Jump to content

Ηλεκτρικη σκουπα


SPIRETOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δουλεια δεν ειχα και ειπα να καθαρισω το lx90 , επειδη 3 χρονια τωρα αρκετα στιγματα και κανα 2 δακτυλιες τις ειχε o εξωτερικος φακος.αφου με προσοχη πολυ τον καθαρισα και ανακουφιστηκα, κοιταζωντας το τηλεσκοπιο απο μπροστα ειδα μεσα σκονη πανω στον κυριο καθρεφτη. Αφου να το ανοιξω το μηχανιμα απαγορευεται, πηρα την....Bosh και αφου εχωσα το σωληνα μεσα στο τηλεσκοπιο,απο την πισω πλευρα, την εβαλα στο...φουλ..για 1 λεπτο. Ξανακοιταζωντας μετα ο σωληνας του τηλεσκοπιου ηταν πεντακαθαρος και ο κυριος φακος χωρις ιχνος απο σκονη.Μου φανηκε σαν να κοιταζα καποιο αλλο τηλεσκοπιο. κατι σαν να ειχε ..αλαξει εκει μεσα. Αρχισα να ανησυχω μηπως η σκουπα ρουφηξε μαζι με τη σκονη, και τιποτα αλλο.και στην προσπαθεια μου να το εξακριβωσω εκανα την σκουπα φυλλο και φτερο.Ευτυχως δεν βρηκα τιποτα.το μονο που μενει τωρα ειναι να καθαρισει ο ουρανος να δω οτι ολλα ειναι ενταξει. Τι λετε? μηπως εχω κανει καμμια ζημια και δεν το καταλαβα? Τι θα μπορουσε να ειχε συμβει? Να το ξανακανω? Καλη χρονια σε ολους ,με ξαστερους ουρανους και υγεια. οσο για μενα παω να συναρμολογησω την σκουπα γιατι η συζυ γος με απειλει οτι θα μου διαλυσει το τηλεσκοπιο.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αλλά αν ήμουν στη θέση σου σίγουρα θα ρωτούσα πρώτα πριν χρησιμοποιήσω την ηλεκτρική σκούπα για καθαρισμό του τηλεσκοπίου....

 

Καλή και δημιουργική η καινούργια χρονιά!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ε οχι και φουλ! μην κουνησει τιποτα απο πιεση...

Celestron CPC C8 XLT

Celestron NexStar GT - Mak-Cas 4"

Μύκονος: 37ο 26'' Ν, 25ο 21'' Ε

================================================

Άκης Γκίκας 48η Σειρά Απόφοιτος (Α.Σ.Τ.Ε.Ρ)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης