Jump to content

Ζητειται heritage 130


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα Άσπα!Όλο αυτό το διάστημα που πέρασε από την πρώτη αγγελία που είχες βάλει,υπήρξαν πολλά SW Heritage 130/650 που πουλήθηκαν!Και πολύ πρόσφατα μάλιστα(πριν 2 μέρες).

Οι απαιτήσεις όμως που μας έθεσες για αυτά που θα ήθελες να παρατηρήσει ο γιος σου,και μάλιστα μέσα από περιοχή με φωτορύπανση,δεν καλύπτονται από τηλεσκόπιο 5 ιντσών!

Καλύτερα να αναζητήσεις 8",μεταχειρισμένο,θα μπορούσες να βρείς με 250€.Πουλιούνται επίσης συχνά!

Είναι πολύ καλύτερη επιλογή ένα SW Dob 8"!!

Και θα το κρατήσετε για αρκετά περισσότερα χρόνια!

Αν τα οικονομικά σου δεν σου επιτρέπουν να δώσεις πάνω από 150€,τότε αναγκαστικά θα περιοριστείς στο 5" Heritage.

Φιλικά-Κώστας

"Δεν γνωρίζεις τίποτα,μέχρι να εξασκηθείς σε αυτό" Richard P.Feynman

"Πάσα επιστήμη χωριζομένη αρετής,πανουργία,ού σοφία φαίνεται" Πλάτων

Αλήθεια <=> Αγάπη[Ταπεινότητα[Δικαιοσύνη]]

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλημέρα Άσπα,

Υπάρχει σχετική αγγελία , δες εδώ

https://www.astrovox.gr/forum/viewtopic.php?p=262789#262789

Προτείνω να επικοινωνήσεις με πμ με τον φίλο Fotoalexandros

Per aspera ad astra...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ευχαριστώ ..νομίζω έχασα 2 αγγελίες κι αυτό γιατί άργησα να τις δω ,γιατί δεν έβγαλε ειδοποίηση το mail μου,

επικοινώνησα όμως όταν τις είδα αλλά είχαν δωθεί...όσο για τον τελευταίο που είχε βάλει αγγελία,επικοινώνησα κ Μ αυτόν αλλά νόμιζε ότι θα μου το χαρίσει κ ενω προσφερθηκα να κάνω κατάθεση, ήθελε να στείλω εγώ courier σπίτι του,να πληρώσω έξοδα συσκευασίας ,να κάνω καταθεση το ποσο κ όλα αυτά χαριστικα..κ δεν ήταν τα χρήματα που μ εμπόδισαν αλλά η νοοτροπία!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Άσπα επειδή είχες ανοίξει πριν καιρό το θέμα για την επιλογή τηλεσκοπίου για το παιδί σου,αλλά τελικά έθεσες κάποιες απαιτήσεις στο τί θα ήθελες να παρατηρεί σε περιβάλλον φωτορύπανσης,σου ξαναλέω ότι το 130mm Heritage δεν σε καλύπτει,γι'αυτό προτείναμε το μεταχειρισμένο 8"dob,που μπορείς να το βρείς και στα 250€ μεταχειρισμένο!

Αν όμως μείωσες τις απαιτήσεις σου,ή και το ποσό που μπορείς να διαθέσεις,τότε περίμενε μέχρι να βγεί πάλι στις αγγελίες κάποιο Heritage 130.

Πρέπει όμως να παρακολουθείς καθημερινά τις αγγελίες,αλλά και να ψάξεις αυτές των τελευταίων 12 μηνών!Διατήρησε ενεργή και αυτή την αγγελία που έχεις,ώστε να την βλέπουν όσοι θέλουν να πουλήσουν το τηλεσκόπιό τους!

Φιλικά-Κώστας

"Δεν γνωρίζεις τίποτα,μέχρι να εξασκηθείς σε αυτό" Richard P.Feynman

"Πάσα επιστήμη χωριζομένη αρετής,πανουργία,ού σοφία φαίνεται" Πλάτων

Αλήθεια <=> Αγάπη[Ταπεινότητα[Δικαιοσύνη]]

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης