Jump to content

ΠΡΟΣΟΧΗ-Ένθετο παραεπιστήμης στον ελεύθερο τύπο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

 

Το περιοδικό λέγεται ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ έχει μια ολική έκλειψη ηλίου στη θέση του όμικρον και δίνεται με τον ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΤΥΠΟ κάθε Σάββατο. Πρόκειται για δημοσίευμα που ουδεμία σχέση έχει με επιστήμη, επιστήμονες, έρευνα κλπ. Είναι καθαρά συνομοσιο-λιακουπου- μεταφυσικομπαρούφες!!!

 

Δείτε και μόνοι σας.

http://www.metafysiko.gr/

 

 

 

Μια ερώτηση έχω, δεν έχουν κάποιον συμβουλο επιστήμης σε ολόκληρη (ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΣΟΒΑΡΗ) εφημερίδα να τους πει τι είναι όλα αυτά;;;

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

και για να το δούμε και λιγάκι χιουμοριστικά, δειτε αυτό το σχετικό, απίστευτο βίντεο που ανέβασε ο φίλος Vagelford.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μια ερώτηση έχω, δεν έχουν κάποιον συμβουλο επιστήμης σε ολόκληρη (ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΣΟΒΑΡΗ) εφημερίδα να τους πει τι είναι όλα αυτά;;;

 

Μιά απάντηση, έχουν κάποιους -πολύ σοβαρούς- που τους λένε τι θα ανεβάσει την κυκλοφορία.

Χρήστος Μαρινός
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αυτο ειναι προβλημα:!:

 

Και καλα να υπαρχουν αυτα τα διαφορα esoteric περιοδικα με συνομωσιολογιες, αλλα να μοιραζονται ευρεως με τον τυπο?Χμμ, κατι δεν παει καλα...

 

Λες και δεν εφτανε που σε ολες τις εφημεριδες και τα περιοδικα τα ζωδια εχουν περισσοτερες σελιδες απο τα επιστημονικα ρεπορταζ...

Περικλης

 

ΔS>0: A change we can believe in.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

παιδια ο καθενας εχει λογικη και κρινει ,επισης ειναι δικαιωμα του καθενος να πιστευει (ή να μην πιστευει ) κατι,οποτε τσαμπα νομιζω γινεται τοσος ντορος επειδη εμφανιστηκε αλλο ενα ενθετο με παραεπιστημη,τα βιβλιοπωλειο/περιπτερα ειναι γεματα με δαυτα,αρκει μια ματια για να πιστειτε!

 

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΝΑ ΑΝΤΙΤΕΘΕΙΤΕ Σ ΑΥΤΟ ΣΤΗΡΙΞΤΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ.

(και το λεω διοτι εχω παρατηρησει οτι τα επιστημονικα-ή τα εκλαικευμενης επιστημης- περιοδικα εχουν συγκριτικα τα λιγοτερα εσοδα σε σχεση με αυτο που προσφαιρουν,και καποια απο αυτα σιγα σιγα κελινουν)

Η ΑΣΤΡΟΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ !!!!!

astronomy for all

 

http://mechntua.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το πρόβλημα είναι ότι εκδίδεται μαζί με μια υποτίθεται σοβαρή εφημερίδα και όχι ότι γενικά εκδίδεται. Μπαίνει στα σπίτια ανθρώπων οι οποίοι πιθανόν να μην έχουν καμία σχέση, και να υπάρχουν διαφορες παρερμηνίες... και έτσι έχουμε το φαινόμενο σε κάθε ομιλία καθηγητή στο ευρύ κοινό, να βρίσκεται, ΠΑΝΤΑ ένας που έχει καταρίψει τον Einstein, έχει δει ΟΥΦΟ κλπ κλπ και το χειρότερο είναι πεπεισμένος ότι είναι σωστός και μπορεί να το τεκμηριώσει. Κρίμα είναι..

 

 

υ.γ.

Τέλος αν είναι θέμα κυκλοφορίας, υπάρχουν και άλλα θέματα που μπορούν να αυξήσουν την κυκλοφορία τους. Κάποια ακατάλληλη ταινία ίσως.. Λέω να τους το προτείνουμε.. :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλησπέρα σε όλους!

Τηλέμαχε μια ταινία ερωτικού περιεχομένου δε μπορούν να βάλουν μιας και πριν ενάμιση χρόνο τους κυνήγησε ο νόμος.

Όπως ξέρεις είμαι λάτρης της συνομωσιολογίας και έχω προσπαθήσει να την ψάξω σε πολλά πράγματα.

Δυστυχώς στις μέρες μας επικρατεί μια πλήρης παραπληροφόρηση σε όλους τους τομείς.

Καταφέραμε να φτάσουμε στα τέλη του 2010 για να δούμε ανθρώπους να πιστεύουν σε ζώδια, φενγκ σούι, δωδεκάθεα και άλλα προηγούμενων εποχών πράγματα.

Πουλάνε καλά όλα αυτά τα βιβλία (βλ. πωλήσεις Λιακόπουλου) μιας και η ανάγκη του ανθρώπου να νιώθει πως γνωρίζει κάποια πράγματα που η μάζα αγνοεί είναι τεράστια.

Έτσι αισθάνεται ανώτερος αν και στην πλειοψηφία αυτό γίνεται λόγω ημιμάθειας σε πολλά κυριότερα πράγματα.

Επιλογή του καθενός είναι αν θα ασχοληθεί με αυτό το έντυπο, να ξέρεις πάντως πως όποιος ασχολείται με αυτά (όπως και εγώ μέχρι πριν 2 χρόνια που το έκοψα) θεωρεί πως οι "καλές" πληροφορίες έρχονται από άλλες πηγές και όχι από ένα περιοδικάκι μιας εφημερίδας. :wink:

Καλή συνέχεια σε όλους σας.

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η αλήθεια είναι ότι λίγο εως πολύ όλοι έχουμε περάσει απο μια τέτοια φάση αναζήτησης, και θα έλεγα ότι δικαιολογημένα γίνεται αυτό, καθώς δεν μπορείς να ξέρεις εκ των προτέρων χωρίς να έχεις κάποιες ειδικές γνώσεις ή εμπειρίες πάνω σ αυτά. Το θέμα είναι να μπορούμε (όπως πολύ σωστά είπες) στο τέλος να κατανοούμε που βρίσκεται η αλήθεια και η πραγματική επιστήμη, και που η λαμογιά ορισμένων που κοιτάνε να τα κονομήσουνε, πουλώντας παραπληροφόρηση.

Παρόλα αυτά, επιμένω ότι αν μια εφημερίδα θέλει να λέγεται αξιόπιστη, δεν μπορεί να έχει τέτοιου είδους δημοσιεύματα.

Αν από την άλλη δεν ενδιαφέρονται για κάτι τέτοιο, καλώς το εκδίδουν.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

μπορω να αναφερω πολλους λογους που καποιες εφημεριδες ειναι μονο κατ' επιφαση σοβαρες,οποτε δεν μου κανει εντυπωση που υιοθετουν και τετοιες πρακτικες ,και εν τελη ο αναγνωστης κρινει αν μια εφημεριδα ειναι σοβαρη η οχι ,οποια εικονα και να θελουν να ''πλασαρουν '' οι εκδοτες ,απεναντι σε συνειδητοποιημενους πολιτες δεν θα εχουν αποτελεσμα.

μηπως τελικα φταιει το αναγνωστικο κοινο που δεν ειναι υγειως σκεπτομενο :?: :-k

Η ΑΣΤΡΟΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ !!!!!

astronomy for all

 

http://mechntua.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πολλοί φταίνε. Φταίει η κυβέρνηση με το άθλιο εκπαιδευτικό σύστημα. Φταίνε αυτοί οι πονηροί που εκμεταλλεύονται την κατάσταση. Φταίμε και εμείς που βαριόμαστε να σκεφτούμε. Οπότε ποιος φταίει; :x

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά, για να απαντηθεί το ερώτημα: γιατί πιστεύει ο κόσμος σε.................. (συμπληρώστε κατά το δοκούν) πρέπει να γνωρίζετε μερικά βασικά πράγματα για τον ανθρώπινο ψυχισμό. Κα' αρχάς το ερώτημα αυτό είναι από εκείνα που δεν μπορούν να απαντηθούν επιστημονικά λόγω αυτοαναφορικού παραδόξου κατά Maturana & Varela (μία διακλαδική ομάδα υποθετικών μη ανθρωπόμορφων εξωγήινων θα μπορούσε να τα καταφέρει καλύτερα, με πολύ προσπάθεια ίσως). Κυρίως υπάρχουν παρατηρήσεις, υποθέσεις και θεωρίες. Αυτές που κατά την γνώμη μου έχουν στέρεο έδαφος αφορούν τις ανθρώπινες άμυνες απέναντι σε πραγματικές ή φαντασιωσικές απειλές. Η υπέρτατη απειλή είναι η ανυπαρξία, το μέσο της ανυπαρξίας ο θάνατος, η αντίδραση σε αυτό ο φόβος, οι άμυνες στον φόβο πολλές: Ελπίδα, κοινωνικότητα, προμηθευτικότητα, άρνηση, μάχη, φυγή..,..,..,..,..,.. πίστη.

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

κ. Κοκκώλη, πολύ ενδιαφέροντα αυτά που προαναφέρατε, κυρίως επειδή έχουν κατά το δυνατόν, λογικές καταβολές. Κατανοητά όλα τα παραπάνω, αλλά ελλείψει της προϋπόθεσης ότι ο άνθρωπος είναι ένα ένλογο ον. Από τη στιγμή που σαν είδος έχουμε κατά την αίσθηση της λογικής δε θεωρώ αποδεκτή όμως, σα δικαιολογία το φόβο της ανυπαρξίας που προκύπτει από τις παραφιλολογίες.

Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving.

Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν ήταν έτσι αγαπητή μου θα έψαχνα στους κάδους σκουπιδιών για να θρέψω την οικογένειά μου.

Έχω δώσει πρόσφατα στοιχεία για αναλογική και ψηφιακή σκέψη, μπορείς να τα βρεις αφού σου αρέσει να διαβάζεις. :)

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλησπέρα σε όλους!

Τηλέμαχε μια ταινία ερωτικού περιεχομένου δε μπορούν να βάλουν μιας και πριν ενάμιση χρόνο τους κυνήγησε ο νόμος.

Όπως ξέρεις είμαι λάτρης της συνομωσιολογίας και έχω προσπαθήσει να την ψάξω σε πολλά πράγματα.

Δυστυχώς στις μέρες μας επικρατεί μια πλήρης παραπληροφόρηση σε όλους τους τομείς.

Καταφέραμε να φτάσουμε στα τέλη του 2010 για να δούμε ανθρώπους να πιστεύουν σε ζώδια, φενγκ σούι, δωδεκάθεα και άλλα προηγούμενων εποχών πράγματα.

Πουλάνε καλά όλα αυτά τα βιβλία (βλ. πωλήσεις Λιακόπουλου) μιας και η ανάγκη του ανθρώπου να νιώθει πως γνωρίζει κάποια πράγματα που η μάζα αγνοεί είναι τεράστια.

Έτσι αισθάνεται ανώτερος αν και στην πλειοψηφία αυτό γίνεται λόγω ημιμάθειας σε πολλά κυριότερα πράγματα.

Επιλογή του καθενός είναι αν θα ασχοληθεί με αυτό το έντυπο, να ξέρεις πάντως πως όποιος ασχολείται με αυτά (όπως και εγώ μέχρι πριν 2 χρόνια που το έκοψα) θεωρεί πως οι "καλές" πληροφορίες έρχονται από άλλες πηγές και όχι από ένα περιοδικάκι μιας εφημερίδας. :wink:

Καλή συνέχεια σε όλους σας.

 

Είμαι άσχετος με την αστρονομία αλλά μου αρέσει πολύ μιας και είμαι φωτογράφος και στόχος μου κάποια στιγμή να επενδύσω σε ένα τηλεσκόπιο και καλό τρίποδα έτσι ώστε να κάνω Άστροφωτογράφιση.. (σαν χόμπι).

 

Ερώτηση; όλα όσα ξέρετε, η γνώση σας, βάσεις, δόγμα.. δεν βασίζονται πάνω στο «Καταφέραμε να φτάσουμε στα τέλη του 2010 για να δούμε ανθρώπους να πιστεύουν σε ζώδια, φενγκ σούι, δωδεκάθεα και άλλα προηγούμενων εποχών πράγματα.» Απλά κρατήσατε (γενικότερα σε όλους τους κλάδους) ότι βολεύει, το κάνατε ναό και απορρίπτετε οτιδήποτε καινούργιο η προηγούμενων εποχών πράγματα που δεν άρεσαν..?

 

Η αστρονομία δεν υπήρχε την εποχή του δωδεκάθεου, κτλ? Η εννοείς ότι η σημερινή αστρονομία απορρίπτει την παλιά.. Γιατί μέχρι πρότινος διάβαζα ότι ακόμη και η νασα ασχολούταν με τους αρχαίους μας.

 

Η κάνω λάθος.

 

Εγώ θα έλεγα, όπως εσείς εξελίξατε η κρατήσατε στατικό το κλάδο (όπως ανέφερα δεν ασχολούμαι ενεργά με το θέμα), είναι λογικό άλλοι να ασχολούνται με τους υπόλοιπους τομείς που υπήρχαν από τότε!.. έτσι δεν είναι? Η μόνη διαφορά είναι ότι τότε συνυπήρχαν, σήμερα με την λέξη «δόγμα» ενδιάμεσα, απορρίπτονται.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν ήταν έτσι αγαπητή μου θα έψαχνα στους κάδους σκουπιδιών για να θρέψω την οικογένειά μου.

Έχω δώσει πρόσφατα στοιχεία για αναλογική και ψηφιακή σκέψη, μπορείς να τα βρεις αφού σου αρέσει να διαβάζεις. :)

 

Δεν ήθελα να σας προσβάλλω, με συγχωρείτε. Απλά προσπάθησα να εκφράσω τη διαφωνία μου. Σας ευχαριστώ για τις παραπομπές.

Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving.

Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Magus θες να πεις ότι για να εξελιχθεί η επιστήμη, πρέπει να πιστέψουμε στα ζώδια και στους 12 θεούς; =;

 

Πάλι λουκέτο θα πέσει #-o

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όχι δεν εννοώ αυτό.. Απλά όπως προσβάλουν μερικοί άλλων εποχών πράγματα ενώ στην ουσία όλη τους η γνώση στηρίζετε πάνω σε άλλων εποχών πράγματα (ίδιας περιόδου), το βρίσκω ειρωνικό και.. περίεργο, δεν υπάρχει σεβασμός (τουλάχιστο).. Η αστρονομία είναι καθαρά μαθηματικά και φυσική και ότι άλλο.. Αποτέλεσμα η πρόφαση ότι πρέπει να ασχολείσαι με ζώδια και λιβάνια δεν έχει βάση.. Η ερώτηση δεν έχει να κάνει με το πρακτικό κομμάτι.

 

Δεν ασχολούμαι με κανένα τομέα εγώ για να υποστηρίξω κάτι συγκεκριμένο, απλή απορία και γενική ερώτηση.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δις Tsaprazi, φυσικά και δεν με προσέβαλες. Αστειεύτηκα αλλά αμέλησα να βάλω φατσούλα, ορίστε λοιπόν: :D :cheesy: :lol:

Εν τω μεταξύ ο Ελεύθερος Ρύπος -μα καλά, δεν θυμάται κανείς το ''βρώμικο'' '89 και την θεωρείτε σοβαρή εφημερίδα; Με κάνετε και νοιώθω γέρος- συνεχίζει το βιολί του. Νέο θέμα: ''Ήταν ο Μινώταυρος Σιωνιστής Μασσόνος;", ή κάτι τέτοιο. Λαβύρινθος.

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δις Tsaprazi, φυσικά και δεν με προσέβαλες. Αστειεύτηκα αλλά αμέλησα να βάλω φατσούλα, ορίστε λοιπόν: :D :cheesy: :lol:

Εν τω μεταξύ ο Ελεύθερος Ρύπος -μα καλά, δεν θυμάται κανείς το ''βρώμικο'' '89 και την θεωρείτε σοβαρή εφημερίδα; Με κάνετε και νοιώθω γέρος- συνεχίζει το βιολί του. Νέο θέμα: ''Ήταν ο Μινώταυρος Σιωνιστής Μασσόνος;", ή κάτι τέτοιο. Λαβύρινθος.

 

=D> =D> =D> Εγω παπους... :cheesy:

Δημήτρης Γκιώνης.

Τα δυο μάτια είναι καλύτερα από ένα. :shock:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δις Tsaprazi, φυσικά και δεν με προσέβαλες. Αστειεύτηκα αλλά αμέλησα να βάλω φατσούλα, ορίστε λοιπόν: :D :cheesy: :lol:

Εν τω μεταξύ ο Ελεύθερος Ρύπος -μα καλά, δεν θυμάται κανείς το ''βρώμικο'' '89 και την θεωρείτε σοβαρή εφημερίδα; Με κάνετε και νοιώθω γέρος- συνεχίζει το βιολί του. Νέο θέμα: ''Ήταν ο Μινώταυρος Σιωνιστής Μασσόνος;", ή κάτι τέτοιο. Λαβύρινθος.

 

=D> =D> =D> Εγω παπους... :cheesy:

 

Και εγώ παππούς........αλλα είπα να μην το πολιτικοποιήσω. Πες τα ρε Κώστα που μας πείραξε το κ...περιοδικό της βρωμοφυλλάδας

Δημήτρης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

To ''βρώμικο'' '89 ήταν σειρά άρθρων που είχε γράψει μεταγενέστερα ο Λευτέρης Παπαδόπουλος στα "ΝΕΑ" το οποίο κυκλοφόρησε και σε βιβλίο. Σου φρεσκάρω τη μνήμη :-)
Facebook Giorgos'' videoastronomy page https://www.facebook.com/videoastronomy/
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

''Ήταν ο Μινώταυρος Σιωνιστής Μασσόνος;"

 

Μα δεν τα μάθατε τα νέα; Ο διάσημος αρχαιολόγος Τάκης Τακάκης ανακάλυψε ότι ο Μινώταυρος ήταν στην πραγματικότητα ο ξάδελφος του Alien, που ήρθε στη Γη με τον Παρθενώνα. Μη μου πείτε ότι δεν ξέρατε ότι ο Παρθενώνας είναι διαστημόπλοιο; :o :lol:

Και σοβαρά τώρα, επειδή τέτοιος τίτλος απλά δεν στέκει, βρε μπας και είναι απλά παρωδία των διαφόρων τρελών θεωριών; :-k Κάτι σαν τη Φρικηπαίδεια δηλαδή; :lol:

46a-thumb-small.jpg

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τα περί Μινωταύρου είναι δικά μου, όντως παρωδούντα. Το πραγματικό περιεχόμενο δεν το γνωρίζω και δεν φλέγομαι να το μάθω.

Κατά τ' άλλα είμαι αρκετά μεγάλος για να θυμάμαι και αρκετά μικρός για να μην ξεχνώ. Και τα ΜΜΕ δεν αλλάζουν όσο μπορώ να θυμηθώ. Ωστόσο το κοινό για το οποίο γράφουν, καταναλωτές του μεταφυσικού, υπερφυσικού και παραφυσικού, δεν το διακωμωδώ καθώς δεν ευθύνεται κατά την γνώμη μου περισσότερο από τον τοξικομανή που πλουτίζει τον έμπορο της χημικής αυνανιστικής ηδονής. Και στην πραγματικότητα το παραπληροφορημένο κοινό αυτό αποτελείται από τις μανάδες μας, τους φίλους μας, τους συνεργάτες μας. Ο ψόγος πρέπει κατά την γνώμη μου να απευθύνεται αποκλειστικά στους εμπόρους σκουπιδιών, εντύπους και ηλεκτρονικούς, που μας έχουν βομβαρδίσει με εικόνες από το σφάγειο του Φραντζή, ιπτάμενους δίσκους, φραπελιές και θαυματουργά νερά, ξέπρωκτα ανεγκέφαλα πρότυπα, παγκόσμιες υπέρτατες συνομωσίες, κιτς γκλαμουριά, overdose Μυκόνου, περνάμε καλά, δεν υπάρχει- δεν υπάρχει, στριγκιάρικες δισεκατομμυριούχες σπινταρισμένες καρακαηδόνες, ιθαγενείς θεούς της στρογγυλής θεάς που μαζεύουν 5 και 7 φορές την μπάλα απ' το πλεκτό στην Βαρκελώνη και το Τορίνο, κυρίες Κατίνες που διαβάζουν το μέλλον επί ελικοειδών θριχών, ασεξουαλικούς σεξολόγους εντελώς ανυπόληπτους στον χώρο των ειδικών, υστερικούς διαφυλικούς κριτές αταλάντων, παρατράγουδα, καραγκιόζηδες δικηγόρους και σταματώ εδώ γιατί θα γράψω 10 σελίδες άνετα.

Κάργα Astrovox παιδιά, απαγορευμένη ζώνη για την φθήνια, άσυλο της λογικής και της ευαισθησίας, ας το κρατήσουμε έτσι και ας το ανεβάσουμε υψηλότερα! [-o<

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τα περί Μινωταύρου είναι δικά μου, όντως παρωδούντα. Το πραγματικό περιεχόμενο δεν το γνωρίζω και δεν φλέγομαι να το μάθω.

Κατά τ' άλλα είμαι αρκετά μεγάλος για να θυμάμαι και αρκετά μικρός για να μην ξεχνώ. Και τα ΜΜΕ δεν αλλάζουν όσο μπορώ να θυμηθώ. Ωστόσο το κοινό για το οποίο γράφουν, καταναλωτές του μεταφυσικού, υπερφυσικού και παραφυσικού, δεν το διακωμωδώ καθώς δεν ευθύνεται κατά την γνώμη μου περισσότερο από τον τοξικομανή που πλουτίζει τον έμπορο της χημικής αυνανιστικής ηδονής. Και στην πραγματικότητα το παραπληροφορημένο κοινό αυτό αποτελείται από τις μανάδες μας, τους φίλους μας, τους συνεργάτες μας. Ο ψόγος πρέπει κατά την γνώμη μου να απευθύνεται αποκλειστικά στους εμπόρους σκουπιδιών, εντύπους και ηλεκτρονικούς, που μας έχουν βομβαρδίσει με εικόνες από το σφάγειο του Φραντζή, ιπτάμενους δίσκους, φραπελιές και θαυματουργά νερά, ξέπρωκτα ανεγκέφαλα πρότυπα, παγκόσμιες υπέρτατες συνομωσίες, κιτς γκλαμουριά, overdose Μυκόνου, περνάμε καλά, δεν υπάρχει- δεν υπάρχει, στριγκιάρικες δισεκατομμυριούχες σπινταρισμένες καρακαηδόνες, ιθαγενείς θεούς της στρογγυλής θεάς που μαζεύουν 5 και 7 φορές την μπάλα απ' το πλεκτό στην Βαρκελώνη και το Τορίνο, κυρίες Κατίνες που διαβάζουν το μέλλον επί ελικοειδών θριχών, ασεξουαλικούς σεξολόγους εντελώς ανυπόληπτους στον χώρο των ειδικών, υστερικούς διαφυλικούς κριτές αταλάντων, παρατράγουδα, καραγκιόζηδες δικηγόρους και σταματώ εδώ γιατί θα γράψω 10 σελίδες άνετα.

Κάργα Astrovox παιδιά, απαγορευμένη ζώνη για την φθήνια, άσυλο της λογικής και της ευαισθησίας, ας το κρατήσουμε έτσι και ας το ανεβάσουμε υψηλότερα! [-o<

 

Χεχε!

Δεν θα μπορούσα να τα πω καλύτερα ούτε σε 1000 χρόνια!

:mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τα περί Μινωταύρου είναι δικά μου, όντως παρωδούντα. Το πραγματικό περιεχόμενο δεν το γνωρίζω και δεν φλέγομαι να το μάθω.

Κατά τ' άλλα είμαι αρκετά μεγάλος για να θυμάμαι και αρκετά μικρός για να μην ξεχνώ. Και τα ΜΜΕ δεν αλλάζουν όσο μπορώ να θυμηθώ. Ωστόσο το κοινό για το οποίο γράφουν, καταναλωτές του μεταφυσικού, υπερφυσικού και παραφυσικού, δεν το διακωμωδώ καθώς δεν ευθύνεται κατά την γνώμη μου περισσότερο από τον τοξικομανή που πλουτίζει τον έμπορο της χημικής αυνανιστικής ηδονής. Και στην πραγματικότητα το παραπληροφορημένο κοινό αυτό αποτελείται από τις μανάδες μας, τους φίλους μας, τους συνεργάτες μας. Ο ψόγος πρέπει κατά την γνώμη μου να απευθύνεται αποκλειστικά στους εμπόρους σκουπιδιών, εντύπους και ηλεκτρονικούς, που μας έχουν βομβαρδίσει με εικόνες από το σφάγειο του Φραντζή, ιπτάμενους δίσκους, φραπελιές και θαυματουργά νερά, ξέπρωκτα ανεγκέφαλα πρότυπα, παγκόσμιες υπέρτατες συνομωσίες, κιτς γκλαμουριά, overdose Μυκόνου, περνάμε καλά, δεν υπάρχει- δεν υπάρχει, στριγκιάρικες δισεκατομμυριούχες σπινταρισμένες καρακαηδόνες, ιθαγενείς θεούς της στρογγυλής θεάς που μαζεύουν 5 και 7 φορές την μπάλα απ' το πλεκτό στην Βαρκελώνη και το Τορίνο, κυρίες Κατίνες που διαβάζουν το μέλλον επί ελικοειδών θριχών, ασεξουαλικούς σεξολόγους εντελώς ανυπόληπτους στον χώρο των ειδικών, υστερικούς διαφυλικούς κριτές αταλάντων, παρατράγουδα, καραγκιόζηδες δικηγόρους και σταματώ εδώ γιατί θα γράψω 10 σελίδες άνετα.

Κάργα Astrovox παιδιά, απαγορευμένη ζώνη για την φθήνια, άσυλο της λογικής και της ευαισθησίας, ας το κρατήσουμε έτσι και ας το ανεβάσουμε υψηλότερα! [-o<

 

=D> Άψογος

 

Αν γράφεις σε κανένα blog στείλε μου το link

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης