκουμε στο επιπεδο που ο αξιοτιμος κυριος Michio θελει να μας καταταξει.

Αγαπητε Γεωργιε Δροσο.

Με εκπληξη μου διαπιστωνω μια υπεραισιοδοξια στα λεγομενα σου.Μακαρι να επαληθευθεις και να επιβαιωθεις.Η κρεατομηχανη που λεγετε παγκοσμιοποιηση μονο συνεργασια (κατα την αποψη μου) δεν θα φερει.Ολη αυτο το σκεπτικο σου περι κοινης συνεργασιας υπερδυναμεων μεσω της παγκοσμιοποιησης και τα οφελη που θα προκυψουν απο αυτην...Μακαρι να πω ? Μακαρι λοιπον !

Τωρα οσον αφορα την Αφρικη και το κερας....

Απειρες μελετες διακεκριμενων επιστημονων Ελληνων και ξενων εχουν αποδειξει περαν πασης αμφιβολιας οτι ο ΗΟΜΟ SAPIENS και οχι ο "ορθιος ανθρωπος/μαιμου" εμφανιστηκε στην Αιγηιδα κοιτη.Το Αιγαιο και οι γυρω περιοχες ειναι το λικνο της ανθρωπογενεσεως.Οι Αφρικανικες θεωριες συντηρουνται με νυχια και με δοντια απο το ιδιο κατεστημενο που αυθαιρετα εντελως βαφτιζει την βαρντασκα ως Μακεδονια.Οποτε και εδω θα διαχωρισω την θεση μου.Εαν θες να ανηκεις σε μια ομαδα ανθρωπων που θελει να πιστευει οτι οι προγονοι της καταγονται απο την Αφρικανικη ηπειρο με γεια σας με χαρα σας.Εγω ανηκω σε μια ομαδα ανθρωπων που δεχεται τα επιστημονικα ευρηματα και την ιστορια μας τα οποια μας αποδεικνυουν περαν πασης αμφιβολιας το γηγενες και αυτοχθονο.

Θα ηθελα να τονισω και στους δυο αγαπητους φιλους οτι δεν ανηκω στην ομαδα των ανθρωπων που σε τετοια ευαισθητα θεμματα προσπαθουν να πεισουν τους αλλους (πια) και να τους αλλαξουν την αποψη.Απλα εχω κι εγω το δικαιωμα του αυτοπροσδιορισμου.

Οι προγονοι μου κι εγω δεν ανηκουμε σε επιπεδο πολιτισμου 0 !!!

Οι προγονοι μου εξαπλωθηκαν στον πλανητη απο το λικνο της ανθρωπογενεσεως το Αιγαιο.

 

Να σται ολοι καλα.

Στελιος.

 

υγ. εκτος θεμματος θα μου πει καποιος... ?

"ΠΕΡΙ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΛΥΔΑΙΔΑΛΟΣ ΑΣΤΡΩΝ ΕΙΛΕΙΤΑΙ ΦΥΣΕΙ ΑΕΝΑΩ ΚΑΙ ΡΕΥΜΑΣΙ ΔΕΙΝΟΙΣ"

Ορφικα κειμενα.[/b]

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα μου επιτρέψεις να σε διορθώσω: ΕΜΕΙΣ κινδυνεύουμε από μας, όχι η Γη, ο πλανήτης "μας" αντέχει και η ζωή πάντα κάπως επιβιώνει...

 

Μην είσαι και τόσο σίγουρος πλέον ότι θα αντέξει ζωή πάνω στον πλανήτη μετά από χρόνια, έτσι όπως οδεύουμε... :roll: :roll:

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ισως εννοει πως ο πλανητης θα συνεχισει να υπαρχει και θα υποστηριζει ζωη η οποια αντεχει σε πολυ δυσμενεις καταστασεις στις οποιες εμεις ομως δεν επιβιωνουμε..αρα γιαυτο καταληγει στο οτι η καταστροφη κατα καποιο τροπο του πλανητη θα εχει αμεση επιπτωση σε εμας και θα αποτελει για μας καταρχας απειλη και επειτα για τον πλανητη..

Αυτο που κανει πολλους να εκνευριζονται σχετικα με τα αστρα ειναι το γεγονος οτι κατι τοσο ομορφο ζει τοοοσο μακρυα τους......

 

 

 

 

 

 

 

Στους αστροφιλους,

Χριστίνα Τρυφώνη :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ισως εννοει πως ο πλανητης θα συνεχισει να υπαρχει και θα υποστηριζει ζωη η οποια αντεχει σε πολυ δυσμενεις καταστασεις στις οποιες εμεις ομως δεν επιβιωνουμε..αρα γιαυτο καταληγει στο οτι η καταστροφη κατα καποιο τροπο του πλανητη θα εχει αμεση επιπτωση σε εμας και θα αποτελει για μας καταρχας απειλη και επειτα για τον πλανητη..

 

Νομίζω πώς δεν χρειάζεται δικηγόρο.. 8) Διαφωνώ και πάλι.Ήδη από την μόλυνση του περιβάλλοντος πολλά είδη ζώων και φυτών ήδη έχουν εξαφανισθεί.Και πολλά θεωρούνται υπό εξαφάνιση.Με τόσες μεγάλες ποσότητες χημικών ουσιών που ξεχύνονται συνεχώς σε θάλασσες και ωκεανούς έχουν προκαλέσει τεράστιες καταστροφές με αποτέλεσμα σε κάποια χρόνια να μην υπάρχει καν ζωή στους ωκεανούς.Και όχι μόνο.Πόσα στρέμματα δάσους και γενικότερα πρασίνου καίγονται κάθε χρόνο, από ασυνείδητους ή από επιτήδειους.

Ας μην έθελοτυφλούμε.Η κατάσταση είναι τραγική, απλά.Πρώτα θα καταστρέψουμε ότι υπάρχει γύρω μας και ύστερα αφού δεν θα μπορούμε να συντήρησουμε τον ευατό μας, θα χαθούμε σαν είδος.

 

Ίσως να μείνουν ίχνη ζωής δεν λέω.Το φαινόμενο της ζωής είναι τόσο πολύπλοκο και μοναδικό που θα χρειαστούν πολλά χρόνια για να επανέλθει στο ίδιο επίπεδο.

 

 

Όπως και να έχει ας επιστρέψουμε στο θέμα.Μην βγούμε και τελείως off topic.. 8)

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

αν διαβασεις καλυτερα θα δεις πως δε τιθεται θεμα περι δικηγορου..εξεφρασα την αποψη σε σχεη με τα λεγομενα του..τα οποια μου φανηκαν πολυ σωστα..οπως και ναχει καλυτερα να μη γβαινουμε off topic.. =;

Αυτο που κανει πολλους να εκνευριζονται σχετικα με τα αστρα ειναι το γεγονος οτι κατι τοσο ομορφο ζει τοοοσο μακρυα τους......

 

 

 

 

 

 

 

Στους αστροφιλους,

Χριστίνα Τρυφώνη :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

αν διαβασεις καλυτερα θα δεις πως δε τιθεται θεμα περι δικηγορου..εξεφρασα την αποψη σε σχεη με τα λεγομενα του..τα οποια μου φανηκαν πολυ σωστα..οπως και ναχει καλυτερα να μη γβαινουμε off topic.. =;

 

Μην ασυσηχείς, μια χαρά το διάβασα πριν γράψω το προηγούμενο μου πόστ και επιμένω στα λεγόμενα μου. Το τι εννοεί ο άνθρωπος το κατάλαβα πολύ καλά και νομίζω δεν τίθεται θέμα διαμεσολαβητή. =;

 

Όσο για το θέμα που τέθηκε, το μόνο που έχω να πω είναι πρώτα θα καταστρέψουμε ότι υπάρχει γύρω μας και μετά αφού δεν θα μπορούμε να συντηρηθούμε σαν είδος, θα χαθούμε.Δυστυχώς εκεί οδεύουμε και ας μην εθελοτυφλούμε. Δύσκολο να επιβιώσει κάποια μορφή ζωής στον πλανήτη μας.

 

Το φαινόμενο της ζωής όπως προείπα είναι τόσο πολύπλοκο και τόσο μοναδικό, που θα χρειαστούν πάρα πολλά χρόνια ώστε να εξελιχθεί στο ίδιο επίπεδο.

 

Αυτά.Για να ξεκαθαρίσω την θέση μου.

 

Και ας μην συνεχιστεί άλλο.Ας επιστρέψουμε στο θέμα. 8)

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

αν διαβασεις καλυτερα θα δεις πως δε τιθεται θεμα περι δικηγορου..εξεφρασα την αποψη σε σχεη με τα λεγομενα του..τα οποια μου φανηκαν πολυ σωστα..οπως και ναχει καλυτερα να μη γβαινουμε off topic.. =;

 

Μην ασυσηχείς, μια χαρά το διάβασα πριν γράψω το προηγούμενο μου πόστ και επιμένω στα λεγόμενα μου. Το τι εννοεί ο άνθρωπος το κατάλαβα πολύ καλά και νομίζω δεν τίθεται θέμα διαμεσολαβητή. =;

 

Όσο για το θέμα που τέθηκε, το μόνο που έχω να πω είναι πρώτα θα καταστρέψουμε ότι υπάρχει γύρω μας και μετά αφού δεν θα μπορούμε να συντηρηθούμε σαν είδος, θα χαθούμε.Δυστυχώς εκεί οδεύουμε και ας μην εθελοτυφλούμε. Δύσκολο να επιβιώσει κάποια μορφή ζωής στον πλανήτη μας.

 

Το φαινόμενο της ζωής όπως προείπα είναι τόσο πολύπλοκο και τόσο μοναδικό, που θα χρειαστούν πάρα πολλά χρόνια ώστε να εξελιχθεί στο ίδιο επίπεδο.

 

Αυτά.Για να ξεκαθαρίσω την θέση μου.

 

Και ας μην συνεχιστεί άλλο.Ας επιστρέψουμε στο θέμα. 8)

Συμφωνω εν μερει με τα λεγομενα σου οσον αφορα το φαινομενο της ζωης...ωστοσο υποστηριζω την αποψη οτι ο πλανητης αυτουσιος δε καταστρεφεται απο την ανθρωπινη επιδραση οσο εμεις οι ιδιοι...οι επιπτωσεις της πλανητικης καταστροφης επηρεαζουν πρωτα εμας και υστερα τον πλανητη...

Τωρα για το αν χρειαζεται δικηγορο η οχι o φιλος απο πανω πιστευω ειναι αποκλειστικα δικο του θεμα..ασε να το κρινει αυτος..

Αυτο που κανει πολλους να εκνευριζονται σχετικα με τα αστρα ειναι το γεγονος οτι κατι τοσο ομορφο ζει τοοοσο μακρυα τους......

 

 

 

 

 

 

 

Στους αστροφιλους,

Χριστίνα Τρυφώνη :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λοιπόν θα συμφωνήσω απόλυτα με τα λεγόμενα της Μαρίας,με κάλυψε περι αυτού του θέματος!!! :cheesy:

 

Όμως το θέμα της πλανητικής κατστροφής νομίζω πως δεν πρέπει να τίθεται.Ο άνθρωπος καταστρέφει τους γύρω του με αποτέλεσμα να καταστραφεί ο ίδιος.Ο άνθρωπος καταστρέφεται επειδή καίει τα δάση?Ο άνθρωπος καταστρέφεται επειδή σκοτώνει τα ζώα για χάρη του κέρδους?Προς το πάρον θα έλεγα κερδίζει αλλά κερδίζει ζημειωμένα.Εννοώ ότι ο άνθρωπος προς το παρόν κερδίζει εφήμερα όταν όμως δει και ζήσει τα αποτελέσματα των πραξέων του θα αφανιστεί το δίχως άλλο,αφού δεν θα έχει πόρους για να επιβιώσει.Αυτό που πρέπει να αναλογιστούμε είναι ότι ο άνθρωπος πρέπει να διορθώσει όσα προλαβαίνει να διόρθωσει με την καταστροφή που προκαλεί.

 

Η Γη είτε σε 1000 είτε σε 100000 χρόνια είναι καταδικασμένη είτε από εμάς με την αλόγιστη σπατάλη και καταχρήση των όσων τονίζω δανειζόμαστε από την φύση είτε από άλλους παράγοντες(θάνατος του Ήλιου,η απομάκρυνση της Σελήνης,αστεροειδέις κτλ)..

 

Αγαπητή μου Χριστίνα νομίζω πως δεν πρέπει να ανοίγουμε ολόκληρο θέμα για το ποιος είναι δικηγόρος ή όχι ή είναι ή δεν είναι..Νόμίζω πως είναι άσκοπο και ανούσιο και φεύγουμε εκτός θέματος. =; Καλά κάνεις και τοποθετείσαι αλλά νομίζω τέτοιου είδους συζητήσεις ξεφεύγουν από τα όρια του θέματος και μπορεί να όδηγήσουν σε διαπλεκτισμούς και πικρόχολα σχόλια και γεμίζονται έτσι άσκοπα σελίδες..Σεβαστή η απόψη σου όπως όλων! :D

 

 

Νομίζω πως το θέμα τελείωσε εδώ και ας μην συνεχιστεί άλλο!!! =;

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

 

Αγαπητή μου Χριστίνα νομίζω πως δεν πρέπει να ανοίγουμε ολόκληρο θέμα για το ποιος είναι δικηγόρος ή όχι ή είναι ή δεν είναι..Νόμίζω πως είναι άσκοπο και ανούσιο και φεύγουμε εκτός θέματος. =; Καλά κάνεις και τοποθετείσαι αλλά νομίζω τέτοιου είδους συζητήσεις ξεφεύγουν από τα όρια του θέματος και μπορεί να όδηγήσουν σε διαπλεκτισμούς και πικρόχολα σχόλια και γεμίζονται έτσι άσκοπα σελίδες..Σεβαστή η απόψη σου όπως όλων! :D

 

 

Συμφωνω με αυτα που λες..ομως το θεμα με το δικηγορο δε το ανοιξα εγω..οπως και ναχει δε θα ασχοληθω περαιτερω διοτι βαρεθηκα..και κακως ασχοληθηκα εως τωρα..

καλη συνεχεια με το θεμα..

Αυτο που κανει πολλους να εκνευριζονται σχετικα με τα αστρα ειναι το γεγονος οτι κατι τοσο ομορφο ζει τοοοσο μακρυα τους......

 

 

 

 

 

 

 

Στους αστροφιλους,

Χριστίνα Τρυφώνη :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συμφωνω εν μερει με τα λεγομενα σου οσον αφορα το φαινομενο της ζωης...ωστοσο υποστηριζω την αποψη οτι ο πλανητης αυτουσιος δε καταστρεφεται απο την ανθρωπινη επιδραση οσο εμεις οι ιδιοι...οι επιπτωσεις της πλανητικης καταστροφης επηρεαζουν πρωτα εμας και υστερα τον πλανητη...

Τωρα για το αν χρειαζεται δικηγορο η οχι o φιλος απο πανω πιστευω ειναι αποκλειστικα δικο του θεμα..ασε να το κρινει αυτος..

 

Φαινέται πώς δεν καταλαβαίνεις.

 

Πρώτα καταστρέφεται ο πλανήτη μας με τις δραστηριότητες του ανθρώπου και ύστερα ο ίδιος ο άνθρωπος θα επηρεαστεί.

Με απλά λόγια, χύνοντας ο άνθρωπος απόβλητα στη θάλασσα την μολύνει.Έτσι προκαλείται ο αργός θάνατος των ψαριών και όλων των ζώντων οργανισμών στην θάλασσα. Αφού θα έχουν πεθάνει, ο άνθρωπος δεν θα μπορεί να θρέφεται με ψάρια ώστε να επιβιώσει. Και τανάπαλιν. Αυτό είναι αλυσίδα.

Σε τίποτα δεν ζημειώνεται ο άνθρωπος μέχρι στιγμής, μόνο η φύση, ο πλανήτη μας.

Αλλά θα έρθει και η σειρά του ανθρώπινου γένους να δοκιμαστεί από τις πράξεις του.

 

Όσο για τον δικηγόρο που τονίζεις συνεχώς, απάντησα στο προηγούμενο μου πόστ.Δεν χρειάζονταν διαμεσολαβητής για να καταλάβω τι ήθελε να πει. =; Μην το συνεχίσουμε, είναι ανούσιο.Εξάλλου εάν πρόσεξες το προσωπάκι θα καταλάβαινες ότι ήταν θέμα χιούμορ η φράση και τίποτα άλλο.Αλλά εσύ πάλι έμεινες εκεί που σου δινόταν η ευκαιρία να σχολιάσεις. =; Κακώς που το συνέχισα και απάντησα.Δεν θα κάτσω να σχολιάσω και τι σημαίνει το προσωπάκι. ](*,)

 

Δεν θέλω να διαπλεκτιστώ και ούτε θα το κάνω.Ας επιστρέψουμε στο θέμα μας καλύτερα. 8)

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν πειράζει Χριστίνα μου διάλογο κάνουμε προς θεού μην αρπάζεσαι!!:mrgreen:

 

Τέλος πάντων εντός θέματος...

 

 

Μπορώ να κάνω μια ερώτηση?

 

Όταν γίνεται σύγκρούση κάποιου κομήτη σε έναν αέριο πλανήτη εκτός από τις κηλίδες μπορεί να δημιουργηθούν και άλλου είδους διαταραχές?? :-k :-k

Σε πλανήτες σαν την Αφροδίτη οι κηλίδες μπορεί να δημιουργηθούν από ηφαιστειακή δραστηριότητα,ή κάποια διαταραχή στην ατμόσφαιρα του πλανήτη, φορτισμένα σωματίδια από τον Ηλιο ή κάτι άλλο... :-k

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγαπητοί μου φίλοι,

 

θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τις χρησιμες και ενδιαφέρουσες πληροφορίες που παραθέσατε σχετικα με το ζήτημα της απειλής κομητών.

 

Δεν έχω να προσθέσω κάτι περισσότερο επί του θέματος.Θα σταθώ μόνο σε όσα είπε ο φίλος Τάσος περι επιπέδου πολιτισμών και όσα πολυ σωστά επισήμαν επάνω σε αυτό φίλος Στέλιος.

 

Λοιπόν σε πάρα πολλά ζητήματα αναπτύσσονται θεωρίες απόεπιφανείς επιστήμονες οι οποίες όμως στερούνται επιστημονικής τεκμηρίωσης και αναπτύσσονται μόνο για να ακούγεται το όνομα των δημιουργών τους.

 

Δεν θα πρέπει όμως να τις δεχόμαστε άκριτα στηριζόμενοι μόνο στο όνομα αυτου που τις διατυπώνει.

 

Φιλικά,

 

Πέτρος

Φιλικά,

 

Πέτρος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης