Jump to content

Γρεβενά ή Κοζάνη κανείς;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γει σας παιδια ειμαι νεος στο forum αλλα θα ηθελα να ξερω αν υπαρχει κανεις απο κοζανη γρεβενα που να ασχολειται με την παρατηρηση ετσι ωστε να μπορεσουμε να κανουμε κατι σαν ομαδα η οτιδηποτε αλλο που να μπορεσουν και οσοι θελουν απο την περιοχη μας να ασχοληθουν περισσοτερο και να μαθουν περισσοτερα πραγματα ευχαριστω.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το θέμα είναι να βρεθεί η κατάλληλη ημερομηνία και έμπειρα άτομα που θα μπορέσουν να μας καθοδηγήσουν αν προκύψει οτιδήποτε. Από τη στιγμή που βρεθούν αυτά τα άτομα δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ανησυχούμε, μπορείτε άνετα να διοργανώσετε πιστεύω μία παρατήρηση. :D

Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving.

Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ακόμη ένας από Κοζάνη δηλώνει παρόν..... είχα κάνει πριν καιρό παρόμοιο θέμα, υπήρξε κάποιο ενδιαφέρον άλλα έμεινε στάσιμο.

Ελπίζω αυτή τη φορά κάτι να γίνει.......

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μακάρι, είναι πολύ καλή ιδέα να γίνει μια παρατήρηση εδώ κοντά, γιατί σπάνια οργανώνονται εξορμήσεις και είναι ευκαιρία τώρα εάν μαζευτούμε να κάνουμε κάτι παρόμοιο.

Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving.

Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 1 έτος αργότερα...
Υπάρχει τίποτα νεότερο σχετικά με το αν θα πραγματοποιηθούν φέτος εκδηλώσεις ή αστροβραδιές από την Εταιρεία Αστρονομίας και Διαστήματος-Παράρτημα Κοζάνης?? :?:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 1 μήνα αργότερα...
Εγώ είμαι μέσα για το καλοκαίρι για καμια εξόρμηση στα Γρεβενά γιατί είναι και το χωριό μου εκεί κοντά

Sky Watcher 60/700

Skywatcher Dobsonian 10''''

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μέσα κι εγώ!!! :mrgreen:
\"Έρχομαι από την έρημο των άστρων/Στερεύουν οι πηγές της πλάνης τα πάντα ξηραίνονται/Πλούσια απλώνεται η άμμος και μονάχα η άμμος...\" Γ. Υφαντής, Χαρούμενο Τραγούδι
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κάθε χρόνο διοργανώνεται στα Γρεβενά, αστρογιορτή κατά τα μέσα Αυγούστου :D

 

Πολύ ωραία!!! Γίνετε εκεί που είχε γίνει παλιότερα η πανελλήνια συνάντηση ερασιτεχνών αστρόνομων στους Φιλιππαίους, αν δεν κάνω λάθος;

Sky Watcher 60/700

Skywatcher Dobsonian 10''''

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

 

Πολύ ωραία!!! Γίνετε εκεί που είχε γίνει παλιότερα η πανελλήνια συνάντηση ερασιτεχνών αστρόνομων στους Φιλιππαίους, αν δεν κάνω λάθος;

 

Όχι, γίνεται στην πόλη των Γρεβενών..Αλλά κατά την διάρκεια του καλοκαιριού η Εταιρεία Αστρονομίας και Διαστήματος-Παράρτημα Κοζάνης θα πραγματοποιηθούν κάποιες εξορμήσεις και αστροβραδιές στις γύρω περιοχές. :D

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης