Jump to content

Τηλεσκόπιο OPTUS από ALDI


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας,

 

Έχει κανείς άποψη για το αυτό τηλεσκόπιο που δίνουν τα ALDI από 15/3 : http://www.aldi.gr/gr/html/offers/2867_14764.htm?WT.mc_id=2010-03-08-18-14 είναι της optus.

 

Αξίζει για ένα εισαγωγικό ή κάνουμε ζημιά στα μάτια μας;

 

Πριν 1 χρόνο είχα πάρει κάτι κυάλια bresser 10x50 από LIDL και διαβάζοντας το φόρουμ είδα πως τελικά δεν είναι άσχημα για τα λεφτά τους, άραγε ισχύει το ίδιο και γι' αυτό;

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλημερα και σε εσενα φιλε skal.

Κρατα τα κυαλια και μην το κουνας ρουπι ειναι πολυ καλυτερα απο δαυτο.

Αν κοιταξεις πιο προσεκτικα στο forum θα δεις παρα πολλους να ψαχνουν για πρωτο τηλεσκοπιο κλπ (κανε αναζητηση).

Εκει θα βρεις αρκετες επιλογες :wink:

και ξαναλεγω τουτο δω το πραμα μην το παρεις [-(

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κατάλαβα μακρυά :!:

 

οκ, ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση, ένας φίλος μου το έδειξε που το σκεφτότανε κι ο ίδιος για αγορά. φανταζόμου κι εγώ ότι θα υπάρχει καποιο πρόβλημα, απλά ελεγα μηπως ειμναι ανεκτο για πρωτο φτηνο τηλεσκοπιο...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Οχι, δεν ειναι. Ειναι ενα και ενα εγγυηση για να τα παρατησεις χωρις να εχεις δει τιποτα (αντε λιγο καμια Σεληνη). Το αντιστοιχο του Lidl ειναι παρασαγκας καλύτερο (και παλι οριακά προτεινωμενο για αρχαρειους). Δεν ειναι το θεμα οτι θα χαλασεις τα ματια σου (ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΗΛΙΟ !!!) αλλα οτι θα πεταξεις λεφτα για να απογοητευτεις.

 

 

Ουτε για οδηγητικο (βοηθητικο) για αστροφωτογραφους, παρα ειναι ακριβο για αυτα που προσφερει. Μπορει κανεις να βρει καλύτερο για αυτην την δουλεια με λιγοτερα λεφτα.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ήδη ενημέρωσα το φίλο ότι πρόκειται για κάτι που δεν αξίζει. Νομίζω ότι μπορούμε να βρούμε κάτι πιο σοβαρό για αρχικό τηλεσκόπιο και σχετικά φτηνό.

 

ευχαριστώ και πάλι.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης