Jump to content

Τμήμα Mare Tranquillitatis, 25 Αυγούστου 2005.



From the category:

Σελήνη

· 2496 images
  • 2496 images
  • 5181 σχόλια εικόνας

Photo Information


Προτεινόμενα σχόλια

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Κώστα, άσε, έχω βαρεθεί να γράφω DVD και ο σκληρός (60ΜΒ) συνεχώς γεμίζει.

Δεν ξοδεύω πολύ χρόνο, όμως το καθημερινό ξύπνημα από τις 04:00 -χωρίς βέβαιο αποτέλεσμα- είναι πολύ κουραστικό.

Θανάση και Άρη είστε από τους πιο έμπειρους του Άστροβοξ και με τιμούν ιδιαίτερα τα καλά σας λόγια.

Όσο για τη φωτό να γράψω ότι κοντά στον στρογγυλό σχηματισμό λάβας (κέντρο) βρίσκονται οι κρατήρες Αrago και Manners.

Δεξιά και αριστερά πάνω από τον Arago φαίνονται οι "θόλοι" Arago alpha και beta.

Σύνδεσμος για σχόλιο

Ηλία,

 

Δέξου και τα δικά μου συγχαρητήρια!!! Η δουλειά που κάνεις με τη σελήνη είναι εξαιρετική!!!

 

Κώστας

Σύνδεσμος για σχόλιο

Ηλία, για άλλη μια φορά βγάζεις εξαιρετική δουλειά!!Συγχαρητήρια και από μένα!!

Υ.Γ. Η κούραση είναι ευχάριστη όταν έχει αποτελέσματα και εσύ ευτυχώς έχεις εξαιρετικά αποτελέσματα.

Σύνδεσμος για σχόλιο

Ηλιακο,

 

Καταπληκτικη δουλεια! Δεν πιστευω να εχεις και τον δικο σου δορυφορο σε τροχια γυρω απο τη Σεληνη (ΣΜΑΡΤ-2);

 

Αντωνης.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Ηλία την έσκισες πάλι, δεν παίζεται. Εντέλει δεν είναι παιχνίδι το ΕΤΧ αλλά τηλεσκόπιο !!!! Μπράβο και να ξέρεις τις φωτογραφίες σου πάντα τις κατεβάζω και τις έχω στο αρχείο μου όπως και άλλων φίλων του Astrovox!!!
Σύνδεσμος για σχόλιο

Αντώνη και να είχα δορυφόρο Smart, θα είχα το 3, γιατί το 2 σίγουρα θα το είχες εσύ!!!

Γιώργο σε ευχαριστώ πολύ!

Πολύ καθυστερημένα να γράψω ότι ο περίεργα διαβρωμένος από λάβα κρατήρας είναι ο Lamont, ο οποίος είναι (εμφανώς) πανάρχαιος - 4 δισεκατομμυρίων ετών.

Σύνδεσμος για σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης