Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.....!!!!! Θα ηθελα να παρω μερικές γνώμες για το τηλεσκόπιο Meade DS-2130ATS-LNT NEW....Αυτο έχω βάλει στο μάτι , αλλα δε ξέρω εαν ειναι καλο....!!! μη κανω καμια πατάτα και δεν αξιζει...!!!!

Ευχαριστώ...!!!

 

 

http://telescopeshop.gr/show.asp?productId=554 :o

Αναμνήσεις απο το μέλλον
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλησπέρα φίλε μ.. Ειναι ενα αρκετα καλό τηλεσκοπιο αφου τυγχανει να ειμαι και εγω κατοχος ενος. Δν συγκρινεται σαν διαμετρο με τα dobson που θα σου προτεινουν αρκετοι αλλα ειναι ενα αρκετα ποιοτικο οργανο και με μπορεις με αυτο να "κατακτησεις" παρα πολλούς στοχους και επιπλεον εχεις τη δυνατοτητα με τη ρομποτικη στηριξη που διαθετει να περασεις απο πολλους στοχους σε ενα βράδυ! Αυτο που μου φανηκε πιο πολυ χρησιμο και προφανως ισχυει για ολα τα ρομποτικα ηταν η δυνατοτητα που εχει να ακολουθει μονο του την τροχια ενος στοχου ωστε να μην φευγει απο το προσοφθαλμιο γρηγορα και να προλαβαινεις να το δειχνεις σε τυχόν παρευρισκομενους.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 1 μήνα αργότερα...

Καλησπέρα φίλε,και εμένα με ενδιαφέρει η αγορά του,μήπως θα μπορούσες να μας δώσεις και άλλες πληροφορίες ?Και να μου πεις αν έχει μεγάλες διαφορές με τα Dobson ?

Επίσης αν γνωρίζεις τις διαφορές με το Meade ETX-90 E

Ευχαριστώ :D

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης