Jump to content

celestron C8 S-GT (XLT) SCHMIDT-CASSEGRAIN


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω δει αυτο το μοντελο 1500$ στο εξωτερικο και 2400 ευρω στην ελλαδα.

θα πληρωσω φορο και ποσα αν το παρω απτο εξωτερικο?συμφέρει? πια ειναι η γνωμη σας για το τηλεσκοπιο και αν προτεινετε αλλο καλυτερο για αυτα τα λεφτα? εχω ενα 5¨νευτωνιο της meade και δεν με εχει αφησει ικανοποιημενο. θα ειναι μερα με την νυχτα ή μερα με το απογευμα?

ευχαριστω! περιμενω πως και πως τις απαντησεις σας

Κομνηνος Γιαννης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Οι τιμές αυτές είναι από ότι κατάλαβα εκτός EU άρα θα πληρώσεις φόρο και μάλιστα επειδή παλιά έλεγα να πάρω τηλεσκόπιο TAL από Ρωσία το είχα ψάξει το θέμα και ερώτηση σε τελωνιακό και μου είπε πάνω κάτω 30% επί της τιμής του!!! και να υπολογίσεις και το κόστος μεταφοράς του στην Ελλάδα!!! εγώ θα σου έλεγα να το πάρεις από εδώ, όχι ότι δεν μου την δίνει η κατάσταση αυτή που μας τα πουλάνε για μαύρο χαβιάρι οι δικοί μας αλλά γλιτώνεις από φασαρία και μια στραβή να σου τύχει και να θέλει να το στείλεις πάλι πίσω είναι ολόκληρη φασαρία!!! Εκτός και εάν έχεις άνθρωπο να στο φέρει μονάχα έτσι συμφέρει ένας φίλος το πήρε από Αμερική έτσι και γλίτωσε ένα σωρό λεφτά =D>

 

Ελπίζω να σε βοήθησα, Φιλικά Γιώργος

Ταρσούδης Γιώργος

Αλεξ/πολη

George Tarsoudis

Υπό κατασκευή / προσωρινό

http://lunarcaptures.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

εχω ενα 5¨νευτωνιο της meade και δεν με εχει αφησει ικανοποιημενο. θα ειναι μερα με την νυχτα ή μερα με το απογευμα?

Κοίταξε επειδή είναι 3 ίντσες μεγαλύτερο θα έχει περισσότερη φωτοσυλεκτική ικανότητα.Τα οπτικά xlt θεωρούνται πάρα πολύ καλά άρα θα είναι αρκετά καλύτερο με μεγαλύτερη ευκρίνεια.Αλλά μη φανταστείς οτι θα είναι και ημέρα με τη νύχτα!!!

There is no dark side of the moon, its all dark.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

5" με 8" 30%περισσότερη φωτοσυλλεκτική ικανοτητα για κάθε ιντσα!!!!

Μέρα με τη νύχτα λοιπον

Αν ειναι αυτο με την CG-5 σαν στήριξη , Στην www.aktistar.gr το πήρε το μάτι μου με 1500 € .

Ρίξε μια ματια η πάρε ενα τηλ.να μάθεις.

"blackjanuaryout"
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης