Jump to content

Καλώς σας βρήκα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από μια επίσκεψη στο αστεροσκοπειο Αθηνών, με βρήκε να διαβάαζω για αστροπαρατηρηση κυαλια τηλεσκόπια και να ψάχνω να πάρω το nightwatch 🤪

Επόμενος στόχος να πάω σε παρατήρηση στο αστεροσκοπειο μιας και δεν έγινε όταν πήγα για ξενάγηση και να πάρω το nightwatch. 

Μετά θα λύσουμε το γρίφο κυαλια vs τηλεσκόπιο με το υπάρχον budget (γύρω στα 300€)

Καλώς σας βρήκα λοιπόν, χαίρομαι πολύ να γράφω σε κάποιο φόρουμ μιας και είναι πολύ διαφορετικό από το fb. 

Υγ. Αν και έχουν περάσει 22 χρόνια από τη παρατήρηση που κάναμε με το σχολικό τηλεσκόπιο, θυμάμαι σαν τώρα τη στιγμή που είδαμε τον Κρόνο από το τηλεσκόπιο! 

  • Μου αρέσει 8
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλώς ήρθες Gavriil! Έχεις θέσει θαυμάσια τις προτεραιότητες κι αυτό θα σε βοηθήσει για μια καλή αρχή, χωρίς ατυχείς αγορές! Καλό διάβασμα και καλή συνέχεια!

"Πως να σωπάσω μέσα μου την ομορφιά του κόσμου; ..." Κώστας Κινδύνης

"Με το λύχνο του άστρου στους ουρανούς εβγήκα, στο αγιάζι των λειμώνων, στη μόνη ακτή του κόσμου..." Οδυσσέας Ελύτης

www.a-polaris.org

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

 

Καλώς σας βρήκα! 

Το nightwatch ήρθε και νοιώθω σαν να είμαι πάλι δέκα ετών και να διαβάζω με ανάλογη έκπληξη! 

 

Το επεξεργάστηκε ο Gavriil
  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

καλως ηρθες Γαβριηλ 

4 hours ago, Gavriil said:

 

Καλώς σας βρήκα! 

Το nightwatch ήρθε και νοιώθω σαν να είμαι πάλι δέκα ετών και να διαβάζω με ανάλογη έκπληξη! 

 

χαχαχα ακριβως το ιδιο ενοιωσα και εγω οταν το πηρα 

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

45 minutes ago, Chris.T said:

καλως ηρθες Γαβριηλ 

χαχαχα ακριβως το ιδιο ενοιωσα και εγω οταν το πηρα 

Ναι! Και τώρα σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ πως λέγανε ένα βίβλιο- σειρά που είχε θέματα για δεινοσαύρους και. Αστρονομία. Ακόμα θυμάμαι τους χάρτες του ουρανού και τον ήλιο! 

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης