Jump to content

Αξίζει να πάρω microstage ή ηλεκτρονικό προσοφθάλμιο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας ,έχω να σας κάνω την παραπάνω ερώτηση όπου να ναι θα αρχίσουν οι αστροεξορμήσεις μου και με το εξής τηλεσκόπειο (Skywatcher Explorer 190MN DS-Pro) λέω να πάρω microstage ή ηλεκτρονικό προσοφθάλμιο για εισαγωγή στην αστροφωτογράφηση.Τι λέτε;

Υ.Γ:Η κάμερα που έχω είναι Kodak easyshare 710 Z (Δεν είναι κακή).

Υ.Γ.2: Θέλω να κάνω Deep Sky .

And every night someone.Moves all the clocks forward.And the sun seems to.Set always at the sunrise...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η απάντηση είναι μονολεκτική:

ΟΧΙ!

Πάρε καλύτερη μηχανή dslr ας ειναι μεταχειρισμένη να κάνεις καλύτερη αστροφωτογραφία.

Ο ηλεκτρονικός προσοφθάλμιος που συνδέεται σε τηλεοπτικό μόνιτορ ειναι για να βλέπεις μόνο κανένε φεγγάρι το πολύ.

Facebook Giorgos'' videoastronomy page https://www.facebook.com/videoastronomy/
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χαίρω πολύ Κώστας,troll buster και τα δυο μια 50άρα κάνουν γι'αυτο τα θέλω ...
And every night someone.Moves all the clocks forward.And the sun seems to.Set always at the sunrise...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ουτε το ενα κανει ουτε το αλλο. Το μικροστειτζ θα σου βγαλει την ψυχη με αποτελεσματα λιαν αισχροs,και το ψηφιακο προσοφθαλμιο θα πρεπει να δωσειs επιπλεον 70-80ευρω για να μπορει να μετατρεψει το αναλογικο σημα σε ψηφιακο στον υπολογιστη για φωτογραφηση, μονο πλανητικη με αποτελεσματα λιαν κακιστα. Τα εχω δουλεψει και τα δυο.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σε ευχαριστώ πολύ τουλάχιστον για την αιτιολόγηση και που δεν με άφησες με ένα troll-ερωτηματικό, θα το σκεφτώ ...
And every night someone.Moves all the clocks forward.And the sun seems to.Set always at the sunrise...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης