Jump to content

Μια όμορφη συζήτηση....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε τι να πεις τώρα... Όλοι οι επιστήμονες είναι ημιμαθείς και δε ξέρουν τη τύφλα τους δηλαδή!!! Ενώ οι ταπεινοί αστρολόγοι είναι αυτοί που θα φέρουν το πραγματικό φώς στο κόσμο. Αυτό βγαίνει μέσα από το παραπάνω forum.

 

Μερικές φορές, τις περισσότερες φορές μάλλον, η ελευθερία της γνώμης χρησιμοποιείται σύμφωνα με τα γούστα του καθενός. Αυτό είναι επικίνδυνο. Οι αστρολόγοι δεν έχουν το δικαίωμα να πουλάνε αέρα. Μερικά ζιζάνια έχουν κολλήσει στην ελληνική κοινωνία και δε λένε να ξεριζωθούν. Όπως για παράδειγμα έχετε δεις πολλούς να λένε "Α, εγώ δε πιστεύω σε αυτά" και μετά από λίγο με το περιοδικό στο χέρι να πηγαίνουν κατευθείαν στη σελίδα με τα ζώδια.

Science is the belief in the ignorance of the experts

Richard Feynman

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λοιπον,πρωτη φορα που διαβαζω τις αποψεις των αστρολογων,και μου εκανε μεγαλη εντυπωση οτι

Δεν γινεται καμμια αναφορα,ουτε καν στη λεξη αστρονομια

Κατανοουν οτι τα ουρανια σωματα δεν επιρρεαζουν την ανθρωπινη συμπεριφορα

Υπαρχει σωστη και λαθος αστρολογια,αυτη των καναλιων

Δεν υποστηρηζει κανεις οτι η αστρολογια ειναι επιστημη

Αν ολοι οι αστρολογοι ειναι τοσο ξεκαθαροι,τοτε δεν υπαρχει λογος να εχουμε προβλημα μαζι τους.Και δεν φταινε αυτοι στο οτι η συντριπτικη πλειοψηφια του κοσμου γνωριζει την αστρολογια και οχι την αστρονομια,αλλα το κατα το λαικο<τα μυαλα του κοσμου>

Παντως,διαβασα ολο το σχετικο αρθρο και δεν πηρα μια ουσιαστικη πληροφορια,δεν εχουν να διδαξουν τιποτε.Ειναι ο ορισμος της αερολογιας.:D

Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σε αντίθεση με το Λέων εγώ διάβασα ειλικρινά μόνο τα δύο πρώτα ποστ.

δεν είναι να ασχολείσαι με τέτοια άτομα η βλακεία είναι μεταδοτική.

 

[ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΠΗΣΕΙ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑ ΠΩΣ Η ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΛΕΕΙ ΜΠΟΥΡΔΕΣ :?:

 

εγώ δε τα έχω καταφέρει... :(

 

μακρια από τετοια άτομα που χλευάζχουν την επιστήμη...

 

και μετά....άντε να τους αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας... :wink:

scooby doobi dooo!!!!!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η κατα τα άλλα "σοβαρή" κρατική τηλεόραση, και πιο συγκεκριμενα η ΝΕΤ,

την οποία όλοι την πληρώνουμε καθε δίμηνο, τα ξημερώματα της Κυριακής

14/1 στη 1:15 στην εκπομπή "ΣΤΑ ΑΚΡΑ" είχε καλεσμένο ένα "επιστήμονα"

του χώρου τον Κώστα Λεφάκη - Αστρολόγο, ο οποίος αναφερόμενος στην

υποβάθμιση του Πλούτωνα σε πλανήτη νάνο, είπε ότι όχι μονο δεν θα

επιρεάσει τους "χαρτες" του, άλλα προέβλεψε και την ύπαρξη και άλλων

σωμάτων πιο μακριά από τον Πλούτωνα οι οποίοι θα ενταχθούν και αυτοί

στις προβλέψεις τους προκειμένου αυτές να γίνουν πιο ακριβείς. Έκανε

μάλλον το κορόιδο για την Ζήνα και για την γνωστή ζώνη στης παρυφές

του ηλιακού συστήματος, ίσως για να θριαμβολογήσει κάποια άλλη στιγμή

ότι το είχαν προβλέψει.

 

Να σου σερβίρουν κουτοχοτρο τα ιδιωτικά κανάλια, λες τέτοια αντίληψη

για την ενημέρωση έχουν, αλλα να βλέπεις τέτοια κατάντια από την

σοβαρή δημόσια τηλεόραση παρα πάει το πραγμα.

 

Πάντως πήρα την ΝΕΤ και έκανα παράπονο, αλλά μάλλον τι ψάχνεις να

βρείς! Δεν ξέρω μήπως έχουν σκοπό σε κενό τηλεοπτικό χρόνο να

εισάγουν και με δημόσιο αέρα πλεον τις "επιτυχημένες" υπερπαραγωγές

τοπικών καναλιών άλλα και των πρωινάδικών μεγάλων ιδιωτικών σταθμών.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν δέχομαι σε καμία περίπτωση ότι η αστρολογία είναι σε θέση να δώσει οποιαδήποτε απάντηση σε κρίσιμα προσωπικά και μη ζητήματα. Αλλά μερικές φορές όποτε διαβάζω κάποιο βιβλίο για το σύμπαν η κάνω μια απλή παρατήρηση στον ουρανό αντιλαμβάνομαι ότι πολύ λίγα πράγματα είναι τυχαία αλλά αντιθέτως προβλέψιμα σε μεγάλο βαθμό. Μήπως και η ύπαρξη του κάθε ανθρώπου διέπεται από κάποιους κανόνες και αυτή που απλά δεν είμαστε σε θέση να κατανοήσουμε και να εξηγήσουμε;;

Για τους αστρολόγους πάντως των καναλιών (και εννοώ κυρίως αυτούς που τα λενε τηλεφωνικά) αναρωτιέμαι γιατί δεν παρεμβαίνει ένας εισαγγελέας να τους μαζέψει για απάτη.

Hellooooooo, my name is Ηλίας. :-note

 

http://astrocom.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

magos_ σε μακροσκοπικό επίπεδο είναι προβλέψιμα. Στον κόσμο της κβαντομηχανικής εισέρχεται το χάος.

Δε ξέρουμε από που προερχόμαστε και γιατί υπάρχουμε. Πώς λοιπόν να ανακαλύψουμε αν υπάρχουν κάποιοι κανόνες που διέπουν τις δικές μας κινήσεις;

 

Ίσως να υπάρχουν κάποιοι κανόνες που καθορίζουν τις ροπές των ανθρώπων αλλά σίγουρα δε μπορεί η αστρολογία. Βασίζεται σε απαρχαιωμένες, σαφώς ξεπερασμένες γνώσεις και αντιλήψεις. Μπορεί να με επηρεάζει πχ το laptop στη μετέπειτα μέρα μου καθώς είναι δίπλα μου και συνδέομαι ισχυρά ηλεκτρομαγνητικά αυτή τη στιγμή με αυτό. Εκτός των άλλων αν κάτσω πολύ ώρα με μια αρκετά μεγάλη πιθανότητα θα έχω υπερένταση και ίσως πονοκέφαλο.

Επίσης αν σου μαθαίνουν από μικρή ηλικία βλακείες και δεν έχεις κριτική σκέψη (θέλει αγώνα για να την αποκτήσεις) λογικό είναι να γίνεις βλάκας κι εσύ.

Ο Δίας και ο Άρης δε μπορούν να με επηρεάσουν λόγω της απόστασης τους από εμένα.

 

Δε ξέρουμε και ίσως δε θα μάθουμε αν κάτι μας εξωγενές μας υποκινεί.

Science is the belief in the ignorance of the experts

Richard Feynman

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

LinuxRules, έκανες πάρα πολύ καλά και λυπάμαι που αδράνησα και δεν έκανα κι εγώ το ίδιο.

Καταντάει πια σκανδαλώδης (ως επικίνδυνη)

η άκριτη προβολή της Αστρολογίας ως Εμπειρικής Επιστήμης.

 

Ερώτηση Φλέσσα : Ο κ.Γραμματικάκης και ο κ.Σιμόπουλος που έχουν φιλοξενηθεί στην εκπομπή μου θεωρούν πως όλα αυτά περί αστρολογίας είναι ανυπόστατα. Εσείς τι λέτε γι αυτό;

Απάντηση Λεφάκη : Οι άνθρωποι δεν έχουν διαβάσει αστρολογία, γι αυτό τα λένε αυτά...

 

Τώρα και να θέλει κάποιος να ασχοληθεί σε βάθος με την αστρολογία μάλλον δεν θα βγάλει άκρη γιατί κατά δήλωση Παγιατάκη σε πρόσφατη τηλεοπτική της εμφάνιση ειπε : Δεν αποκαλύπτω τα μυστικά της αστρολογίας σε κανέναν !

 

Νομίζω πως η μουσική επένδυση που θα ταίριαζε σ ένα μοντάζ τέτοιων εκπομπών θα ήταν με τη φωνή της αξέχαστης Αλίκης στο "Εχω ενα μυστικό κρυμμένο στης καρδιάς τα βάθη, κανείς δε θα το μάθει και ποτέ δε θα το πω"........

 

:mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Στον κόσμο της κβαντομηχανικής εισέρχεται το χάος.Δε ξέρουμε από που προερχόμαστε και γιατί υπάρχουμε. Πώς λοιπόν να ανακαλύψουμε αν υπάρχουν κάποιοι κανόνες που διέπουν τις δικές μας κινήσεις;

 

Πολύ σωστά ακόμα δεν ξέρουμε τίποτα στην κβαντομηχανική μπορεί να επικρατεί το χάος . Χάος όμως είναι επειδή δεν γνωρίζουμε τις αρχές όχι επειδή δεν έχει.Το ξανάλεω πως η προσέγγιση της αστρολογίας είναι για εμένα εντελώς ευτελής.

Πάντως ότι έχουμε κατανοήσει ως τώρα στην φύση, στο σύμπαν , παντού τίποτα δεν είναι τυχαίο. (πχ μπορούσαμε να προβλέψουμε τον καιρό πριν μερικά χρόνια;;;;) Ο τρόπος που σκεφτόμαστε και πράττουμε είναι πολύπλοκος αλλά είμαστε εντελώς αυτόβουλοι η μπορεί να συμβαίνει κάτι παραπάνω. Νομίζω πως η λύση θα βρεθεί.

Hellooooooo, my name is Ηλίας. :-note

 

http://astrocom.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 1 έτος αργότερα...
Δεν αποκαλύπτω τα μυστικά της αστρολογίας σε κανέναν !

Και οι καφετζούδες δεν αποκαλύπτουν τα μυστικά τους..

Και αυτοί που διαβάζουν την παλάμη.

και τα οστά ζώων για να δουν το μέλλον..

ένα από τα ίδια..

 

και μόνο που δηλώνουν μυστικιστές αυτομάτως διαχωρίζονται ολοκληρωτικά από την επιστήμη.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν μπαινω στην διαδικασία να συζητήσω για την Αστρολογια ...δεν θελω να ξέρω το μέλλον μου...Αυτός που γνωρίζει το μέλλον του είναι διστυχισμένος .Χμμμ εκτος απο κανα δυο φορες που θα δώ τις κληρώσεις του joker \:D/ :lol: :lol: τπτ παραπανω ............

 

η παρέμβασή μου ειναι να επισημανω οτι το ένα Forum(Astrovox kai Astrologia) με το αλλο Εμφανισιακά ειναι σαν Αδερφάκια (φτιαγμενα στη ίδια πλατφόρμα με τα ίδια χρώματα :-k ) :) :)

«Μην βαδίζεις απαλά μέσα σε αυτήν την καλή νύχτα – Εξοργίσου, εξοργίσου ενάντια στον θάνατο του φωτός».Do Not Go Gentle Into That Good Night

Dylan Thomas (1914-1953)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τι ******** (βάλτε όποια λέξη θέλετε) λένε σ' αυτό εκεί το φόρουμ; Αν είναι δυνατόν, δεν το πιστεύω ότι υπάρχουν τόσο καθυστερημένα όντα!!! ](*,) ](*,) ](*,) :x

 

Εμπρός στον δρόμο που οδηγεί η αστρολογία, κι ας οδηγεί στον γκρεμό της άγνοιας.

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

H... ΝΕΤ,

την οποία όλοι την πληρώνουμε καθε δίμηνο, τα ξημερώματα της Κυριακής

14/1 στη 1:15 στην εκπομπή "ΣΤΑ ΑΚΡΑ" είχε καλεσμένο ένα "επιστήμονα"

του χώρου τον Κώστα Λεφάκη - Αστρολόγο, ο οποίος αναφερόμενος στην

υποβάθμιση του Πλούτωνα σε πλανήτη νάνο, είπε ότι ...

Καλά, έβγαλε τέτοια εκπομπή η Φλέσσα?!!!

Κρίμα, γιατί πρόσφατα έγραψα κολακευτικά σχόλια γιαυτήν…

Έκτός κι αν «έψαξε» τον Λεφάκη για τα καλά (το έχει κάνει κι αυτό και μάλιστα με αρκετά επώδυνο τρόπο – θυμηθείτε την περίπτωση Θέμου).

 

Παιδιά, το ξέρετε κι εσείς. Έχετε επωμισθεί έναν δύσκολο ρόλο κοινωνικά. Στις μέρες μας, είναι πιο εύκολο να βρεις κάποιον που να τον «επηρεάζει» ο Πλούτωνας, παρά κάποιον άλλο που να γνωρίζει ότι Ήλιος και άστρα είναι το ίδιο πράγμα!

 

PapGeo

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν να λένε και να πιστεύουν τετοια πράγματα. Και όχι μόνο τα πιστεύουν αλλά αρνούνται να ακούσουν οτιδήποτε διαφωνεί με αυτά που πιστεύουν. Σε αυτή τη συζήτηση ένα μέλος μόλις επέκρινε την αστρολογία αμέσως αντίδρασαν και δεν τον αφησαν να πει τη γνώμη του. Αυτοί οι άνθρωποι είναι αδύνατον να πειστούν. Εμείς πρέπει να δραστηριοποιηθούμε με σκοπό να διαδώσουμε την αστρονομία όσο το δυνατόν περισσότερο. Πιστεύω ότι αυτός ο σκοπός μπορεί να επιτευχθεί με:

 

1) Περισσότερες αστρονομικές εκδηλώσεις. Ειδικά οι σύλλογοι όπως ο ΟΦΑ έχουν τη δυνατότητα να διοργανώσουν παρατηρήσεις ανοικτές για το κοινό(πράγμα που ήδη κάνει) και να τις προβάλλουν μέσω του ραδιοφώνου ή των εφημερίδων γιατί για τηλεόραση το βλέπω λίγο δύσκολο. Αν γίνεται να οργανωθεί σε τέτοιες εκδηλώσεις και παρουσίαση μέσω υπολογιστή διάφορων αστρονομικών θεμάτων τότε είναι ακόμα καλύτερα.

2)Εκμετάλλευση σημαντικών αστρονομικών γεγονότων όπως εκλείψεις κα για περαιτέρω διάδοση της αστρονομίας. Τέτοια γεγονότα προκαλούν το ενδιαφέρον πολλών ανθρώπων είτε έχουν σχέση με την αστρονομία είτε όχι. Επίσης η εμφάνιση κομητών και τα μετέωρα είναι μια καλή αφορμή για τη διοργάνωση εκδηλώσεων.

3)Διαλέξεις αστρονομίας σε πλαίσιο εκδηλώσεων όπως τα Δημήτρια στη Θεσσαλονίκη όπως αυτή που έγινε το φθινόπωρο στη Θεσσαλονίκη

 

Στο πλαίσιο αυτών των εκδηλώσεων μπορούμε να ξεκαθαρίσουμε στο κοινό τις διαφορές αστρονομίας-αστρολογίας και φυσικά να διαδώσουμε την ερασιτεχνική αστρονομία ακόμη περισσότερο

Αυτό που είναι ακατάληπτο σχετικά με το σύμπαν είναι ότι θα έπρεπε να είναι πέρα για πέρα

καταληπτό

 

Albert Einstein :!:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Tι να πει κανεις?

Απλως δειτε το.....

 

http://astro.forumup.com/about530-astro.html

 

και μια παραπομπη απο το σιτε που αναφερει ο elohim

στο πρωτο ποστ.

 

http://perseysteam.blogspot.com/2006_11_01_archive.html

 

 

](*,) ](*,) ](*,)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Είναι τελείως εξωφρενικά όσα γράφουν ](*,) Είναι δυνατόν να πιστεύουν όσα γράφουν :?: :?: Και όμως απότι φαίνεται είναι ](*,)

Αυτό που είναι ακατάληπτο σχετικά με το σύμπαν είναι ότι θα έπρεπε να είναι πέρα για πέρα

καταληπτό

 

Albert Einstein :!:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Tι να πει κανεις?

Απλως δειτε το.....

 

http://astro.forumup.com/about530-astro.html

 

και μια παραπομπη απο το σιτε που αναφερει ο elohim

στο πρωτο ποστ.

 

http://perseysteam.blogspot.com/2006_11_01_archive.html

 

 

](*,) ](*,) ](*,)

 

 

Κλασσικη περιπτωση ελλειψης ξερετε τι :P :P

Μονο με χιουμορ μπορω να αντιμετωπισω αυτα τα πραγματα,αλλιως θα τρελαθω!!!!Αυτα τα φορουμ θελω να τα ΚΑΨΩ!!!Οσο και να σεβομαι τις αποψεις του αλλου,οσο και να ειμαι ανοιχτομυαλος,η αστρομπουρδολογια ξυπνα μεσα το κτηνος :-({|= ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά μου φτιάξατε τη μέρα!!!

Καταπληκτικοί οι τύποι των εξωγήινων :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Άγγελος Μακρής

 

www.aggelosmakris.com

www.facebook.com/aggelosmakrisnightscapes

www.instagram.com/aggelos_makris

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Με το που ακούω η λέξη αστρολόγος, ξέρετε τι παθαίνω..... δε χρειάζεται να ΞΑΝΑανοίξω το στόμα μου για το συγκεκριμένο ''επάγγελμα'', γιατί τότε δε θα είναι στόμα, θα είναι ηφαίστειο που ξερνάει. Τι να πει κανείς..... Όλοι αυτοί οι πολύποδες της κοινωνίας που ζούμε - 5, 10, 100 το πολύ, πόσοι είναι δεν ξέρω, ούτε και με νοιάζει -, αυτοί οι τρισξαπόσταλτοι που πουλάνε φρούδες ελπίδες στους αγνώμονες που τους δίνουνε προσωπικά στοιχεία για να τους κάνουν την ''πρόβλεψη'', όλοι αυτοί οι καλικάντζαροι που πάσχουν από σύνδρομο ανεστραμμένης εγκεφαλικής πολικότητας, που έχουνε πάθει σκορβούτο στο μυαλό που κουβαλάνε μέσα σε ένα ΠΡΑΓΜΑ που ΝΟΜΙΖΟΥΝ ότι είναι κεφάλι, και που η βλακεία είναι το χαρακτηριστικό τους γνώρισμα, όλοι αυτοί οι ακατονόμαστοι, ανυπόστατοι ''προβλεπ(άνθρωποι)'', κάποια στιγμή, πρέπει να φάνε Exulat. Άσε που για μερικούς από αυτούς, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι φουμάρουν παράνομες ουσίες και ότι παίρνουν ''πράμα''.

Τα λεγόμενά τους, είναι ανυπόστατα, όπως επίσης και ΟΙ ΙΔΙΟΙ.

Κάποιοι, επιτέλους, ΣΟΒΑΡΟΙ, νοήμονες και υπεύθυνοι άνθρωποι, πρέπει να βάλουν τα πράγματα στη θέση τους, και η τηλεόραση, να γίνει πιο σοβαρή. Βγαίνουν αυτά τα όντα, και ξερνοβολάνε ''προβλέψεις''!!!

''Ο Δίας είναι στην Αφροδίτη, κι ο Κρόνος κάνει χουλαχούπ τα δαχτυλίδια του, και μαύρη μέρα ξημερώνει''. Το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι να ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) !!!!!!!!!! (Αλλά καλύτερα σε μυτερή γωνία, γιατί το ντουβάρι, δεν έχει άμεσα αποτελέσματα).

Τους βαρέθηκα. Τους σιχάθηκα, γιατί λένε μ****΄***. Άρα, χαρακτηρίζονται και από αυτά που λένε.

Τα είπα, και ξέσκασα!!!!

Στο σύμπαν τίποτα δεν υπάρχει τυχαία, και τίποτα από ό,τι υπάρχει δεν είναι τυχαία μοναδικό
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν θα σχολιάσω...Γιατί θα αθυροστομίσω και θα εκνευριστώ, έτσι και ανοίξω το στόμα μου για το εν λογω site...Με καλύψες πλήρως φίλε Μ51..Αλλά αυτό πουλάει, αυτό βγάζουν...Ελλάδα είμαστε...Πάντως δεν σας κάνω πλάκα αλλά είχα ακούσει στις ειδήσεις έναν αστρολόγο ο οποίος έλεγε για τις μελλοντικές προβλέψεις γι' αυτό τον χρόνο..Και ακούω ξαφνικά ότι είναι έγκυρες πληροφορίες αυτές που λέει για το μέλλον διότι παίρνει τις πηγές από το πανεπιστήμιο που σπούδασε αστρολογια!!!!!!!!!!!!!!ΚΟΥΦΑΘΗΚΑ!!!!! :shock: :shock: Πέθανα βέβαια από τα γέλια και από την φάτσα του δημοσιογράφου που ήταν όλο δέος..Και μίλαμε για κάναλι όχι σαν το ΣΤΑΡ...ΕΛΕΟΣ ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

 

Πάντως αγαπήτε μου Γιώργο(Koyote) δεν υπάρχει λόγος να τρελαθείς!!Υπάρχουν λύσεις!! :cheesy: :mrgreen: δεν θα ήταν καθόλου κακή ιδέα να ρίξει κάποιος hacker την ιστοσελίδα.... :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: 8-[

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εν τω μεταξύ, διάβασα το αρθράκι, και από ότι φαίνεται, οι τύποι εχουνε κάψει φλάντζες. Δεν πάνε καλά, είναι βέβαιο.... Το αντιμετώπισα και εγώ χιουμοριστικά, με τη σειρά μου, και γενικώς τα γραφούμενά τους, είναι να σου πέφτει ο αφαλός από τα γέλια!!!! Δε την παλεύουν με καμία δύναμη. Προφανώς, θα πρέπει να ισχύει η υπόθεσή μου για παράνομες ουσίες. Να δεχτώ ότι υπάρχει τρέλλα στον κόσμο, αλλά όχι και έτσι ρε αδερφέ!!!!! Ε, ρε γέλιο!!!! Πόσο σάπιο είναι το μυαλό τους ρε γμτ και γράφουν τέτοια, και πόσο ξεκούρδιστοι πρέπει να είναι γενικότερα - πραγματικά απορώ -.

Χιουμοριστικά και μόνο, για να χλευάσω τη βλακεία τους, θα εκφράσω μία απορία, που πιστεύω ότι έχετε όλοι για αυτούς τους περίεργους, παράδοξους τύπους (Αντρέα astrovox, μη το εκλάβεις ως βρισιά):

Απορώ πραγματικά με ποιο κεφάλι σκέφτονται αυτοί οι τύποι........ ](*,) ](*,) ](*,) :lol: :lol:

Στο σύμπαν τίποτα δεν υπάρχει τυχαία, και τίποτα από ό,τι υπάρχει δεν είναι τυχαία μοναδικό
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Για να είμαι ειλικρινείς διάβασα και απο τις δυο μεριές, το forum τους και το δικό μας. Δεν θα πρέπει να αντιδράμε τόσο έντονα. Ο καθένας έχει τα πιστεύω του και θα πρέπει να τα σεβαστούμε. Ως φίλοι της επιστήμης και της αστρονομίας οφείλουμε να έχουμε ανοιχτά μυαλά. Ας καλύψουμε εμείς τα κενά της ημιμάθειας των άλλων με τις γνώσεις, το λέγειν και τα τηλεσκόπιά μας.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης