Jump to content

καιρος και παρατηρηση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον παιδια , εδω που ειμαι(γερμανια) μου εχουν σπασει τα νευρα, εχει ολο συννεφια.

μπορειτε να μου πειτε εσεις εκει στην ελλαδα ποσες φορες την εβδομαδα/μηνα σας επειτρεπει ο καιρος να παρατηρησετε?(χωρις ομως να λαβουμε υπ οψην το αλλους παραγοντες οπως κουραση , διαθεση χρονο, κτλ. που κανουν την παρατηρηση αδυνατη)

ποσες φορες την εβδομαδα δηλαδη δεν εχει συνεφα και για ποσες ωρες??

 

καλο θα ηταν να αν μπορουσε καποιος να πει καποιος στατιστικα οσον αφορα και εποχες και τοπο.

πχ το χειμονα τοσο ,

το καλοκαιρι τοσο κτλ.

 

ευχαριστω

 

Ps. οσα χρονια ημουν ελλαδα δεν με απασχοληση καθολου το θεμα συνεφα , και τωρα που με ενδιαφερει ειμαι μεσα στα συννεφα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Lieber mcstar.

Σίγουρα δεν θα μπορούσα να σου δώσω τα στατιστικά που ζητάς. Αν όμως σε παρηγορεί αυτό, ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.sat24.com/history.aspx?country=gr

Φρόντισε μόνο να είναι επιλεγμένο το "infrared". Θα δεις (αλλάζοντας ημερομηνίες και ώρες) ότι ειδικά για τον Δεκέμβρη τα πράγματα δεν ήταν καλά ούτε για μας.

Ps. οσα χρονια ημουν ελλαδα δεν με απασχοληση καθολου το θεμα συνεφα , και τωρα που με ενδιαφερει ειμαι μεσα στα συννεφα!!!!!!!!!!!

Τώρα μου λες τον πόνο μου, αδερφέ, με μια παραλλαγή: Τόσα χρόνια που δεν ασχολιόμουν με το θέμα δεν υπήρχε πρόβλημα. Τώρα που υπάρχει ενδιαφέρον για τον ουρανό....... :evil: :D

...,εάν αποτύχει, τουλάχιστον θα αποτύχει έχοντας τολμήσει να μεγαλουργήσει. Οπότε η θέση του ποτέ δεν θα είναι ανάμεσα στις κρύες και δειλές ψυχές, που δεν γνώρισαν ποτέ, ούτε τις νίκες ούτε τις ήττες. (Theodore Roosevelt)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε mcstar,

δυστυχώς αυτό που ζεις είναι ένα από τα κύρια γνωρίσματα των χωρών της Κεντρικής αλλά και της Βόρειας Ευρώπης...σπάνιο πράγμα ο Ήλιος εκεί πάνω... #-o #-o

 

Εγώ μια φορά είχα πάει στη κεντρική Σουηδία και τα είδα όλα!! Η νεφοκάλυψη σε όλο της το μεγαλείο!!

Να μη μιλήσουμε για Βρετανία έτσι...άστα! ](*,) ](*,) ](*,)

 

Και τον Ήλιο να θες να παρατηρήσεις εκεί...το ξεχνάς! Είναι γεγονός...θα σου λείψει η Ελλάδα στο συγκεκριμένο κομμάτι..μην νομίζεις όμως πως και εδώ δε συμβαίνει, απλώς όχι στον ίδιο βαθμό. π.χ. ο Δεκέμβρης ήταν πανάθλιος και εδώ! ](*,) ](*,)

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν είναι τυχαίο ότι όλοι αυτοί κάνουν σαν τρελοί για τον ήλιο μας!!!

Εννοώ τους Βορειοευρωπαίους και Σκανδιναβούς.

Οσο για την φετεινή χρονιά, άστα να πάνε φίλε μου τα ίδια είμαστε και μεις εδώ στα χαμηλά.

Είχα να βγώ βράδυ από τις 10 η 12 Δεκέμβρη και απόψε μόλις είδα κάπως ξαστεριά είπα να πάρω φωτογραφία το φεγγάρι, μόλις τα ετοίμασα δε όλα άρχισε να συννεφιάζει...

Δε βαρυέσαι τα μάζεψα και δρόμο. Οπως πάει φέτος ο καιρός θα με κάνει να αλλάξω γούστα...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης