Jump to content

BRESSER Lunar 60/700 (Τού 1994) προσθήκη Altitud fine adjust


Kiriakos_GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα συμφωνήσω σε αυτά που είπαν ο Γιώργος και ο Κυριάκος,είναι όλα σωστά.Πιστεύω ότι ο Κυριάκος με το μεράκι και τον ενθουσιασμό που έδειξε για να "αναστήσει" το τηλεσκόπιο αυτό,θα εξελιχθεί σε κανονικό ερασιτέχνη αστρονόμο!

Αυτή η πολύωρη εργασία είναι ωραία,περνάς ευχάριστα και δημιουργικά τον ελεύθερο χρόνο,μαθαίνεις πολλά πράγματα και ανοίγει η όρεξη μετά για πιο σοβαρή ενασχόληση με την ερασιτεχνική αστρονομία!

 

Φιλικά-Κώστας

 

Η προσωπική μου διαδρομή και χαρακτήρας, έχει συσσωρεύσει αρκετές αποδείξεις μέσα στα χρόνια, ότι έχω υψηλή συμβατότητα με ότι παντρεύει επιστήμη και τεχνολογία.

Ο χρόνος θα δείξει εάν το βαρυτικό πεδίο των άστρων είναι ικανό να με παρασύρει σε κατι με φωτεινοτητα σωληνα F8.

Να είσαι καλά !

Finderscope_Volos_zero_euro.thumb.jpg.2cbc19e0971f5340e6e3bc073522befa.jpg

Μου χάρισαν διοπτρικό BRESSER του 1994 (Διανομή Γερμανίας) στο 2019, και έτσι έμπλεξα...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τα νέα και οι εικόνες έφτασαν και στην BRESSER Γερμανίας, η απάντηση επαινετική και συμπιεσμένη.

 

(Σας ευχαριστούμε για την γνωστοποίηση, πράγματι μια κατασκευή βασισμένη σε αυστηρά πρότυπα κατασκευής στρατιωτικού υλικού, μια εξαιρετική δουλειά! )

BRESSER_great-work_slow-mo_Greece.thumb.jpg.b30c28f1ad226cb6f9a271d72f1481f4.jpg

Μου χάρισαν διοπτρικό BRESSER του 1994 (Διανομή Γερμανίας) στο 2019, και έτσι έμπλεξα...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης