Jump to content

Sky-Watcher 14" Flextube SynScan


Προτεινόμενες αναρτήσεις

H Sky-Watcher εκανε τα Flex tube SynScan.

Αλλά από τι βλέπω θα βγάλει και το 14"

14.jpg.1eb52438140a5c27506aa116181c0762.jpg

Σ.Ε.Α.Α (συλλογος ερασιτεχνικης αστρονομιας αργολιδας)

 

http://astropanorama-panorama.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν είναι το 12άρι 40 κιλά συνολικά, υπολογίζω το 14 να είναι γύρω στα 50..ή παρά κάτι.. :-note :mrgreen:
«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν είναι το 12άρι 40 κιλά συνολικά, υπολογίζω το 14 να είναι γύρω στα 50..ή παρά κάτι.. :-note :mrgreen:

 

10, 12, 14.

Ποιά είναι η χρυσή τομή;

Έχω ορκιστεί να μην προβώ σε οποιαδήποτε αγορά αν δεν κάνω πρώτα 3-4 εξορμήσεις, οπότε έχω άφθονο χρόνο. [-X

Παίζουν ακόμη το CPC11 και C11 σε EQ6 ή CGEM.

Πολλές επιλογές.

Αυτοί οι κινητήρες, πως θα τα βγάλουν πέρα μακροπρόθεσμα με τις μεγάλες ροπές που γεννά ένας μακρύς σωλήνας με φορτίο στην άκρη;

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

10, 12, 14.

Ποιά είναι η χρυσή τομή;

Έχω ορκιστεί να μην προβώ σε οποιαδήποτε αγορά αν δεν κάνω πρώτα 3-4 εξορμήσεις, οπότε έχω άφθονο χρόνο. [-X

 

Η χρυσή τομή είναι: 10" Εαν έχεις Seat Ibiza 1200, 12" Lada Niva (ή παρόμια χωρητικότητα), 14" Station Wagon. 3-4 Εξορμήσεις? 1 χρείαζεται για να δείτε τα τέρατα κύριε Κώστα αλλα και αυτή δεν έρχεστε δεν σας έχουμε δει...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

10, 12, 14.

Ποιά είναι η χρυσή τομή;

Έχω ορκιστεί να μην προβώ σε οποιαδήποτε αγορά αν δεν κάνω πρώτα 3-4 εξορμήσεις, οπότε έχω άφθονο χρόνο. [-X

 

Η χρυσή τομή είναι: 10" Εαν έχεις Seat Ibiza 1200, 12" Lada Niva (ή παρόμια χωρητικότητα), 14" Station Wagon. 3-4 Εξορμήσεις? 1 χρείαζεται για να δείτε τα τέρατα κύριε Κώστα αλλα και αυτή δεν έρχεστε δεν σας έχουμε δει...

 

1= καμμία.

Αναγνωρίζω το πρόβλημα, γι' αυτό είπα πως δεν αγοράζω τίποτε μεγάλο έως ότου φανώ άξιος να έρθω μαζί σας αναίμακτοι τοξότες. Προκειμένου να μην είναι πρώτη και τελευταία η φορά, θα πρέπει να επαναλάβω τον άθλο. Για κάποιους λόγους μου ήταν ευκολότερο να μεταβώ στο Ρέιγιαβικ, την Δυτική Βιρτζίνια, το Κάϊρο από ότι στον Κιθαιρώνα, 15 χιλιόμετρα από το εξοχικό μου.

Η καρδιά μου είναι μαζί σας, είστε η πρώτη πεποιημένη ομάδα παρατήρησης στην Ελλάδα αν δεν κάνω λάθος, όποιος είναι μουσικός μπορεί να μελοποιήσει το σονέτο και να συμμετέχω μέσω πνευματικών δικαιωμάτων έως ότου μπορέσω να επιτύχω την φυσική μου παρουσία.

Έχω Hyundai Matrix, χωράει τα πάντα όταν δεν κουβαλάω την οικογένειά μου, στην οποία περίπτωση χωράει μόνο τα καλλυντικά της κόρης μου.

Το 12 μου γυαλίζει περισσότερο.

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης