Jump to content

Βοήθεια..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και πάλι..

Αν υπάρχει κανείς εδώ στην Αθήνα που να έχει MEADE ETX 125.

Παρατηρώ ένα πρόβλημα στα οπτικά του σωλήνα.. ( ξαφνικά πολύ στενό πεδίο από τα 26mm. ο σεληνιακός δίσκος δεν χωράει στον 26αρι.. μια μικρή κουκκίδα πεδίο.. υπόψιν , ήρθε ξανά στην κατοχή μου μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα το τηλεσκόπιο.. ) έχω ανοίξει σχετικό θέμα χθες.. http://www.astrovox.gr/forum/viewtopic.php?p=229125#229125

Πήγα στον Νομικό αλλά δε με βοήθησε.. ούτε έχει εκθεσιακό κομμάτι να τα συγκρίνουμε, μου είπε πως δεν μπορεί να ανοίξει καινούργιο μόνο και μόνο γι αυτή τη δουλειά.. ούτε μπορούμε να το στείλουμε στην MEADE..

Αν υπάρχει κάποιος, παρακαλώ πολύ, να βρεθούμε με τα τηλεσκόπια μας να καταλάβω το μέγεθος του προβλήματος..

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τουλάχιστο πήγες στο Νομικό μαζί με το τηλεσκόπιο να δει το πρόβλημα από κοντά; Είμαι σίγουρος ότι όλο και κάποιος θα υπάρχει με το δικό σου τηλεσκόπιο στην Αθήνα.

“The fault, dear Brutus, is not in our stars, but in ourselves, that we are underlings.”

― William Shakespeare, Julius Caesar

 

ALBIREO OBSERVATORY

Αlbireoobservatory

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Είναι μια χαράααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ!!!

Ένα μικρό κομμάτι από ελενίτ που δεν το είχα δει μου έκανε όλη τη ζημιά #-o #-o #-o #-o #-o ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Ευχαριστώ πολύ όσους αφιέρωσαν χρόνο να μου γράψουν!!!

\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ :-note :-note :-note :-note :-note :-note :D :D :D :D

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης