Jump to content

ΠΩΛΗΣΗ ΤΗΛΕΣΚΟΠΙΟΥ ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας

Πουλάω τηλεσκόπιο CELESTRON NEXTSTAR 130 SLT ρομποτικό. Βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση. Το πουλάω λόγω αγοράς άλλου. Συνοδεύεται από δύο προσοφθάλμια και ηλιακό φίλτρο.

Πουλάω επίσης και το POWER TANK της CELESTRON. Το έχω φορτίσει 3 ή 4 φορές (άριστη κατάσταση).

Όλα λοιπόν αυτά στην τιμή των 300€

Για περισσότερες πληροφορίες

Γαζέτης Γιάννης - Κατερίνη - 6974708344

tel5.jpg.b47a7546fe63da89d5d271433e241205.jpg

tel4.jpg.f772019922a37ecd1ff7ce4f0efb2429.jpg

tel3.jpg.21d21f50471789947e906ac0c150cdc8.jpg

tel2.jpg.f5f61d8aa14d932f67850773eb783656.jpg

tel1.jpg.48b6f109b002753c1c4b57671db4dc87.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μερικες αποριες εχω.

Το τανκ ποση αυτονομια εχει και ποση ωρα θελει για να φορτισει πληρως?

Με τις μπαταριες ποση ωρα μπορει κανεις να εχει αυτονομια στο συγκεκριμενο τηλεσκοπιο?

Ευχαριστω!!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η διάρκεια της φόρτισης εξαρτάται από αρκετούς παράγοντες. Σε κανονικές συνθήκες χρειάζεται 8-10 ώρες. Αν όμως μείνει για μεγάλο διάστημα στο κίτρινο λαμπάκι χρειάζεται περισσότερες. Έχει αναλυτικές οδηγίες.

Η διάρκεια εξαρτάται από τη χρήση του τηλεσκοπίου. Προσωπικά είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Aγορασα ΚΑΙ εγω σημερα το τανκ αλλα στην συσκευασια δεν ειχε το καλωδιο συνδεσης με το τηλεσκοπιο μου .Εχω ενα ΜΑΚ 127 ΑΖ GT .Πως θα το συνδεσω στο τηλεσκοπιο?Μπορεις να με βοηθησεις σε παρακαλω ?

Βαγγελης

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Aγορασα ΚΑΙ εγω σημερα το τανκ αλλα στην συσκευασια δεν ειχε το καλωδιο συνδεσης με το τηλεσκοπιο μου .Εχω ενα ΜΑΚ 127 ΑΖ GT .Πως θα το συνδεσω στο τηλεσκοπιο?Μπορεις να με βοηθησεις σε παρακαλω ?

Βαγγελης

 

Χρειάζεσαι έναν αντάπτορα αυτοκινήτου. http://www.astronomy.gr/main.cfm?module=eshop&action=detail&id=537

Εγώ έχω αυτόν, αλλά πρόκειται για Celestron Τηλεσκόπιο. Βεβαιώσου πως το δικό σου είναι συμβατό.

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σε ευχαριστω Κωστα, μαλλον αυτο θα ειναι αλλα καλυτερα Δευτερα να ρωτησω και το καταστημα απο το οποιο το πηρα ,να φανταστεις οτι τους ρωτησα αν ειναι μεσα το εξαρτημα αυτο και μου απαντησαν θετικα.Τωρα πρεπει να ξανατρεχω για καλωδια!!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Έτσι λέει στην ιστοσελίδα του Πλανηταρίου. Αν το πήρες από εκεί θα στο δώσουν, εφ' όσον το υπόσχονται και συμπεριλαμβάνεται στην τιμή.

 

ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

Φωτισμός τύπου flash με κόκκινο καπάκι

Προβολέας αλογόνου εκτάκτου ανάγκης ισχύος 800.000 κεριών

Ακροδέκτες στο πίσω μέρος για ενισχυτική τροφοδοσία

Ενσωματωμένος διακόπτης ασφαλείας

7 αμπερώρες (amp hour)

2 έξοδοι 12V τύπου αναπτήρα αυτοκινήτου

Έξοδοι 3V, 6V και 9V για αξεσουάρ

Εσωτερική μπαταρία: ένα τεμάχιο 12v/7ah επαναφορτιζόμενη, σφραγισμένη μπαταρία οξέως μολύβδου

Θερμοκρασία λειτουργίας: 0ο έως 30ο C (κατά προτίμηση)

Βάρος: 3,8 kgr

Διαστάσεις: 288mm x 236mm x 132mm

 

Περιλαμβάνονται:

Μετασχηματιστής για φόρτιση από αναπτήρα αυτοκινήτου

Μετασχηματιστής για φόρτιση από πηγή 110/220V AC

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σε ευχαριστω Κωστα, μαλλον αυτο θα ειναι αλλα καλυτερα Δευτερα να ρωτησω και το καταστημα απο το οποιο το πηρα ,να φανταστεις οτι τους ρωτησα αν ειναι μεσα το εξαρτημα αυτο και μου απαντησαν θετικα.Τωρα πρεπει να ξανατρεχω για καλωδια!!!

 

Μην "πεταξεις" 20 ευρω.... Πηγαινε σε ενα οποιοδηποτε καταστημα ηλεκτονικων, αγορασε καλωδιο, ανταπτορα αυτοκινητου και φις για 12ν και φτιαξτο μονος σου! ειναι πολυ ευκολο. τα υλικα κανουν 4ευρω.

Αν δυσκολευτεις μπορω να σε καθοδηγησω

8" Meade LX90 LNT

5" Celestron Nexstar SE

ZenithStar 66 F/5.9 SD Doublet Apo

9x63 Bresser Binos

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ψάχνοντας στο υπόγειο βρήκα έναν αντάπτορα ο οποίος φαίνεται να ταιριάζει στην υποδοχή του τηλεσκοπίου. Αν θέλεις μπορώ να σου τον στείλω. Γράψε μου τη διεύθυνση και Δευτέρα πρωί σου το στέλνω.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

σε ευχαριστω αλλα θα φυγω για επαρχια και δεν θαμαι εδω να το παραλαβω.ΘΑ ΚΑΝΩ ΔΟΚΙΜΗ με τον ανταπτορα που δινει το τανκ για φορτιση απο το αυτοκινητο και θα σας πω εαν λειτουργησε αλλιως με βλεπω για καποιο καταστημα ηλεκτρονικων.Παντως χαιρομαι πολυ που υπαρχει σε αυτο το φορουμ υποστηριξη απο τα παιδια που ασχολουνται με αυτο το υπεροχο χομπυ.Ευχομαι σε ολους καθαρους ουρανους ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης