Jump to content

Μαθήματα Αστρονομίας στο Αστεροσκοπείο Λάρισας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρκεί να βρίσκεται στο Αστεροσκοπείο κατά τις 19:00 τη συγκεκριμένη ημέρα . O:)

Φιλικά

Γιώργος

1600 χρόνια από τη θανάτωση της Υπατίας της Αλεξενδρινής
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

οκ. Υπάρχει μία μεγάλη περίπτωση να είμαι λάρισσα την πέμπτη. \:D/ Το αστεροσκοπείο που βρίσκεται; :?:

Thinking is not a crime....!

φιλικά

Νίκος Λουρίδης

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

](*,) ](*,) ](*,)

Τυχεροι.Εμεις εδω δεν εχουμε τιποτα.Μακαρι να ηταν τα μαθηματα Σαββατο για να μπορουσα να ερχομαι [-o<

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

οκ. Υπάρχει μία μεγάλη περίπτωση να είμαι λάρισσα την πέμπτη. \:D/ Το αστεροσκοπείο που βρίσκεται; :?:

Νίκο αυτό είναι πολύ ευχάριστο!!!

Τηλεφώνησέ μου αν θέλεις να κανονίσουμε να πάμε μαζί.(6945588836)

Το αστεροσκοπείο είναι στη Γιάννουλη, ένα προάστιο της Λάρισας γύρω στα 5 Km από το κέντρο της πόλης στον δρόμο προς Τύρναβο.

 

Γιώργος O:)

1600 χρόνια από τη θανάτωση της Υπατίας της Αλεξενδρινής
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

](*,) ](*,) ](*,)

Τυχεροι.Εμεις εδω δεν εχουμε τιποτα.Μακαρι να ηταν τα μαθηματα Σαββατο για να μπορουσα να ερχομαι [-o<

 

Γιώργο τα Τρίκαλα δεν είναι πολύ μακρυά από τη Λάρισα.

Θα μπορούσε ίσως να σε φέρει κάποιος??

Δυστυχώς Σάββατο δεν γίνεται γιατί η Πέμπτη έχει καθοριστεί να είναι το αστεροσκοπείο ανοιχτό για το κοινό.

 

Φιλικά

Γιώργος O:)

1600 χρόνια από τη θανάτωση της Υπατίας της Αλεξενδρινής
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γιώργο σε ευχαριστώ. εάν τα καταφέρω να ανέβω επάνω θα σε πάρω σίγουρα να πάμε παρέα. \:D/ \:D/ κρίμα που δεν θα έχει καλό καιρό να κάναμε και καμιά παρατήρηση. :frown:

Thinking is not a crime....!

φιλικά

Νίκος Λουρίδης

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν ειναι θεμα αποστασης η μεσου μεταφορας.Απλα τις Πεμπτες δεν εχω χρονο να ερθω.Παντως ειναι μια πολυ καλη προσπαθεια αυτη που γινεται!

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γιώργο σε ευχαριστώ. εάν τα καταφέρω να ανέβω επάνω θα σε πάρω σίγουρα να πάμε παρέα. \:D/ \:D/ κρίμα που δεν θα έχει καλό καιρό να κάναμε και καμιά παρατήρηση. :frown:

 

Νίκο αυτό θα ήταν το ιδανικό.

Όταν έχει καλό καιρό, συνήθως ακολουθεί και λίγη παρατήρηση και λέω λίγη γιατί υπάρχει έντονη φωτορύπανση.

Μετά, κάποιες φορές, ακολουθεί και κρασάκι που το συνοδεύει ωραία συζήτηση.

Πραγματικά οι περισσότερες βραδυές Πέμπτης είναι απολαυστικές.

Μπορούν να το επιβεβαιώσουν νομίζω και τα υπόλοιπα μέλη της Ομάδας-Astrovox. Εμπρός?? Είναι κανείς εκεί???

1600 χρόνια από τη θανάτωση της Υπατίας της Αλεξενδρινής
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν ειναι θεμα αποστασης η μεσου μεταφορας.Απλα τις Πεμπτες δεν εχω χρονο να ερθω.Παντως ειναι μια πολυ καλη προσπαθεια αυτη που γινεται!

 

Γιώργο το πρόβλημά σου είναι απολύτως κατανοητό.

Αν σχεδιάσουμε κάτι για Σαββατοκύριακο θα σου στείλω εγκαιρώς π.μ.

Πάντως θα χαρούμε πολύ να σε γνωρίσουμε, όπως και τους άλλους φίλους της αστρονομίας, με τους οποίους ζούμε κοντά.

 

Φιλικά

Γιώργος O:)

1600 χρόνια από τη θανάτωση της Υπατίας της Αλεξενδρινής
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η χαρα θα ειναι και δικη μου! :) :)

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γιώργο απο ότι φαίνετε σήμερα αργά το βράδυ θα είμαι επάνω. Θα σε πάρω τηλ αύριο να κανονίσουμε για το βράδυ... \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ σου στέλνω με π.μ το τηλεφωνο μου...

Thinking is not a crime....!

φιλικά

Νίκος Λουρίδης

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 1 μήνα αργότερα...

Αγαπητοί φίλοι σας πληροφορούμε ότι την επόμενη Πέμπτη θα πραγματοποιηθεί μάλλον το τελευταίο μάθημα, για τη φετινή περίοδο, στο Αστεροσκοπείο Λάρισας.

Το θέμα είναι "Γαλαξίες-Συμπαντικά νησιά".

Θα χαρούμε πολύ να δούμε όσο το δυνατόν περισσότερους φίλους της αστρονομίας.

Με την ολοκλήρωση του κύκλου των μαθημάτων θα αρχίσει ο κύκλος θερινών παρατηρήσεων.

Φιλικά

Γιώργος

1600 χρόνια από τη θανάτωση της Υπατίας της Αλεξενδρινής
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Eνδιαφερον :-k Στις 7 θα ειναι το μαθημα?Τωρα που τελειωσα αγγλικα,ισως υπαρξει μια πιθανοτητα να παρευρεθω :wink:

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το μάθημα αρχίζει στις 19:30, όμως από τις 19:00 βρισκόμαστε στο Αστεροσκοπείο για λίγη κουβέντα και γνωριμία με τους καινούργιους :wink:
1600 χρόνια από τη θανάτωση της Υπατίας της Αλεξενδρινής
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχαρητήρια σε όλους που συνέλαβαν σε αυτή την καταπληκτική ιδέα!!!! =D> =D> =D> :cheesy: :D Πραγματικά θα ήθελα να περεβρεθώ αλλά η απόσταση είναι κάπως μεγάλη... :cry: :cry: :frown:

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τα συγχαρητήρια ανήκουν στο Αστεροσκοπείο που μας φιλοξενεί και στον επιστημονικό του συνεργάτη κ. Ιωάννη Χουϊνάβα, ο οποίος συνέλαβε και υλοποιεί την ιδέα αυτή.

Τους ευχαριστούμε για άλλη μία φορά.

1600 χρόνια από τη θανάτωση της Υπατίας της Αλεξενδρινής
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τα συγχαρητήρια ανήκουν στο Αστεροσκοπείο που μας φιλοξενεί και στον επιστημονικό του συνεργάτη κ. Ιωάννη Χουϊνάβα, ο οποίος συνέλαβε και υλοποιεί την ιδέα αυτή.

Τους ευχαριστούμε για άλλη μία φορά.

 

Xίλια συγνώμη, για την παράληψη μου αυτή... :( και βέβαια χίλια συγχαρητήρια και πάλι σε όσους συνέλαβαν στην καταπληκτική αυτή ιδέα στο αστεροσκοπείο της Λάρισας και στον συνεργάτη κ. Ιωάννη Χουινάβα!!! =D> =D> =D> =D> =D> Πραγματικά μακάρι να μπορούσα να ερχόμουν,αλλά οι αποστάσεις είναι μεγάλες... :( :(

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης