Jump to content

Επένδυση του οπτικού σωλήνα με carbon αυτοκόλλητο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιάς και οι καιροί δεν επιτρέπουν βελτιώσεις αποφάσισα να επενδύσω το vc200l με αυτοκόλλητο look carbon.To πήρα απο μαγαζί με αξεσουάρ αυτοκινήτου με 25 Ε(30E αρχική).

Για όσους σκεφτούν να αγοράσουν η γνώμη μου είναι να πάρουν 3D γυαλιστερό και μακρυά απο 3M εκτός αν το σηκώνει η τσέπη τους.

 

 

Άυριο θα πάω σε τυπογραφείο για το λογότυπο

ΕΡΩΤΗΣΗκόκκινα ή νίκελ γράμματα;

20121219_220933.thumb.jpg.41fa7b74ad118456c62a22b83a6fa89e.jpg

20121219_220903.thumb.jpg.64497e4ceaa51c4bfa5f8bc41c2f7667.jpg

20121219_220851.thumb.jpg.c87ee7207794416ed62f53800c1f803f.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ωραίο βγήκε =D>

Eίχα φτιάξει και εγώ ενα lx200 10" όπως και εσύ (προσπάθησα να κρατήσω το μπλε Look της meade) http://www.astrovox.gr/forum/viewtopic.php?t=14600&highlight=

Σχετικά με το σήμα το έχω φτιάξει σε γραμμικό οπότε πας σε μαγαζί με αυτοκόλλητα - tshirts - εκτυπώσεις κλπ και στο κόβουν (το χρώμα το επιλέγεις σύμφωνα με το υλικό που θα κοπεί).

VIXEN.pdf

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όταν λές ''γραμικό'' τί εννοείς;

Δέν φαίνεται κάτι στις φωτο του λινκ

 

Ευχαριστώ για το λογότυπο

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα σου βγεί ακριβώς όπως ήταν και το παλιό σήμα με κομένα τα γράμματα χωρίς λευκό υπόβαθρο.

Για παράδειγμα αν πάρεις αυτή την φωτογραφία θα τυπωθεί και το λευκό background http://www.sherwoods-photo.com/vixen_eyepieces/VX_New_Logo.gif και τα γράμματα δεν θα είναι ξεχωριστά.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αυτό θέλω.Δεν ήξερα οτι λέγεται έτσι.

Είμαι μεταξύ του κόκκινου και του νίκελ.Κόκκινο είναι το μαμα αλλα το νίκελ κολλάει καλύτερα στο μαύρο carbon.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τελικά τα έβγαλα στο λευκό χρώμα για να ταιριάζουν στο πίσω μέρος του τηλεσκοπίου.

Φωτογραφίες το απόγευμα που θα τα κολλήσω

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 5 μήνες αργότερα...
Έντυσα κι εγώ το σωλήνα του SKYWATCER με μπλε carbon. Έγινε σαν καινούργιο. Το θέμα είναι ότι μέχρι στιγμής σε δύο καταστήματα στη Θεσσαλονίκη που απευθύνθηκα για διαφανές αυτοκόλλητο, μου είπαν ότι δεν πρόκειται να βγει καλό, γιατί θα έχει "θολούρα" στο διαφανές background γύρω από τα γράμματα. Μου πρότειναν να μου κόψουν τα γράμματα αλλά το σήμα του γαλαξία της SKYWATCER θα βγεί θολό.
Γιώργος Αλεξίου
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γιώργο το αυτοκόλλητο θα πρέπει να είναι γραμμικό και όχι φωτογραφία έτσι ώστε να μην έχει πίσω λευκό υπόβαθρο ή έστω διάφανο αλλά να είναι σαν το μαμίσιο. Γι'αυτό κατέβασε το αρχείο της sky watcher (pdf) http://www.astrovox.gr/forum/viewtopic.php?t=11405&start=0 και πηγαινεστον τύπο εκεί που φτιάχνει τα αυτοκόλλητα να στο κάνει σωστό.Αν το κάνεις πολύ μικρό θα σου βάλει χέρι ότι δεν μπορεί να το κόψει έλπίζω να βρείτε λύση σε αυτό.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αυτό ακριβώς κατέβασα. Το έδωσα σε κάποιο κατάστημα εκτυπώσεων. Το άνοιξε, είδε ότι είναι γραμμικό, αλλά μου είπε ότι θα βγει θολό το υπόβαθρο. Δεν καταλαβαίνω πάντως γιατί πρέπει να βγει θολούρα, από τη στιγμή που το σχέδιο είναι γραμμικό. Πήρα τηλ. και εδώ http://www.printxpress.gr και μου είπαν πάλι τα ίδια. Δηλαδή να πάω κάπου να μου κόψουν μεμονωμένα γράμματα. Μάλλον θα το δώσω για εκτύπωση να δω πώς φαίνεται στο μπλέ υπόβαθρο του σωλήνα. Πιστεύω ότι μπορεί ν' αλλάξει το χρώμα των γραμμάτων σε π.χ. άσπρο.
Γιώργος Αλεξίου
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μερικές φορές με τους "επαγγελματίες" πραγματικά δεν βγάζεις άκρη ούτε την δουλειά τους δεν γνωρίζουν :-k

Πάντως αν θέλεις έχω και το corel πες τους μπας και πάρουν λίγο μπρος και στο φτιάξουν ](*,)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μήν μπλέκεσαι με διάφανα κτλ.Απλά πράγματα.

Του δίνεις το αρχείο.Το βάζει στον υπολογιστή.Το χαράζει.Το κόβει.Σου το δίνει.

Με λίγα λόγια δεν εκτυπώνει τίποτα.Σάν να κόβει λογότυπο για πινακίδα καταστήματος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης